Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 21.01.2019 року
23.01.2019

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

Докладніше...
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 21.01.2019 року
23.01.2019

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

Докладніше...
23.01.2019

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми міського бюджету станом на 31 грудня 2018 року Фінансове управління Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
23.01.2019

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми міського бюджету станом на 01 січня 2019 року Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Муніципальні формування з охорони громадського порядку)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Юридичний відділ
Адреса:
 вул. Шевченка, 16, каб. 19 
Начальник:
 Антонюк Павло Георгійович
Телефон:
 5-25-91

 

ПОЛОЖЕННЯ
про юридичний відділ міської ради
 
1. Юридичний відділ міської ради (надалі – відділ) є виконавчим органом міської ради, який підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, заступнику міського голови відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Основне завдання відділу – правове забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів.

2. У своїй діяльності відділ керується Конституцією і Законами України, зокрема, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, нормативно-правовими актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, рішеннями обласної ради та розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, Статутом територіальної громади міста, Регламентом міської ради та Регламентом роботи виконавчого комітету міської ради, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.

3. Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

3.1. Вивчає і проводить експертизу проектів рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, перевіряючи їх на відповідність Конституції України та чинному законодавству шляхом візування начальником відділу, за наявності віз інших посадових осіб відділів, служб, управлінь та заступників міського голови за відповідними напрямками, відповідальних за дотримання чинного законодавства в ході підготовки проекту рішення, розпорядження та наявність відповідних документів. У разі невідповідності проекту рішення, розпорядження чинному законодавству, вносить зауваження, а якщо ці зауваження не враховані – подає письмові зауваження, при необхідності - з пропозиціями щодо законного вирішення питань, які розглядаються.

3.2. Приймає участь у розробленні нормативно-правових актів, які виносяться на розгляд міської ради та її виконавчого комітету, готує пропозиції щодо внесення змін та доповнень до прийнятих нормативно-правових актів (у разі внесення змін до чинного законодавства), про їх скасування чи визнання такими, що втратили чинність, спільно з відділами, службами, управліннями міської ради.

3.3. Готує претензії, позовні заяви та необхідні документи для звернення до судів від імені міської ради, її виконавчого комітету з метою забезпечення судового захисту прав та інтересів міської територіальної громади.

3.4. Представляє за дорученням інтереси міської ради, виконавчого комітету міської ради та міського голови в судах всіх ланок, інших державних органах та громадських організаціях.

3.5. Бере участь у розробленні пропозицій до проектів рішень міської ради та її виконавчих органів, в загальноміських заходах з правової тематики, взаємодіє з правоохоронними органами, управлінням юстиції, юридичними службами підприємств, установ і організацій.

3.6. Надає правову допомогу постійним комісіям та депутатам міської ради, членам виконавчого комітету.

3.7. Надає первинну правову допомогу, яка включає такі види правових послуг:

- надання правової інформації;

- надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

3.8. Розглядає за дорученням міського голови звернення громадян, юридичних осіб щодо порушення їх законних прав та інтересів.

3.9. Сприяє правильному та неухильному дотриманню посадовими особами виконавчих органів міської ради чинного законодавства під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов’язків.

3.10. Надає консультації з правових питань посадовим особам виконавчих органів міської ради.

3.11. Бере участь у навчанні депутатів міської ради, членів виконавчого комітету міської ради, посадових осіб виконавчих органів міської ради.

3.12. Звертається з питань роз’яснення чинного законодавства до Міністерства юстиції України, інших компетентних органів.

3.13. Бере участь у підготовці, укладенні господарських договорів з підприємствами, установами та організаціями, дає правову оцінку їх проектам.

3.14. Сприяє додержанню законності у реалізації прав трудового колективу під час вирішення ним питань виробничого характеру і соціального розвитку; бере участь у підготовці та укладанні колективного договору.

3.15. Здійснює висвітлення роботи відділу через засоби масової інформації.

4. Відділ має право:

- одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності інформацію, документи та інші матеріали, які необхідні для виконання завдань, що покладені на відділ;

- ініціювати скликання нарад з окремих питань, що належать до компетенції відділу та утворювати робочі групи, комісії для їх вивчення.

5. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України. Начальник звільняється з посади міським головою згідно чинного законодавства.

На посаду начальника призначається особа, яка має  повну вищу освіту відповідного професійного спрямування, стаж роботи за фахом на державній службі, в органах місцевого самоврядування або на керівних посадах у інших сферах відповідно до вимог нормативно-правових актів.

Начальник  відділу підпорядкований, підконтрольний та підзвітний міській раді, її виконавчому комітету та міському голові.

6. Структура і чисельність відділу визначається міською радою. Кошторис та штатний розпис відділу затверджується міським головою.

7. Начальник відділу:

- організовує роботу відділу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань;

- впроваджує вимоги чинного законодавства про державну мову та інструкції з діловодства;

- забезпечує виконання доручень міського голови, керуючого справами виконавчого комітету міської ради;

- забезпечує виконання планів роботи міської ради та її виконавчого комітету з правових питань;

- визначає завдання, розподіляє обов’язки між працівниками відділу; затверджує посадові обов’язки, забезпечує дотримання у відділі трудової дисципліни та службової етики; сприяє підвищенню ділової кваліфікації працівників відділу;

- організовує підготовку проектів рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради та розпоряджень міського голови з питань, що відносяться до компетенції відділу;

- забезпечує оперативне інформування міського голови з питань діяльності відділу.

8. Працівники відділу призначаються на посади та звільняються з них у порядку, передбаченому чинним законодавством.


Секретар міської ради                                                                            О.А. Пономаренко
 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Відбудеться публічне представлення результатів аудиту КП НВМР «ВУВКГ»
23.01.2019

24 січня 2019 року о 13:00 год. у великій залі Будинку рад відбудеться публічне представлення результатів аудиту комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Докладніше...
Запрошуємо на концерт ансамблю пісні і танцю Міністерства оборони України присвячений до Дня Соборності України
22.01.2019

Запрошуємо новоград-волинців 24 січня 2019 року о 16:00 год. у 31-ий гарнізонний Будинок офіцерів (вул. Леваневського, 25), де відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю Міністерства оборони України присвячений до Дня Соборності України.  

Докладніше...
До уваги новоград-волинців!
21.01.2019

Відповідно до розпорядження міського голови від 14.01.2019 № 8(о) «Про внесення змін у  додаток до розпорядження міського голови від 29.11.2018 № 288 (о) ,,Про облаштування пунктів  обігріву  в  Новоград- Волинській міській об’єднаній  територіальній громаді ”», в населених пунктах Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на період потенційно можливого зниження температури повітря функціонують пункти обігріву.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa