Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
20.02.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 18.02.2019 року

Докладніше...
19.02.2019

КПКВК  08 1 3230  Виплата державної соціальної допомоги на  дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" та оплата послуг із здійснення патронату над дитиною та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримка малих групових будинків

Докладніше...
19.02.2019

КПКВК  08 1 3085  Надання  щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку

Докладніше...
19.02.2019

КПКВК  08 1 3084  Надання  тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Архівний відділ

Адреса:
 вул. Шевченка, 16, каб. 28 
Начальник:
 Місюра Людмила Аполлінаріївна 
Телефон:
 5-25-93 

ПОЛОЖЕННЯ
про архівний відділ Новоград-Волинської міської ради

 
1. Архівний  відділ  міської ради (надалі – відділ)  є  виконавчим  органом  міської ради, який  підзвітний і підконтрольний міській  раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, керуючому справами виконавчого комітету міської ради, а  з  питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади у галузі архівної справи і діловодства також підконтрольний  державному архіву області, Державній архівній службі України (далі – Укрдержархів) у порядку, встановленому законом. 

2. У своїй  практичній роботі відділ керується Конституцією України, Законами України,  актами Президента України, Верховної Ради України і  Кабінету Міністрів України, рішеннями обласної ради,  розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Статутом територіальної громади міста,  Регламентом міської ради, Регламентом роботи  виконавчого комітету міської ради.  

У здійсненні  повноважень органів виконавчої влади у галузі архівної справи і діловодства відділ керується наказами Укрдержархіву, державного архіву області.

3.Основними завданнями відділу є:

- впровадження державної політики у сфері архівної справи  і діловодства у межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;

- забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи;

- забезпечення поповнення Національного архівного  фонду документами місцевого походження, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх  інформації.

4. Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

4.1.Складає і за погодженням з державним архівом  області подає на затвердження міському голові  цільові програми,  плани розвитку архівної справи у місті та забезпечує їх виконання. Один раз в рік проводяться коригувальні дії та аналізує виконання планових завдань.

4.2.Забезпечує облік, зберігання і охорону:

- документів Національного архівного фонду, що нагромадилися за  час діяльності існуючих і тих, що діяли раніше  на сучасній  території міста, державних органів, органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій;

- документів Національного архіву , що утворилися у  процесі діяльності профспілкових, кооперативних, творчих та інших об’єднань громадян, переданих за їхньою згодою до відділу;

- документів особового  походження, що  надійшли до відділу у встановленому порядку;

-   фотодокументів та аудіовізуальних документів з історії  міста;

- документів, переданих в установленому  законом порядку підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а  також об’єднаннями громадян.

4.3.Організовує роботу з внесення документів до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього фізичних осіб і  юридичних осіб незалежно від форм власності, що  перебувають у зоні комплектування відділу.

4.4.Проводить у встановленому порядку облік, обстеження та аналіз діяльності архівних установ, які створені на території міста, незалежно від форми власності та підпорядкування.

4.5.Контролює збирання на території міста антикварних документів.

4.6.За дорученням Укрдержархіву контролює дотримання власниками документів Національного архівного фонду вимог законодавства щодо здійснення прав власності на зазначені документи.

4.7.Інформує державний архів області  про виявлення архівних документів,  що не мають власника або власник яких невідомий, а також про продаж документів Національного архівного фонду з метою реалізації переважного права держави на їх придбання.

4.8.Складає  і за погодженням з архівом області подає на затвердження міському голові список  підприємств, установ і організацій, документи яких підлягають зберіганню у відділі, готує пропозиції щодо уточнення цього списку.

4.9.Приймає, в установленому порядку для зберігання, документи Національного архівного фонду від  органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста, а також архівних документів громадян і їх об’єднань.

4.10.Перевіряє роботу архівних підрозділів і служб діловодства в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях,  що перебувають у зоні комплектування відділу, незалежно від форм власності з метою здійснення контролю за дотриманням строків зберігання архівних документів, вимог щодо умов їх зберігання, порядку ведення обліку та доступу до них, надає зазначеним підрозділам і службам методичну допомогу  в організації діловодства та зберіганні документів.

4.11.Надає консультативно-методичну допомогу в організації діяльності архівної установи для централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених в процесі документування службових, трудових правовідносин юридичних і фізичних осіб на відповідній території міста та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду (Трудового архіву).

4.12.Інформує міську раду, державний архів області про факти втрати, знищення, пошкодження архівних документів,  порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

4.13.Веде зведений облік архівних документів, що  зберігають комунальні підприємства, установи і організації міста та документів Національного архівного фонду, що належать громадянам, подає належні відомості про них державному архіву області.

4.14.Організовує надання на договірних засадах послуг підприємствам, установам і організаціям з науково-технічного опрацювання документів та використання їх інформації,  розроблення методичних посібників з архівної справи і діловодства, підвищення кваліфікації  працівників архівних підрозділів та служб діловодства підприємств, установ і організацій.

4.15.Погоджує подані підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян, що перебувають у  зоні комплектування відділу, номенклатури справ та акти про знищення  документів, що не підлягають зберіганню.

4.16.Розглядає підготовлені підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування відділу, описи справ  постійного зберігання і справ з особового складу, анотовані переліки документів, що підлягають віднесенню до унікальних, подає їх на затвердження експертно-перевірній комісії державного архіву області.

4.17.Передає  за угодою до державного архіву області, у визначені ними терміни,  документи  Національного архівного фонду та довідковий апарат   до них для постійного  зберігання.

4.18.Створює і вдосконалює довідковий апарат  до документів Національного архівного фонду, що  зберігаються у відділі.

4.19.Інформує органи державної влади, органи місцевого самоврядування,  підприємства, установи і організації про склад і зміст документів,  що зберігаються у відділі, надає у порядку, визначеному законодавством,  документи Національного архівного фонду для  користування фізичними та юридичними особами; переглядає в установленому порядку рішення про обмеження доступу до документів, у разі виявлення в архівних документах недостовірних відомостей про особу, забезпечує, на вимогу фізичних осіб, доручення до архівних документів письмового обґрунтованого спростування чи додаткових відомостей про цю особу; публікує, експонує та   в іншій формі популяризує архівні документи,  а також виконує функції, спрямовані на ефективне  використання відомостей, що містяться в документах Національного архівного фонду.

4.20. Видає підприємствам, установам і організаціям в установленому порядку архівні довідки, копії та витяги з документів, що зберігаються у відділі, а громадянам  довідки соціально-правового характеру.

4.21.Вивчає, узагальнює і поширює досвід роботи архівних установ.

4.22.Організовує перегляд в установленому порядку рішень про обмеження доступу до документів, забезпечує долучення до архівних документів на обґрунтовану вимогу фізичних осіб письмового спростування недостовірних відомостей про особу.

5.Відділ має право:

5.1.Одержувати, в установленому порядку, від виконавчих органів місцевого   самоврядування, а також від підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності інформацію, документи та матеріали стосовно зберігання і науково-технічного опрацювання документів Національного архівного фонду та ведення діловодства, від місцевих органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

5.2.Давати у межах своїх повноважень  підприємствам, установам і організаціям міста  вказівки щодо роботи їхніх архівних  підрозділів та ведення діловодства.

5.3.Надавати  платні послуги за використання фізичними та юридичними особами відомостей, що містяться в архівних документах.

5.4.Використовувати на платній основі роботи, пов’язані з науково-технічним опрацюванням і забезпеченням збереженості архівних документів, що є власністю держави, територіальних громад, фізичних і юридичних осіб, провадити іншу не заборонену  законом діяльність з архівної справи і діловодства.

5.5.Вимагати від  юридичних і фізичних осіб, які мають архівні документи, від часу створення яких минуло понад 50 років або які мають намір здійснити відчуження, або вивезення за межі України, а також проведення експертизи цінності цих документів ;

5.6.Подавати до суду позов про позбавлення власника документів Національного архівного фонду права власності на ці документи, якщо він не забезпечує  їх належної збереженості.

5.7.Порушувати в установленому Укрдержархівом порядку питання  про зупинення діяльності архівних установ які не забезпечують збереженості документів Національного архівного фонду.

5.8.Порушувати у порядку, встановленому законодавством питання про притягнення до відповідальності працівників архівних установ, користувачів документами  Національного архівного фонду та інших  осіб винних у порушенні законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

5.9.Обмежувати в установленому порядку доступ до документів Національного архівного фонду, що зберігається у відділі.

5.10.Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.

5.11.Працівники відділу мають право для виконання покладених на них службових обов’язків відвідувати архівні підрозділи і діловодні  служби підприємств, установ і організацій незалежно від  форм власності, а також право доступу до їх документів,  за винятком тих, що згідно із законодавством охороняються.

6. Відділ у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з виконавчими органами міської ради, а також підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян.  

7.Відділ очолює начальник, який призначається на посаду на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України та звільняються з посади міським головою згідно чинного законодавства.

На посаду начальника призначається особа, яка має  повну вищу освіту відповідного професійного спрямування, стаж роботи за фахом на державній службі, в органах місцевого самоврядування або на керівних посадах у інших сферах відповідно до вимог нормативно-правових актів.

Начальник  відділу підпорядкований, підконтрольний та підзвітний міській раді, її виконавчому комітету та міському голові.

8.Начальник відділу:

8.1.Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконанням покладених на відділ завдань.

8.2.Затверджує функціональні обов’язки працівників відділу.

8.3.Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.

8.4. Забезпечує підвищення компетентності шляхом участі у зовнішньому та внутрішньому навчанні, обміну досвідом та самопідготовки.

9. Для розгляду питань, пов’язаних з проведенням експертизи цінності документів, внесенням до Національного архівного фонду, віднесенням їх до унікальних, вилучення документів з нього, а також питань збереженості у відділі створюється експертна комісія. 

Склад і положення про експертну комісію затверджує начальник відділу на підставі типового  положення, затвердженого Укрдержархівом.

10.Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету. Граничну  чисельність та витрати на утримання відділу затверджує міський голова за рішенням міської ради.

Кошторис доходів і видатків на утримання відділу та штатний розпис відділу затверджується міським головою.Секретар міської ради                                                                    О.А.Пономаренко
 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До відома новоград-волинців!
21.02.2019

У зв’язку з проведенням ремонтних робіт Новоград-Волинським РЕМ 21.02.2019 року з 11:00 до 14:00 год. будуть відключені від електропостачання будинки за наступними адресами: площа Лесі Українки,7,9,11,13,15, провулок Медовий. 

Докладніше...
У Новограді-Волинському відбудуться заходи із відзначення 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки
20.02.2019

З метою вшанування пам’яті видатної української поетеси Лесі Українки, виховання любові до рідної культури та літератури, розпорядженням міського голови від 12.02.2019 №27(о) затверджено План заходів із відзначення 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки:

Докладніше...
До уваги новоград-волинців!
19.02.2019

Щочетверга з 11-00 до 12-00 за телефоном (04141) 5-52-10працює «Гаряча лінія».

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa