Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Забезпечення діяльності бібліотек)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Запрошує державний літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Твоя оселя кличе на розмову
Всю Україну і весь творчий світ.
Віки минуть, а люди йтимуть знову,
Щоб осягнуть душі твоєї цвіт.
Леся Герус

Новоград-Волинщина, Звягельщина – це тихий затишний куточок на Житомирщині, це земля, яка подарувала світові жінку-борця, жінку-генія, жінку-поета – Ларису Петрівну Косач-Квітку, Лесю Українку.
1963 року з нагоди 50 річниці від дня пам’яті Лесі Українки у м.Новограді-Волинському засновано музей, який з 11 вересня 1970 року набув статусу державного літературно-меморіального музею Лесі Українки. Цей музей є традиційним місцем проведення наукових конференцій, засідань у дні народження та дні пам’яті Великої землячки. 

У літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Святвечір збираються члени великої музейної родини, яка започаткована декілька років. Ці люди різних професій, роду занять та віку, але всі вони за давньою традицією, поспішають у перший день Старого Нового року до Лесиної оселі. Саме тут, біля ошатної новорічної ялинки та Дідуха, відбувається Святвечір так, як це було у сім’ї Косачів. 

Діти й онуки присутніх із трепетом та найкращими побажаннями вручають своїм рідним святкову вечерю-кутю, а учасники дитячого народного колективу «Ордана» щорічно дарують колядки та щедрівки, зібрані на Поліссі. Керує цим гарним дитячим колективом заслужений працівник культури України Віра Матвійчук. Після цього родина сідає за великий стіл із святковими стравами і триває невимушена тиха розмова, спогади про зустріч новорічно-різдвяних свят у дитинстві та спогади цих свят у родині Косачів, збережених народних традицій за творами Олени Пчілки «Збентежена вечеря» та Лесі Українки. Чарує своїм виконанням колядок та щедрівок всіх присутніх родина Шепетунів, Матвійчуків, Кучинських та Дебичів, які в цей вечір завжди дарують музею гарні сувеніри. З кожним роком множиться родина Лесиного музею, яка берегтиме та продовжуватиме українські народні традиції серед підростаючого покоління та всієї новоград-волинської громади. 

Лютий місяць, як правило, зимовий холодний місяць, торкає особливим теплом тому, що в ньому народилася наша Леся – жінка Незборима. День народження славної землячки відзначено новою формою «Ніч у музеї». 

Увага глядачів була прикута до символічного одухотвореного образу душі поетеси із свічкою в руках. За ним рухались у світлі маленьких вогників (мов світляки у «Лісовій пісні»), лишаючи кімнату за кімнатою Лесиної оселі, де оживали цілі сторінки її біографії. З щемом у серці ожив голос Олеся Гончара та спогади про відвідування музею Наталією Драгомановою-Бартаї – племінницею Лесі Українки з Угорщини та Ольги Петрової – внучки Лесі Українки з Америки. 

Тут лунала поезія Лесі Українки та паростків її слова – поетів Лариси Ярмоленко, Лесі Гудзь, Петра Гоця. Піднесено-урочистий тон вечора створив ансамбль музики «Классік», де виконувались улюблені твори Лесі Українки на її слова. 

Радує те, що через 137 років, у Лесиній оселі збирається така дружна поетично-музично-пісенна родина, і справді нетлінно жевріє у стінах рідної Лесиної оселі іскринка серця самої України.
«Зорить твоє серце у наших серцях, як слово твоє невмируще в віках». Під такою назвою відбулося літературно-музичне дійство у музеї Лесі Українки з нагоди 95-ої річниці смерті видатної землячки. У затишному, заквітчаному дворику Лесиної оселі зібралися 31 липня шанувальники творчості поетеси, представники міської влади, громадськість міста, поети, письменники, художники з Житомира, Львова, Новограда-Волинського. Задушевною, теплою, одухотвореною була ця зустріч творчих людей. Екскурс ведучих Ірини Антипчук та Валентина Ольшевського життєвими шляхами Лесі Українки переплітали виступи гостей, земляків, народні пісні, улюблені мелодії поетеси. Лунало її слово, живе, трепетне, невмируще українською, російською, грузинською, польською мовами. 

А більше говорили про неї, світоча світової поезії: письменник з Житомира О.Опанасюк, художник зі Львова М.Горда, Я.Павлюк з Любара, Л.Герус, Л.Ярмоленко – місцеві поетеси, Отар Хачідзе з Сурамі та багато інших. Як завжди, присутніх чарував спів заслуженого працівника культури України Віри Матвійчук, ансамблю «Классік». 

Леся Українка за життя писала: «Нехай ніхто не плаче по мені», учасники літературно-музичного дійства вшанували її світлу пам'ять хвилиною мовчання. Біля погруддя поетеси спалахнула свічка і, здається, з небесної висоти говорить сама Леся, лунає «Монолог Лесі Українки», написаний Ларисою 

Герус:
Не тужи, мій серпневий день,
Сильним словом ясній іскристим,
Запалай від народних пісень,
Як поезія, будь променистим. 

І, справді, зорить її серце у багатьох серцях, як невмируще її слово,яке кличе сучасників до створення нових творів про жінку, життя якої – справжній подвиг, творчість якої – невичерпна криниця, з якої джерельно-чиста цілюща вода дає силу і натхнення. 

То ж в чому сила таланту Лесі Українки? На це питання дала відповідь літературно-мистецька зустріч театральних діячів та майстрів мистецтв України, що відбулася у рамках свята «Лесині джерела» у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 22 серпня. Вела зустріч режисер з Києва Софія Майданська. Член-кореспондент Академії Наук України, співробітник інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Т.Гундорова про елемент родинності у творчому розвитку Лесі Українки. Фортепіанні п’єси виконав композитор з Канева І.Тараненко. Композитор В.Губа представив учасникам зустрічі низку міні романсів на слова Лесі Українки. Ці твори вперше виконав лауреат міжнародних конкурсів співак Р.Стахов. З цікавістю зустріли присутні виступ перекладача творів поетеси з Індії М.Гош. Вона прочитала у перекладі на бенгальську відому поезію Лесі Українки «Надія». 

На цій же зустрічі голова обласного фонду культури В.Савченко вручив обласну премію ім. Лесі Українки львівському художнику Миколі Горді, Ніні Камишині з Любара, артистці з Житомира Тетяні Руденькій та аматорському гурту «Кришталеві дзвони». Самодіяльні митці привітали учасників зустрічі піснями. 

Творча зустріч у літературно-меморіальному музеї показала непроминаюче значення спадщини Лесі Українки, що її твори залишаються елементом духовного життя України. 

А 23 серпня від музею славетної землячки пішла вулицями традиційна, але щороку по-новому урочиста, радісна і весела хода до пам’ятника Лесі Українки. На гербах, прапорах надписи, з якої області йдуть представники. Учасники ходи вітали звягельчан піснями, посмішками. На площі біля пам’ятника Лесі Українки лунає привітання у виконанні народного хору «Полісся», а тоді починається урочисте відкриття свята «Слово до Лесі», де виступають міський голова, голова оргкомітету свята М.П.Боровець, гості міста. Серед них почесні громадяни міста, народний депутат України, наш земляк Б.І.Тарасюк, колишній мер м.Сурамі Таріел Гоголадзе, заступник голови всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка В.І.Фольварочний, заступник постійного представника ООН в Україні Йоанна Казана-
Вишневецька, заступник голови облдержадміністрації М.М.Дейсан, гості з Білорусі та інші. 

Нескінченним потоком в ці дні люди ішли до музею як до святині, адже наше місто відоме світу і Україні саме завдяки Лесі Українці:
А рідне місто знов іде до тебе,
Вся Україна знов вклоняється тобі –
Світилу, посланому кимось з неба,
У пісні, що зросла в борні! 

Незабутня, історична подія – це відвідування музею онукою Лесиної наймолодшої сестри Ізидори Петрівни Косач-Борисової з США Ольгою Петровою 26 серпня 2008р. Переступивши поріг музею, мовила: «Тут мені усе близьке і рідне». Це вже друга поїздка Ольги Олександрівни до нашого міста. Вперше вона відвідала місто і музей в 2003 році. Тоді Ольга Петрівна привезла на пам'ять про своє перебування на Батьківщині Лариси Петрівни Косач вишиту сорочку, яку їй вишила бабуня Ізидора Петрівна і яку носила в дитинстві вона, її донька та онучка. Доповнює вишиваночку керсетка, яка співпадає з керсеткою, в якій сфотографована маленька Леся. Сама Ольга добре говорить українською мовою, з дитинства носила вишиванку, намисто, віночок, про що свідчить і фото 1948 року, яке вона надіслала музею після другого приїзду до Новограда-Волинського, яке є доказом особистих речей сім’ї Косачів. Вона розповідала, що там, в Америці, їхня родина зберігає і понині українські народні звичаї. 

Привезла Ольга Петрова і цього разу подарунок музею – шкатулку Олени Пчілки. Це дуже старовинна, цікава річ, яку було реставровано в Іспанії. 

Вона залишила в музеї часточку свого серця. Про це свідчить і лист, який днями після її від’їзду надісланий музею: «Вельмишановна пані Віро! Передаю Вам і Вашій родині велику подяку за всі Ваші турботи, увагу не лише до моїх предків, але й до мене і моєї родини. А ще прийміть, будь ласка, сердечну подяку за чудесне утримання музею Лесі Українки, Лариси Косач, сестри моєї бабуні Ізидори Косач-Борисової. Ця подяка і для всіх ваших співробітників. У мене не вистачає слів, щоб передати вам усім, яка я вдячна за вашу повагу до моїх предків та роботу. Пересилаю фото, які, може, будуть цікаві. Ви помітите вишиту сорочку на мені, яку я подарувала музею». 

Такі зустрічі незабутні, вони додають сил працювати заради того, щоб ім’я Лесі Українки, її родини були Безсмертними в пам’яті народній. 

Всі ці свята пов’язані з іменем Лесі Українки на її рідній Батьківщині засвідчують, що пам'ять Лесі Українки буде вічно жити, як народ, що породив її.
Ідуть до Лесі – не лише у свято,
Ідуть просто так – без пишностей й прикрас,
Ідіть до неї – в Бога ж днів багато,
Вона завжди чекатиме на Вас.
Раді зустрічі у Лесиній Святій оселі!
Музей працює щоденно (крім неділі та понеділка) з 9.00 до 18.00.
Наша адреса: м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
Телефон для довідок: 8-041-41-5-21 -80.

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на захід з нагоди Дня партизанської слави
16.09.2019

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Докладніше...
Оголошення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок
16.09.2019

Мета проведення робіт: проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка продаватиметься власнику об’єкта нерухомого майна, яке розташоване на земельній ділянці. 

Докладніше...
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa