Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
22.05.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 20.05.2019 року

Докладніше...
21.05.2019

Розпорядження КМУ від 03.04.2019 року №216-р «Про утворення Організаційного комітету з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки»

Докладніше...
17.05.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 13.05.2019 року

Докладніше...
16.05.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради  (Охорона та раціональне використання природних ресурсів)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Школа „Обдарована дитина“ – три роки результативної роботи!
27.06.2012

У рамках реалізації міської програми «Обдаровані діти» та з метою створення умов для організації якісного вивчення навчальних предметів учнями міських загальноосвітніх шкіл у Новограді-Волинському три роки працює Школа «Обдарована дитина». Відкрита Школа за рішенням виконкому. Засновником та відповідальним за її роботу є інформаційно-методичний центр управління освіти і науки міської ради.

Робота Школи є формою додаткової освіти, яка забезпечує розвиток інтелектуальних можливостей учнів загальноосвітніх шкіл міста, здобуття якісної освіти у відповідності до особистісних потреб, індивідуальних здібностей з використанням нових педагогічних технологій. На підставі необхідної підготовки до обласних та Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін у Школі функціонувало 18 відділень (класів, груп), у кожному з них працювало 2 педагога.

Серед педагогів Школи - найкращі вчителі міста з того чи іншого навчального предмету, які мають досвід та досягнення у роботі зі здібними дітьми. Склад учнів у відділеннях забезпечується відповідно необхідності кількісного відбору на обласний етап олімпіад (рейтингу команди міста з предмету на обласній олімпіаді). Зарахування у Школу здійснюється за результатами міських олімпіад з базових предметів (попередньої навчальної діяльності, участі у конкурсах, турнірах тощо). Серед форм навчання в Школі вчителі активно використовують лекції, семінари, практичні роботи, розв’язування задач підвищеного рівня складності, домашні творчі завдання, контрольні роботи, заліки, інші форми навчання, які не суперечать нормативним документам Міністерства освіти і науки України. Здійснюється поточне і підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до критеріїв, затверджених Міністерством освіти і науки України.

За результатами навчання, контрольного тестування, відгуків вчителів найкращі учні стають учасниками міської команди на обласну олімпіаду. Діти, які не пройшли навчання у Школі «Обдарована дитина», або не показали необхідний рівень знань, до участі в обласних олімпіадах не запрошуються. Вчителі, відповідальні за роботу відділень школи, мають право самостійно обирати форми та методи роботи на навчальних заняттях, встановлювати узгоджений з ІМЦ та дітьми розклад занять. Керівники шкіл (НВК, СШ №4, ЗОШ №7, №8, №9, колегіуму), на базі яких працювала Школа, в основному створюють необхідні умови для роботи відділень та здійснюють контроль за їх проведенням.

За результатом анкетування вчителів шкіл міста, яке проведено у 2010 році ІМЦ, 100% опитаних вважають заняття у школі корисними для дітей, 65% відмічають необхідність удосконалювати форми та зміст занять, 46% радять залучати до Школи більшу кількість дітей, 20% пропонують перевести обдарованих дітей на індивідуальне навчання, 15% вважають необхідним залучати до роботи у школі найкращих вчителів й тільки вчителів вищої категорії, 80% відмічають необхідність збільшення кількості годин для роботи у школі «Обдарована дитина» (45% - організувати її роботу протягом всього навчального року), 75% пропонують проводити спеціальне навчання вчителів для роботи з обдарованими дітьми, 68% вважають, що заняття у школі сприяє перевантаженню учнів. На жаль, більшість керівників відділень Школи констатує факт призупинення додаткової роботи з дітьми «рідних» вчителів у своїх школах.

Безумовно, попереду глибокий аналіз роботи з обдарованими дітьми на серпневих засіданнях міських методичних об’єднаннях, пошук резервів та обговорення проблем, але, підводячи підсумки третього року роботи міської Школи «Обдарована дитина», підкреслимо позитивну динаміку у кількісному показнику переможців обласних олімпіад школярів Новограда-Волинського: 2009 – 29 призерів; 2010 – 31; 2011 -38; 2012 – 50!! Це означає, що Школа сприяла покращенню роботи з обдарованими дітьми у нашому місті та зробила свій внесок у збільшення кількості переможців обласних олімпіад.

Найбільш результативно працювали у міський Школі «Обдарована дитина»:
НВК (Мальцева В.Ф., Тапал Н.В., Вітренко В.В., Євтушина М.О., Поліщук Н.О.);
ЗОШ № 3 (Подгальска М.В.);
СШ №4 (Макарчук Л.В.);
ЗОШ № 7 (Долян В.В., Сухова О.І., Гежа Л.В., Дідковський В.Л.);
ЗОШ № 8 (Примак О.М.);
ЗОШ № 9 (Васянович Ж.М., Нюкало І.М., Хоменко Л.П.);
Колегіум (Парандій Л.В., Андрійчук О.Л., Маланяк С.І., Алєксєєнко М.Т., Гончарук Т.В., Гудь О.О., Ковальчук Н.С., Наумов М.С.).

Засновники Школи переконані, що її діяльність сприяє удосконаленню науково-методичної бази для роботи з обдарованими дітьми, підвищенню суспільного авторитету обдарованих дітей та їх наставників, поширює позитивний досвід роботи з обдарованою молоддю серед педагогічних працівників навчальних закладів міста. Позитивний досвід роботи Школи «Обдарована дитина» планується продовжити у наступному навчальному році.


П.К. ЛІНЕВИЧ,
завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо взяти участь у ХІV Всеукраїнському конкурсі виконавців художнього слова імені Лесі Українки
23.05.2019

26-28 липня 2019 року у місті Новограді-Волинському Житомирської області – на батьківщині великої української поетеси Лесі Українки відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». Свято, яке пропагує велич таланту українського народу, невичерпність його творчих джерел, одним з яких є Леся Українка. 

Докладніше...
Запрошуємо до участі у заході!
23.05.2019

З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, 1 червня 2019 року о 15:00 год. відбудеться «Святковий дитячий велопробіг» за участю наймолодших жителів нашого міста, юних велосипедистів та ролерів, а саме дітей від 3 до 16 років. Захід пройде на вул. Героїв АТО ("Стометрівка").

Докладніше...
23.05.2019

Графік засідань постійних комісій міської ради та погоджувальної ради з розгляду питань порядку денного  тридцять другої сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa