Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Новини та актуальна інформація Новоград-Волинської ОДПІ

 

23.12.2019

ВР підтримала законопроєкт щодо спрощення податкового обліку
Верховною Радою прийнято за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (№ 2524 від 04.12.2019). За законопроєкт проголосували 299 депутатів.
Законопроєкт передбачає наступні новації:
- скасування обов’язкового ведення книги обліку доходів для «спрощенців»- не платників ПДВ;
- можливість отримувати електронні листи від податкової в електронному кабінеті та на e-mail;
- скасування заяви на приєднання до договору про визнання електронних документів;
- автоматична реєстрація скарг платника в електронному кабінеті;
- відображення в електронному кабінеті платника податків поряд із сумами податкових зобов’язань дату їх виникнення;
- спрощення для підприємця механізму доведення відсутності своєї вини у разі виникнення технічних помилок.
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
 
Дії платника у разі заміни РРО
Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями щодо реєстраторів розрахункових операцій чи книг обліку розрахункових операцій платнику  необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).
Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання переоформлену ліцензію з урахуванням змін (у разі, якщо в результаті внесення таких змін у СГ кількість РРО (КОРО) залишається незмінною або зменшується).
У разі, якщо в результаті внесення таких змін у платника передбачено збільшення кількості РРО (КОРО), то такий платник додатково повинен внести плату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в розмірі, передбаченому ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
 
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
Штрафні санкції по РРО після 1 жовтня 2020 року
Штрафні санкції по РРО після 1 жовтня 2020 року:
- 100% вартості товару, проданого з порушеннями - за перше порушення;
- 150% вартості товару, проданого з порушеннями - за кожне наступне порушення.
Також передбачені такі фінансові санкції:
50 НМДГ (850 грн) - за невикористання при здійсненні розрахункових операцій або використання незареєстрованих книг обліку розрахункових операцій або розрахункових книжок;
30 НМДГ (510 грн) - в разі якщо контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції;
5 НМДГ (85 грн) - у разі проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування кожного товару, який не є підакцизним, і / або послуги, ціни товару (послуги) та обліку їх кількості;
300 НМДГ (5100 грн) - у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, ціни товару і обліку їх кількості;
20 НМДГ (340 грн) - в разі порушення встановленого порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, або в разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті;
300 НМДГ (5100 грн) - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника;
30 НМДГ (510 грн) - в разі неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
 
 
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
В день Святого Миколая керівники податкової служби завітали до діток спеціалізованого Будинку дитини
У Головному управлінні податкової служби у області  вже стало доброю традицією в День Святого Миколая відвідувати з подарунками діток з спеціалізованого Будинку дитини, у м. Новоград-Волинському.
Ось і цього року виконуючий обов’язки начальника Володимир Луговський, заступник начальника Ірина Свєтяш, начальник Новоград-Волинського управління Святослав Максимчук та інші керівники підрозділів завітали до малюків і привезли їм подарунки – фрукти, солодощі, продукти харчування, текстиль тощо.
Адже допомога від всіх, хто відчуває відповідальність за життя маленьких громадян України з особливими потребами, завжди доречна.
Дітки кожного дня щиро очікують на диво і вірять у здійснення своїх мрій, і у День Святого Миколая Чудотворця маленькі вихованці Будинку інтернату отримали не тільки подарунки, а й тепло й увагу від своїх шефів.
Керівництво закладу висловило щирі слова подяки за увагу до потреб дітей, а дітки віддячили гостям та Святому Миколаю своїми світлими,  радісними посмішками.
Це був дивовижний час, кожна посмішка вихованців дитячого будинку загрівала душу і серце, і з цим ніщо не зрівняється.
 
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
16.12.2019

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році
Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який Верховна Рада ухвалила 14 листопада 2019 року.
Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року – 4723 грн (ст.8 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).
Увага! Державний бюджет не передбачає збільшення мінімальної заробітної плати упродовж року.
Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн (ст.7 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).
Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році
Система оподаткування
Єдиний податок
 
ЄСВ
(22% від мінімальної заробітної плати)
ПДФО
(Податок на доходи фізичних осіб)
Військовий збір
 
Всього
за місяць:
 
І група
єдиного податку
210,20 грн
(до 10% від прожиткового мінімуму працездатної особи)
1039,06 грн
не сплачується
не сплачується
1249,26 грн
ІІ групаєдиного податку
944,60 грн
(до 20% від мінімальної заробітної плати)
1039,06 грн
не сплачується
не сплачується
1983,66 грн
ІІІ групаєдиного податку
(без ПДВ)
5%
від доходу
1039,06 грн
не сплачується
не сплачується
1039,06 грн
+ 5% від доходу
ІІІ групаєдиного податку (з ПДВ)
3%
від доходу
+ 20% ПДВ
1039,06 грн
не сплачується
не сплачується
1039,06 грн
+ 3% від доходу
+ 20% ПДВ
Загальнасистема оподаткування
не сплачується
1039,06 грн
18%
від чистого прибутку
(дохід мінус витрати)
1,5%
від чистого прибутку(дохід мінус витрати)
1039,06 грн
+ 18% ПДФО
+ 1,5% військовий збір
За найманогопрацівника
не сплачується
1039,06 грн
(22% від окладу)
850,14 грн
(18% від окладу)
70,85 грн
(1,5% від окладу)
1960,05 грн
Туристичний збір
Для внутрішнього туризму (до 0,5% від мінімальної заробітної плати) – 23,62 грн;
Для в’їзного туризму (до 5% від мінімальної заробітної плати) –236,15 грн.
Податок на нерухомість (не більше 1,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.) – 70,85 грн.
 
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
 
Головна фішка новацій: застосування #програмних_РРО спростить ведення бізнесу
Новоград-Волинське управління ГУ ДПС у Житомирській області звертає увагу платників податків на те, що нові закони про застосування реєстраторів розрахункових операцій мають на меті спростити діяльність бізнесу шляхом введення програмних #РРО. Адже вони є простішими у використанні, дешевшими та більш оперативними.
У застосуванні електронних РРО бізнес може обрати, яким рішенням скористатися – рішенням, яке пропонує держава і воно є безкоштовним, або іншим, яке сам обере.
Суттєвою перевагою є спрощення процедури реєстрації РРО – вона проводиться засобами Електронного кабінету без подання реєстраційних документів, а лише шляхом отримання фіскального номера, який ідентифікує програмний РРО у інформаційній системі контролюючого органу.
Також здешевлюється й процес застосування РРО за рахунок виключення необхідності отримання еквайрингових послуг, послуг центрів сервісного обслуговування, укладання відповідних договорів, придбання класичного РРО.
Можливості використання замість традиційних РРО спеціальних програм ДПС забезпечить безкоштовне програмне рішення для суб’єктів господарювання. Програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. Обслуговування такого програмного продукту також буде безкоштовним для суб’єктів господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
Робота банків у святковий період
Національний банк України  визначив регламент роботи системи електронних платежів Національного банку (далі - СЕП)  та порядок роботи банківської системи України в період завершення звітного року:
- 26, 27 грудня 2019 року СЕП працюватиме в режимі продовженого банківського дня - на дві години; 
- 28 грудня 2019 року до 13:00 через СЕП можуть здійснюватися лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані до Національного банку України та органів Державної казначейської служби України. Національний банк та органи Державної казначейської служби можуть здійснювати платежі на адресу всіх учасників СЕП. Банківський день у СЕП закінчується о 15:00;
- 2 січня 2020 року банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних із початком нового звітного року. Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день не здійснюватимуться;
- день роботи СЕП переноситься з понеділка 06 січня 2020 року на суботу 11 січня 2020 року;
- 3, 8 січня 2020 року СЕП і банківська система працюватимуть у звичайному режимі.
У період з 28 грудня 2019 року до 7 січня 2020 року включно діятиме офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, розрахований Національним банком України 27 грудня 2019 року.
Банки мають забезпечити безперебійну роботу банкоматів, підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів. 
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
Опубліковано закон про демонополізацію ринку спирту
 
Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового», підписаний Президентом України, опубліковано у виданні «Голос України».
Документ набуває чинності наступного дня після опублікування та вводиться в дію з 1 липня 2020 року.
Нагадаємо, що законом, зокрема, передбачено скасування державної монополії на виробництво спирту починаючи з 1 липня 2020 року, надання можливості суб’єктам господарювання будь-якої форми власності здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії, повну лібералізацію експорту спирту з України.
Водночас для захисту вітчизняного товаровиробника передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2024 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.
                                                                                  Новоград-Волинське управління
                                                                                  ГУ ДПС у Житомирській області
 
09.12.2019

З 01.01.2020 змінюються реквізити бюджетних рахунків

З 1 січня 2020 року у зв’язку з тим, що Державною казначейською службою України з початку 2020 року рахунки для сплати податків і зборів  будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями), змінюються реквізити бюджетних рахунків.

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 01.01.2020 року, після її отримання від Казначейства буде розміщена на вебпорталах органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».

Новоград-Волинське управління
ГУ ДПС у Житомирській області
 
09.12.2019

За яких умов громадянин може скористатись правом на податкову знижку

Новоград-Волинське управління ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що податкова знижка ‒ це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати.

Податковим кодексом України визначено перелік умов, у разі дотримання яких у громадянина виникає право на податкову знижку. А саме:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році;

– дотримання вимог щодо порядку подання та заповнення декларацій. Так, декларація подається по 31 грудня (а у разі наявності обов’язку з декларування доходів – до 1 травня), наступного за звітним року;

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання);

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку;

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 Податкового кодексу України.

Новоград-Волинське управління
ГУ ДПС у Житомирській області

 
09.12.2019

Розширено перелік видів господарської діяльності, які не дають права перебувати на єдиному податку

Новоград-Волинське управління ГУ ДПС у Житомирській областіінформує, що відповідно до змін, внесених до Податкового Кодексу Законом України від 20.09.2019 №129-ІХ, з 20 жовтня 2019 року не можуть бути платниками єдиного податку 1-3 груп підприємці, які здійснюють наступні види діяльності:

-  діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності);

- діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

- діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням бездротового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

- діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку;

- діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Новоград-Волинське управління
ГУ ДПС у Житомирській області

 
06.12.2019

Всеукраїнський тиждень права.
Громадяни мають право на звернення до органів податкової служби

   В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, відповідно до положення статті 17 Податкового кодексу України кожен громадянин має право:

- безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов'язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю;

- представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника;

- обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку доходів і витрат;

- користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому цим Кодексом;

- одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом;

- бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом;

- оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами податкові консультації;

- вимагати від контролюючих органів проведення перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь платника податків;

- на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов'язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами;

- на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом;

- на повне відшкодування збитків (шкоди), заподіяних незаконними діями (бездіяльністю) контролюючих органів (їх посадових осіб), у встановленому законом порядку;

- за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, вести облік тимчасових та постійних податкових різниць, та використовувати дані такого обліку для складання декларації з податку на прибуток.

Всеукраїнський тиждень права – масштабний захід, який об’єднує працівників, органи влади, громадський сектор, міжнародних партнерів задля просвіти у сфері прав людини.
 

29.11.2019

Новації у сфері застосування РРО


Державна податкова служба України звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

- РРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

- Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

- Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

- З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

- З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

На порталі ДПС розміщено новий банер «Новітні РРО»

 

На офіційному веб-порталі Державної податкової служби України розміщено новий банер «Новітні РРО», який містить актуальні матеріали та документи щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та новацій у вказаній сфері. У банері також розміщено відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість.

Ознайомтесь з підрубриками банера:
 

                                                                                                 Новоград-Волинське управління
                                                                                                 ГУ ДПС у Житомирській області
 

18.10.2019

Заробітна плата «в конверті». Вигода чи небезпека?

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області  нагадує  роботодавцям та найманим працівникам про необхідність легального оформлення трудових відносин.

Якщо роботодавець видає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці, або заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - ПРАЦІВНИК ВТРАЧАЄ:


- офіційну щомісячну заробітну плату,  із розрахунку якої буде призначатися пенсія згідно чинного пенсійного законодавства, а при роботі без договору — і весь страховий стаж;

- оплату щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові за законом;
- грошову компенсацію за невикористані дні відпустки при звільненні;
- суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням індексу цін;
- всі інші передбачені чинним законодавством види доплат (за роботу в нічний час, за понаднормову роботу та роботу у святкові дні тощо);
- допомогу по тимчасовій непрацездатності на час перебування на лікарняному, а жінки — ще й допомогу по вагітності та пологах;
- оплату відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- суму відшкодування збитку у випадку трудового каліцтва або профзахворювання (регрес), а також виплати одноразової допомоги (в т.ч. родині у випадку смерті працівника);
- вихідну допомогу при звільненні працівника під час  скорочення штатів;
- допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційної середньомісячної заробітної плати;
- можливість працівником оскаржувати через суд питання будь-якої дискримінації його роботодавцем.

Необхідно пам’ятати, що нелегальні трудові відносини мають негативні наслідки як для найманих працівників (відсутність гідної пенсії та інших соціальних виплат та пільг), так і для роботодавців (у вигляді значних штрафів).


Захистіть себе — працюйте легально!Начальник головного управління  
Пенсійного фонду України
в Житомирській області І. ЗАІНЧКОВСЬКИЙ

01.10.2019
 

Увага! Рахунки за стандартом IBAN для сплати платниками податків і зборів вступили в дію з 01 жовтня 2019 року

 

Як раніше повідомлялось, рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного та місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) вступили в дію з 01.10.2019.

Реквізити нових бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного та місцевих бюджетів (відповідно до стандарту IBAN), які діють з 01.10.2019 року, можна знайти за посиланням:

https://zt.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.


Новоград-Волинське управління
ГУ ДПС у Житомирській області

13.09.2019

Як отримати ідентифікаційний номер дитині до 14 років

Облікові картки фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.

Громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДФС України (категорія питання 119.09).


Новоград-Волинське управління
ГУ ДПС у Житомирській області

 

14.08.2019

Увага! Від імені ДФС відбувається спам-розсилка вірусних файлів

 
Протягом останніх днів зафіксовано зростання кількості звернень платників податків щодо отримання електронних листів від імені Державної фіскальної служби України про наявність податкового боргу, вчинення адміністративного порушення, порушення податкового законодавства тощо. Такі листи містять вкладення, відкриття яких призводить до завантаження вірусного файлу.

З огляду на це повідомляємо, що відправка спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.

Звертаємося до платників з проханням уважно читати електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність.

Для листування та обміну інформацією з органами державної влади, юридичними чи фізичними особами, організаціями іноземних держав та іншими підприємствами Державна фіскальна служба України використовує виключно електронні поштові скриньки, зареєстровані на поштовому сервері в домені sfs.gov.ua.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

У держреєстрі зареєстровано нову юридичну особу – ГУ ДПС у Житомирській області

 
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 227 від 6 березня 2019 року «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України», а також Постанови Кабінету міністрів України № 537 від 19 червня 2019 року «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», 31 липня 2019 року, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію Головного управління ДПС у  Житомирській області.

Наказом Державної податкової служби України №56-о від 30 липня 2019 року покладено виконання обов’язків начальника Головного управління ДПС у Житомирській області на заступника начальника Головного управління ДПС у Житомирській області Свєтяш Ірину Вікторівну. 

 
В ГУ ДФС у Житомирській області розпочато реорганізацію

02 серпня 2019 року до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) внесено запис щодо припинення юридичної особи Головного управління ДФС у Житомирській області в результаті реорганізації (код ЄДРПОУ 39459195).

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від    19 червня 2019 року №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» та відповідно до вимог наказу ДФС від 31.07.2019 № 7-рг «Про реорганізацію головних управлінь ДФС в областях та м. Києві»  Головним управлінням ДФС у Житомирській області 02 серпня 2019 року видано наказ № 1-рг «Про затвердження Плану заходів та персонального складу комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Житомирській області».

Зазначеним наказом затверджено персональний склад комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Житомирській області, план заходів з реорганізації Головного управління ДФС у Житомирській області шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Житомирській області та встановлено 2-місячний строк заявлення кредиторами вимог з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Головою комісії з реорганізації визначено начальника Головного управління ДФС у Житомирській області Олександра Лаврова. 

05.06.2019

Будьте уважні! «Шахраї»

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області попереджає, що знову мають випадки коли шахраї телефонують платникам податків і вигадують різні історії, аби видурити гроші. Називаються посадовими особами та звертаються з проханням надати фінансову допомогу. Пропонують «владнати питання» з податковою в разі перевірки, віддячити за якусь вигадану послугу тощо.

Шахраї використовують різні телефонні номери та рахунки для зарахування грошей.

Новоград-Волинське  управління звертається до бізнес-спільноти із проханням бути обачними, не вестись на шахрайські вигадки, а в разі отримання подібних телефонних дзвінків одразу повідомляти за телефоном антикорупційного «Сервісу Пульс» Державної фіскальної служби України – 0800-501-007 або Головне управління внутрішньої безпеки ДФС України  за телефоном 097 186 30 11 та  до правоохоронних органів.

ДФС наголошує, що відомство діє ВИКЛЮЧНО в межах чинного законодавства та повноважень і ні СМС-повідомлень, ні дзвінків, ні запрошень «для вирішення питань» від імені посадових осіб або працівників служби надходити не може.

Не дозволяйте нікому скористатись вашою довірливістю, а про такі факти – повідомляйте правоохоронні органи!
 

Новоград-Волинське управління
ГУ ДФС у Житомирській області


ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР -2019!

Платникам збору, є громадяни України, іноземці й особи без громадянства, які прибувають на територію адмінодиниці, де встановлений тур збір. Проте далі уточнено, що це особи – які тимчасово розміщуються в місцях проживання (ночівлі), визначених к п.п.268.5.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно з законом та перспективним планом формування території громад (далі - Ради), щодо податків та зборів віднесено , зокрема встановлення ставок Збору та визначення переліку податкових агентів зі Збору згідно із ст.268 Кодексу, яка з 1 січня 2019 року викладена у оновленій редакції щодо основних, передбачених ст. 7 Кодексу, елементів Збору:

платники
                     доповнено категорією суб’єктами, які тимчасово                                                                                                      розміщуються у місцях проживання (ночівлі);


податкові агенти
        розширено перелік категорій суб’єктів, які надають                                                                                                туристичну послугу та на яких покладається обов’язок                                                                                          податкових агентів;

                                 водночас встановлена обов’язкова умова ідентифікації
                             податкових агентів шляхом оприлюднення Радою                                                                                                     переліку податкових агентів на власному офіційному веб-сайті;


база оподаткування
   показник «вартість проживання» змінено на показник                                                                 «кількість діб проживання» у зв’язку із застосування                                                                      ставок Збору до показника «мінімальна заробітна плата,                                                                                                 встановлена законом на 1 січня звітного (податкового) року»;


ставки Збору
              запроваджено диференціацію граничних ставок Збору                                                               за категорією споживача туристичної послуги – внутрішній або в'їзний туризм;


порядок обчислення
  передбачено право Рад із запровадження авансових та внесків із сплати          


сплати  податкових    
                                     Збору, реалізація якого фіксується у відповідному рішенні Ради.
зобов’язань                


Для забезпечення умов справляння Збору у 2019 році встановленими Кодексом необхідними умовами, що мають бути реалізованими у рішеннях Рад, є затвердження ставок Збору та визначення і оприлюднення переліку податкових агентів.


Місця проживання (ночівлі)

Зазначено дві групи місць(об’єктів):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі)

Ставка збору

Ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі), у розмірі:

-          до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму;

-          до 5 відсотків – для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи а одну добу тимчасового розміщення.


Особливості справляння збору

Податковим періодом для сплати  та звітування  щодо збору, є квартал.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання(ночівлі) податковим агентам.

Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі) виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору.

Крім того, законом №2628 доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 163-17, якою встановлена адміністративна відповідальність за порушення поряду справляння та сплати туристичного збору:

-          за невиконання платником туристичного збору зобов’язання із сплати туристичного збору застосовується штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нмдг);

-          за порушення податковим агентом, особою, яка здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), порядку та/або  особливостей справляння та/або сплати туристичного збору, застосовується штраф у розмірі 100 нмдг. А у разі повторного порушення – 200 нмдг.


Новоград-Волинське управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ Є ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ (далі – ЄСВ)!

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що в органах Казначейства відкриті нові рахунки на ім’я органів ДФС для зарахування ЄСВ, які почали діяти з 02 травня 2019 року

Але, Казначейством України зафіксовано значну кількість випадків сплати коштів на заблоковані рахунки відкриті на балансі ГУ ДКСУ.

Наголошуємо, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню єдиного внеску, не будуть зараховуватись, а повертатимуться на рахунки банківських установ з яких було здійснено перерахування .

Отримати інформацію з переліком відкритих рахунків можливо в приміщеннях Центрів обслуговування платників Новоград-Волинської ДПІ та Баранівської ДПІ та на електронних ресурсах ДФС України, Казначейської служби України.


Новоград-Волинське управління
ГУ ДФС у Житомирській області 

31.05.2019

Визначено переможця Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього»

 

Визначені переможці II  Всеукраїнського  Мистецького конкурсу «Податкова абетка», «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» в рамках Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього».

Конкурси на податкову тематику в фіскальній службі області проводяться не вперше. Метою їх проведення є, в першу чергу,  формування податкової культури та свідомого ставлення до сплати податків у молоді шкільного віку.

Цьогоріч конкурс дитячої творчості проводився за ініціативи Університету Державної фіскальної служби України. Активну участь у конкурсі прийняли  школярі м. Новограда –Волинського  загальноосвітніх шкіл  №9,та 10 віком від 6 до 14 років.

Переможем конкурсу «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи», який проводився  в Університеті Державної фіскальної служби України в березні п.р. визначено ученицю Новоград – Волинської загальноосвітньої школи  №9 Лукащук Дар «ю.

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області вдячне вчителям шкіл за допомогу у вихованні сумлінних платників податків і висловлює сподівання, що вони братимуть активну участь і в наступних конкурсах, які проводитимуться фіскальною службою.


Новоград-Волинське
управління ГУ ДФС у Житомирській області 

29.05.2019

Хто з громадян сплачуватиме податок на нерухомість за минулий рік?

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПКУ). За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

Пільги із сплати податку у вигляді неоподаткованої площі надаються виключно фізичним особам та залишаються на рівні минулого року.

Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.

Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.

Розрахунок податку на нерухомість проводиться виходячи із загальної сумарної площі всіх нерухомих об’єктів, що перевищує пільгову.

Рішенням 11 сесії Новоград-Волинської міської ради VII скликання № 240 від 23.02.2017 «Про внесення змін до рішення міської ради від 22.01.2015 №698 «Про справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», встановлено на теріторії міста ставку податку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебувають у власності фізичних осіб у розмірі 0,25 відсотка (9 грн 31 коп.) до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр площі бази оподаткування.

Крім того, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів для квартири та/або 500 кв. метрів для будинку, сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (пп. «ґ» пп. 266.7.1 ПКУ).

Платники податку у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, мають право звернутися з письмовою заявою до  Новоград-Волинської ДПІ за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 266.10.1 ПКУ). Реквізити для перерахування податку вказані у податковому повідомленні-рішенні.

Сплатити податок можна як в установах банків, так і  у  поштових відділеннях

Нагадуємо, що за несплату податку в термін, платників чекає штраф в розмірі 10% суми боргу (при затримці на 30 днів) або 20% при більш тривалому терміні плюс пеня в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.

Відділ адміністрування податків і зборів з

фізичних осіб Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області


Земельний податок-2019. Хто, коли і скільки повинен платити?
Плата за землю це обов'язковий платіж , який стягується в формі земельного податку або орендної плати. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка землі, з урахуванням коефіцієнта індексації, а в разі відсутності такої оцінки, площа земельних ділянок.

Ставка земельного податку встановлюється місцевими радами. Земельний податок сплачують власники ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачі за місцем знаходження ділянки.

Якщо фізична особа має більше однієї земельної ділянки, вона повинна подати до  фіскальної служби   до 01 травня  поточного року  заяву і вказати, який з земельних ділянок буде звільнений від податку.

Нарахування земельного податку для фізосіб проводиться до 1 липня і надсилається у вигляді податкових повідомлень, а оплата повинна бути здійснена протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення.  

Новоград-Волинське управлння нагадує, що за несплату податку в термін, фізосіб чекає штраф в розмірі 10% суми боргу (при затримці на 30 днів) або 20% при більш тривалому терміні плюс пеня в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.

Суму податкового зобов’язання, зокрема з земельного податку, завжди можна дізнатися у Новоград-Волинській ДПІ, за адресою вул.Ушакова,3.
 
Відділ адміністрування податків і зборів з фізичних осіб
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

20.05.2019

До уваги власників автомобілів з іноземною реєстрацією

 

До 23 травня поточного року діятимуть лібералізовані норми щодо адміністративної відповідальності для власників автівок з іноземною реєстрацією.

Після цієї дати і при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, громадянам загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.
 
Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

До Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних внесені зміни
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області звертає увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №391 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Зазначеними змінами, зокрема запропоновано ще одну умову для застосування «відсікаючої» ознаки, а саме: сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, повинна бути більше 20 тис. гривень.

Крім цього, відповідно до внесених змін податкові накладні/розрахунки коригування перевіряються відповідно до таких ознак (одночасно виконуються такі умови):

- загальна сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/ розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень;

- одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4.

Також у новій редакції викладено Додаток 1 «Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена» та Порядок №117 доповнено новими додатками: додаток 4 «Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість»; додаток 5 «Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість».

Додатково повідомляємо, постанову Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №391 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 11.05.2019 №87.

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Граничні строки подання податкової декларації у разі припинення ФОП підприємницької діяльності
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) щодо отриманих доходів востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Норми визначені п. 177.11 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 ПКУ)

ФОП, які застосовували спрощену систему оподаткування, подають податкові декларації платника єдиного податку востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Увага! З 01 липня 2019 року – новації адміністрування електричної енергії


Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області звертає увагу платників акцизного податку, що з 01 липня 2019 року набирають чинності статті 54, 55, 66 – 71 та 73 Закону України від 13.04.2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон № 2019), що впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

Починаючи з 01.07.2019 року купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (ст. 66 Закону № 2019).

Відповідно до норм ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками акцизного податку з електричної енергії є:

·         особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (п.п. 212.1.1);

·         особа – суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України (п.п. 212.1.2);

·         оптовий постачальник електричної енергії (п.п. 212.1.12);

·         виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії (п.п. 212.1.13);

Не є платниками акцизного податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених у п.п. 212.1.12 п. 212.1 ст. 212 ПКУ.

Нормами статті 213 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з:

·         реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 ПКУ);

·         оптового постачання електричної енергії (п.п. 213.1.10 п. 213.1 ст. 213 ПКУ);

Базою оподаткування акцизним податком відповідно до норм п.п. 214.1.3 п. 214.1 ст. 214 ПКУ є вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість, виходячи з якої обчислюється сума податкового зобов’язання із врахуванням ставки у розмірі 3,2 % (п.п. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 ПКУ), а також дати виникнення податкових зобов’язань щодо постачання електричної енергії – дата підписання акту прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ст. 216 ПКУ).

Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 ПКУ).

Господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, трейдерська діяльність, здійснення функцій оператора ринку та гарантованого покупця провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії (стаття 8 Закону № 2019).

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Податкова знижка за договорами страхування
 
Нагадуємо, що платники податку на доходи фізичних осіб можуть скористатися правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених при страхуванні.

Так, відповідно до положень статті 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

- при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці 1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 ПКУ. Відповідно, при страхуванні платника податку у 2018 році – 2470 грн. (у розрахунку на місяць);

- при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 % суми, визначеної в абзаці 1 п.п. 169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї. Тобто, страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї у 2018 році – 2470 грн. х 50 % = 1235 грн. (у розрахунку на місяць).

Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про майновий стан і доходи та документи, що підтверджують здійснені платником податків витрати. Декларація подається до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку платник до 31 грудня 2019 року.

Зауважуємо, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Сергій Верланов представив стратегію розвитку Державної податкової служби України


На засіданні Уряду призначений на посаду Голови Державної податкової служби України Сергій Верланов представив стратегію розвитку податкової служби. Основний акцент у роботі відомства буде зроблено на розвитку трьох складових: відносин з платниками податків, людського капіталу та самого державного органу.

Як зазначив в.о. Голови ДФС Олександр Власов, процес створення нової Державної податкової служби йде надзвичайно динамічними темпами.

«Продовження реформування податкової системи, взаємодії податкових органів з платниками – на часі. І плани про створення сервісної, прозорої, ефективної, сильної, вільної від корупції служби – не просто обіцянки та красиві лозунги, а політична воля і, впевнений, найближча перспектива», - підкреслив Олександр Власов.

Очільник Державної податкової служби Сергій Верланов також наголосив на необхідності виведення зі служби правоохоронної функції. Оскільки податкова служба є сервісною, податкова міліція має бути відділена від неї.

«Надання всебічної допомоги платникам у виконанні зобов’язань зі сплати податків та зборів, якісне виконання функцій податковою службою як органу, що реалізує державну податкову політику, та кваліфіковані працівники, які користуються довірою у платників податків, – це головні цілі, покладені в основу розвитку податкової служби», – підкреслив Сергій Верланов.

Для розбудови відносин з платниками податків ДПС застосовуватиме ризикоорієнтовані підходи до податкових перевірок. Це буде здійснюватися на засадах прозорості, траспарентності, зрозумілості для учасників бізнесу.

Оскільки майбутнє за діджиталізацією та ІТ-рішеннями, ДПС продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацією ІТ-сервісів та платформ. Модернізація очікує і існуючий Електронний кабінет платника.  

«Наша мета – якнайменша кількість контактів між працівниками Державної податкової служби та платником податків. В ідеалі все має відбутися у смартфоні, он-лайн», – впевнений очільник податкової служби.

Сама ж Державна податкова служба розвиватиметься відповідно до світових практик. Однак, на думку новопризначеного керівника, найважливішим в роботі служби має стати відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями та забезпечення зворотного зв’язку. Конструктивна критика суспільства та бізнес-середовища сприйматиметься як крок до вживання всіх необхідних зусиль для того, щоб робити сервіс кращим.

При цьому важлива увага приділятиметься професійній підготовці працівників служби, які матимуть достойну заробітну плату.

Головне завдання, яке поставлено перед ДПС, забезпечення сталих надходжень до бюджетів всіх рівнів буде виконуватися через покращення адміністрування.

«Це одне з найважливіших і найвідповідальніших завдань Державної податкової служби. Адже кошти, які ми заробимо в Україні, які ми направимо в державний бюджет для вирішення стратегічних завдань, зроблять нас сильнішими», – наголосив Сергій Верланов. 

Крім того, на його думку, запорукою успішного виконання державних завдань стане ефективна співпраця з Міністерством фінансів України, а також забезпечення обміну з Держмитслужбою.

Новостворена податкова служба також підтримуватиме активну частину українського населення – підприємців, тобто рівність учасників суспільного діалогу щодо взаємних податкових прав і обов’язків стане основою побудови діалогу між службою та суспільством.

Розвиток сучасної податкової функції слугуватиме суспільному інтересу щодо сталого розвитку держави. ДПС працюватиме над заохоченням платників до заняття бізнесом, впроваджуватиме сучасні інструменти «інформаційного суспільства», пропагуватиме відкритість інформації та інклюзивність усіх учасників створення цієї інформації.

ДПС також стане активними учасником спільних дій державних інститутів та суспільства щодо зменшення частки тіньової економіки.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Затверджено граничну чисельність працівників ДФС та Державної податкової служби
 
Кабінет Міністрів України переглянув граничну чисельність працівників ДФС та затвердив кількість – у Державній податковій службі. Таким чином, в апараті ДФС (ДМС) налічується 508 осіб, територіальних органах – 10 800, всього – 11 308. В апараті Державної податкової служби – 1 618 осіб, територіальних органах – 28 252, всього – 29 870. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

«Це ще один крок до створення та повноцінного функціонування нової податкової служби та максимально ефективної роботи митного напрямку, який поки що залишається в структурі ДФС до моменту розблокування конкурсу на Голову Держмитслужби», – підкреслив Олександр Власов.

За словами очільника ДФС, з 2011 року, коли митниця і податкова працювали як дві окремі служби, по теперішній час центральний апарат митного блоку збільшився на 60,8% або на 192 особи, податкового – на 10,8% або на 158 осіб.

У той же час за цей період по територіальних органах митниці чисельність працівників скоротилася на 28,5% або на 4 295 осіб, податкової – на 48% або на 26 114 осіб.

У середньому по структурі органів доходів і зборів зменшення відбулося на рівні 42,2%. Зокрема, середній показник по митниці за 8 років склав мінус 26,6% або 4103 людини, по податковому блоку – на 46,5% або 25 956 осіб.

«Отже, запевняю, функціонування митної вертикалі забезпечене повністю, «кадрового голоду» не буде. Крім того, курс на діджиталізацію та розбудову електронної митниці повинен зняти будь-які питання нестачі кадрів, якщо вони виникнуть», – зазначив Олександр Власов.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

14.05.2019

Про новації в електронному адмініструванні реалізації пального та спирту етилового

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області звертає увагу платників податків, які здійснюють реалізацію пального та спирту етилового, на те, що на сайті ДФС України оприлюднено проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового». Документ розроблено з метою забезпечення належного функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ), яка запроваджується з 01.07. 2019 р. у зв’язку зі змінами, внесеними до ПКУ Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Проектом постанови затверджується Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, яким передбачено:

- обов’язкову реєстрацію контролюючими органами осіб, які здійснюють реалізацію спирту етилового на підставі подання відповідної заяви;

- ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового;

- реєстрацію платників податків — розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, а також реєстрацію акцизних складів/акцизних складів пересувних у СЕАРП та СЕ;

- ведення у системі окремого обліку обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються акцизним податком, оподатковуються на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ, не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування;

- забезпечення автоматичного обліку обсягів пального або спирту етилового  у розрізі платників податку — розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, а також у розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних.

Крім того, проектом постанови передбачено втрату чинності постановами КМУ: від 24.02.2016 р. № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»; від 06.07.2016 р. № 409 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування реалізації пального».

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

Затверджено нові Узагальнюючі податкові консультації

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 26.04.2019 № 181 затвердило нові Узагальнюючі податкові консультації:

- щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (роботи, послуги), що були придбані таким працівником за рахунок власних готівкових коштів;

- щодо оподаткування операцій обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета.

Узагальнюючі податкові консультації розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) до 1 липня повідомлення-рішення про нарахування податку фізична особа звільняється від відповідальності
У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у строки, встановлені п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
Відповідно до п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Підпунктом 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 ПКУ встановлено, що у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

 Екологічний податок 2019: особливості оподаткування викидів двоокису вуглецю
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує, що листом Державної фіскальної служби України від 26.04.2019 №13932/7/99-99-12-03-04-17 (далі – Лист № 13932), надано роз’яснення щодо особливостей податкового адміністрування у 2019 році екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю.

Пунктом 240.7 ст. 240 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено: у разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищенню, у порядку, передбаченому Кодексом.

Враховуючи викладене та припис п. 250.9 ст. 250 Кодексу, пропонується платникам податків, у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами, обсяг викидів двоокису вуглецю:

- не перевищує граничний обсяг викидів - подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів;

- перевищує граничний обсяг (500 тонн) - зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про звітний період, у якому планується виникнення об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

При цьому платники декларують податкові зобов’язання за викиди двоокису вуглецю в частині обсягів викидів, що перевищують граничний обсяг, починаючи із звітного (податкового) періоду, у якому досягнуто граничний обсяг таких викидів.
Лист № 13932 розміщенно на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73360.html

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Шановні платники податків! Сплачуйте ЄСВ за новими рахунками
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що з 2 травня 2019 року змінено реквізити рахунків для сплати ЄСВ.

Дізнатися про реквізити відкритих не бюджетних рахунків за балансовим рахунком «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» можна у розділі «Бюджетні рахунки» на субсайті Територіальних органів ДФС або в центрах обслуговування платників за місцем реєстрації.

Починаючи з 02.05.2019 кошти, які будуть сплачуватися платниками на попередні рахунки, не будуть зараховуватися в інтегрованих картках, а будуть вертатися платникам як нез’ясовані.

Платникам необхідно бути уважними при заповненні відповідних реквізитів в платіжних дорученнях.

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 

10.05.2019

Щодо сплати земельного податку у випадку надання ділянки в оренду підприємцем


Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує, що фізична особа – власник земельної ділянки, яка зареєстрована підприємцем – платником єдиного податку (а також у випадку оформлення права власності на земельну ділянку на фізичну особу – підприємця), у разі надання земельної ділянки в оренду, не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується ним у господарській діяльності з метою отримання доходу.

Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Земельна ділянка це – частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами (п.п. 14.1.74 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Господарська діяльність - діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектари, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Враховуючи зазначене, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (а також у випадку оформлення права власності на земельну ділянку на фізичну особу – підприємця), і земельна ділянка використовується для провадження господарської діяльності, то такий підприємець – платник єдиного податку звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку (з урахуванням п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ).

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Сергія Верланова призначено Головою Державної податкової служби України
8 травня, Кабінет Міністрів України призначив Сергія Верланова Головою Державної податкової служби (ДПС) як переможця конкурсу на посаду Голови ДПС. Конкурс був оголошений 20 березня 2019 року Кабінетом Міністрів України в рамках реформи Державної фіскальної служби України розпорядженням №163. 

«Податкова служба потребує прозорості та відкритості, як і митна служба. Завдання стоїть – організувати європейську службу: відкриту, прозору та доброзичливу до бізнесу», – зазначив під час засідання Уряду Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман.

В свою чергу, в.о. Голови ДФС Олександр Власов повідомив, що наступними кроками після призначення очільника ДПС мають стати реєстрація ДПС як юридичної особи, переведення працівників ДФС до Державної податкової служби (не менше 30% штатної чисельності) та прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження про початок роботи нової структури.

«Ми  очікуємо не лише процесу розділення, що було вимогою МВФ, а й продовження реформування. Це надзвичайно важкий, відповідальний процес, адже податковий блок забезпечую понад 49% всіх доходів держбюджету і 57% – зведеного. Водночас, це і надзвичайно цікавий процес. Ми знаходимося в постійному контакті з бізнесом і весь цей час прислухалися, консультувалися і, більше того, виконували вимогу бізнесу», – наголосив Олександр Власов.

Нагадаємо, що конкурс на посаду очільника ДПС проводила Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Він складався з трьох етапів, був відкритим для громадськості, у процесі перевірки та оцінювання робіт брали участь українські та іноземні експерти.

23 квітня 2019 року, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 27 Закону України «Про державну службу» за результатами загального рейтингу переможцем конкурсу Комісія визначила Сергія Верланова та рекомендувала його Уряду для призначення на посаду керівника ДПС.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Увага! Зміни в ліцензуванні з 01 липня 2019 року
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що з 01.07.2019 набувають чинності зміни до ПКУ, внесені Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон), в частині запровадження ліцензування певних видів господарської діяльності та введення в дію Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального.

У зв’язку з цим повідомляємо, що згідно з Законом:

- ліцензії на право виробництва пального видаються, призупиняються та анулюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику;

- ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п'ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України;

- ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років;

- ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п'ять років.

Також повідомляємо, що з 01.07.2019 набувають зміни до статті 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», згідно з якими до суб'єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

- виробництва пального без наявності ліцензії – 1 000 000 гривень;

- оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 000 гривень;

- роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250 000 гривень.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 

08.05.2019

Уточнююча декларація екологічного податку у разі неподання окремого додатку за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря

Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюється у додатку 1 до Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом МФУ від 17.08.2015 № 715 (зі змінами).

При цьому заповнюється два Додатки: - в одному Додатку зазначається фактичний обсяг викидів двоокису вуглецю, - у другому Додатку – обсяги викидів інших забруднюючих речовин.

Якщо платником задекларовано податкові зобов’язання з екологічного податку за всі види викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами у атмосферне повітря (у тому числі двоокису вуглецю) в одному Додатку, то подається уточнююча Декларація за відповідний звітний період разом із двома уточнюючими Додатками, у яких:

- за кодом 243.4.001 – двоокис вуглецю (рядок 4.1 колонки 2 Додатка) зменшується нарахована сума податкових зобов’язань з екологічного податку;

- за кодами інших забруднюючих речовин (рядок 4.n колонки 2 Додатка, де n – порядковий номер рядка) декларуються податкові зобов’язання з екологічного податку та обчислюється розмір штрафної санкції, а також пені (у разі необхідності).

Зокрема, в уточнюючому Додатку в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря зазначається:

- у колонці 2 – код двоокису вуглецю 243.4.001;

- у рядку 4 – сума екологічного податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення двоокису вуглецю, що підлягає нарахуванню за звітний (податковий) період;

- у рядку 5 – сума податкового зобов’язання зазначена у рядку 4 додатка 1, що уточнюється;

- у рядку 5.2 – сума податкового зобов’язання, що зменшується.

У другому уточнюючому Додатку в частині викидів інших забруднюючих речовин в атмосферне повітря зазначається:

- у рядку 4 – сума екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю);

- у рядку 5 – сума податкового зобов’язання, що уточнюється, яке дорівнює «0»;

- у рядку 5.1 – сума податкового зобов’язання, що збільшується;

- у рядку 6 – розмір штрафної санкції – 0,03;

-у рядку 7 – обчислена сума штрафної санкції;

- у рядку 8 – сума пені (у разі необхідності).


В уточнюючій Декларації заповнюються наступні показники:

- у рядку 4.1 – податкове зобов’язання, визначене як сума рядків 4 Додатків;

- у рядку 4.1.1 – сума різниці між рядками 5.1 та 5.2 Додатків;

-  у рядку 4.1.2 – сума штрафу, обчислена як сума рядків 7 Додатків;

- у рядку 4.1.3 – сума пені, обчислена, як сума рядків 8 Додатків;

-  у рядку 5 – кількість поданих Додатків з уточнюючою Декларацією.


Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області


Неприбутковим організаціям про сплату податку на доходи нерезидента

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за ставкою в розмірі 15 % (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Норми визначені п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ.

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору (п. 3.2 ст. 3 ПКУ).

Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України регулюється ст. 103 ПКУ.

Відповідальність за повноту утримання та своєчасність перерахування до бюджету податку, зазначеного, зокрема в п. 141.4 ст. 141 ПКУ, покладається на платників податку, які здійснюють відповідні виплати (п. 137.3 ст. 137 ПКУ).

Таким чином, при виплаті доходу нерезиденту неприбутковою організацією на таку неприбуткову організацію покладено зобов’язання з утримання податку з доходів нерезидента, який перераховується до бюджету.

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України  від 17.06.2016 № 553 із змінами (далі – Звіт).

Разом зі Звітом неприбуткові організації, які утримують та вносять до бюджету податок на доходи нерезидентів, мають надати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами та доповненнями.

Слід звернути увагу, що така організація у декларації окрім рядка 23 ПН, де зазначається сума сплаченого податку при виплаті доходів нерезидентам у звітному періоді, визначеного на підставі Розрахунку (звіту) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, інші показники не заповнює.

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

У яких випадках ФОП – платники ЄП застосовують РРО
 
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів у разі:

- перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень – для платників єдиного податку другої – четвертої груп (застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку);

- здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення – незалежно від обсягу річного доходу для всіх груп платників єдиного податку;

- здійснення роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрівта діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин – незалежно від обсягу річного доходу для всіх груп платників єдиного податку.

Нагадаємо, доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ).

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Податковий календар на травень 2019 року
Четвер, 2 травня 2019 р.
Останній день подання
- звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за 2018 рік (форма № Д5 (річна);
- податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за 2018 р.
Останній день сплати
- остаточний розрахунок ЄСВ за 2018 рік особами, які провадять незалежну професійну діяльність.


П’ятниця, 10 травня 2019 р.
Останній день подання
-  звіту про суми податкових пільг за I квартал 2019 р.;
- податкової декларації з податку на прибуток підприємства та фінансової звітності за I квартал 2019 р. платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за I квартал 2019 р.;
- розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента за І квартал 2019 р., визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
- податкової декларації з ПДВ за І квартал 2019 р платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
- звіту про обсяги виробництва та реалізації за квітень 2019 р.: спирту (форма № 1РС), алкогольних напоїв (форма № 2РС, тютюнових виробів (форма № 3РС);
- звіту про обсяги придбання та реалізації в оптовій мережі за квітень 2019р.: алкогольних напоїв (форма № 1ОА) та тютюнових виробів (форма № 1ОТ);
- податкової декларації про майновий стан і доходи фізособами-підприємцями, які вперше зареєстровані протягом І кварталу 2019 р. або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну;
- податкової декларації з рентної плати за І квартал 2019 р. з розрахунком рентної плати:
- за користування надрами для видобування корисних копалин (Додаток 1);
- за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин (Додаток 3);
- за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики (Додаток 7);
- за спеціальне використання води (Додаток 5);
- за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (Додаток 8);
- за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) (Додаток 9).
-  податкової декларації екологічного податку за І квартал 2019 р.;
-  податкової декларації туристичного збору за І квартал 2019 р.;
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал 2019 р.;
- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та юридичної особи платниками 3 групи за І квартал 2019 р.;
- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за I квартал 2019 р. (форма № 1ДФ).


Середа, 15 травня 2019 р.
Останній день подання
- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень 2019 р. (ф. № 3ВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;
-   довідки про використані книжки за квітень 2019 р.


Понеділок, 20 травня 2019 р.
Останній день подання
- податкової декларації з ПДВ за квітень 2019 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
-  декларації акцизного податку за квітень 2019 р.;
-  податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за квітень 2019 р.;
-  звіту з ЄСВ за квітень 2019 р. (форма № Д4 (місячна)) за квітень 2019 р.;
- податкової декларації з рентної плати за квітень 2019 р. з розрахунком рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (Додаток 4).
Останній день сплати
-  ЄСВ роботодавцями за квітень 2019 р. (крім гірничих підприємств);
-  податку на прибуток підприємства за I квартал 2019 р.;
- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за I квартал 2019 р.;
- ПДВ за I квартал 2019 р.;
- екологічного податку за I квартал 2019 р.;
- рентної плати за I квартал 2019 р.:
- за користування надрами для видобування корисних копалин;
- за користування надрами в цілях, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин;
- за спецвикористання води;
- за спецвикористання лісових ресурсів за I квартал 2019 р.;
- збору за місця для паркування транспортних засобів за I квартал 2019 р.;
- туристичного збору за I квартал 2019 р.;
- єдиного податку із сум доходів, оподатковуваних за ставкою 15% та задекларованих у I кварталі 2019 р. платниками єдиного податку 1-ї та 2-ї груп;
- єдиного податку за I квартал 2019 р. юрособами та фізособами –платниками єдиного податку 3-ї групи;
- авансового внеску з єдиного податку за травень 2019 р. платниками, віднесеними до 1-ї та 2-ї груп.


Вівторок, 28 травня 2019 р.
Останній день сплати
-         ЄСВ гірничими підприємствами з доходу за квітень 2019 р.


Четвер, 30 травня 2019 р.
Останній день сплати
- авансового внеску з туристичного збору за травень 2019 р. платниками, які сплачують туристичний збір авансовими платежами щомісяця;
- ПДФО із нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 р.;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 р.;
- ПДФО від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок, процентів на вклади членів кредитної спілки за квітень 2019 р.;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за квітень 2019 р.;
- плати за землю за квітень 2019 р.;
- ПДВ за квітень 2019 р.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Транспортний податок: обчислення та сплата фізичною особою
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що   відповідно до    п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України обчислення суми транспортного податку  з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Сплачується транспортний податок у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 ПКУ, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Реалізація пального з 01 липня 2019 року
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до абз.2  п.п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 ПКУ, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 23.11.2018 року № 2628 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», з 01.07.2019 визначено, зокрема, що реалізація пального для цілей розд. VI ПКУ – це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

- до акцизного складу;

- до акцизного складу пересувного;

-  для власного споживання чи промислової переробки;

-  будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

- у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

- при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

02.05.2019

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ Є ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ (далі – ЄСВ)!

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що в органах Казначейства відкриті нові рахунки на ім’я органів ДФС для зарахування ЄСВ, які починають діяти з 02 травня 2019 року.

Отримати інформацію з переліком відкритих рахунків можливо в приміщеннях Центру обслуговування платників Новоград-Волинської ДПІ (за адресою м. Новоград-Волинський  вул. Ушакова, 3).


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області      


ГУ ДФС у Житомирьскій області  доводить до Вашого відома платників ЄСВ номера рахунків на які необхідно перераховувати кошти єдиного соціального внеску з 02.05.2019 року які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства(код банку -899998). 

                                          

11.04.2019

Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за звітні періоди 2019 року не подається

 

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що   07.02.2019 року набрав чинності Закон України від 21.06.2018 №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» .

Із введенням в дію Закону №2473-УІІІ втратив чинність Декрет КМУ від 19.02.1993 №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»

Відповідно до ч. 1 п. 3 ст. 16 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2473-VIII, припинено дію Указу Президента України від 18.06.1994 №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» із змінами і доповненнями .

Таким чином, з 7 лютого 2019, правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов’язки суб’єктів валютних операцій і уповноважених установ, а також відповідальність за порушення ними валютного законодавства, регулюються виключно Законом №2473.

Вимоги щодо декларування наявних у резидентів валютних цінностей та майна, яке знаходяться за межами України,встановлювалися ст. 9 Декрету №15-93 та ст. 1 Указу №319.

Закон №2473
 не містить вимог щодо такого декларування.

Виходячи з вищевикладеного, суб’єктами підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності та обраної системи оподаткування, декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами за звітні періоди, починаючи з 1 кварталу 2019 року, не подається.

Останній період, за який потрібно було подавати Декларацію, є 2018 рік -  станом на 01.01.2019.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Податкова знижка включає конкретний перелік витрат
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що в Україні триває декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2018 року, та зауважує, що громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, включаються:

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;

сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;

сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

оплата допоміжних репродуктивних технологій;

оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Додамо, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати по 31 грудня 2019 року включно.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Податок на прибуток підприємств: порядок сплати
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств (далі – податок) визначено ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 ПКУ, від бази оподаткування, визначеної згідно зі ст. 135 ПКУ (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).

Податковими (звітними) періодами для податку, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Пунктом 137.5 ст. 137 ПКУ встановлено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Крім того, п. 137.8 ст. 137 ПКУ визначено, що платники податку на дохід – суб’єкти, які здійснюють випуск та проведення лотерей, щоквартально сплачують податок на дохід у порядку і в строки, які встановлені для квартального податкового (звітного) періоду з поданням податкової декларації з податку на прибуток.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включено новітні моделі
 
Державною фіскальною служби України включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті.

Саме ці моделі застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі-учасники експериментального проекту з впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі Інтернет-торгівлі), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів тощо.

Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті затверджено наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2019 № 121.

До цього переліку увійшли новітні моделі 7 вітчизняних компаній – учасників експериментального проекту та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена Державною фіскальною службою України.

В основу системи «E-Receipt (e-Чек) електронний чек» покладено принцип обов’язкової он-лайн фіскалізації чеків на сервері ДФС. Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватись для реєстрації розрахункових операцій, є безкоштовною для користувачів.

Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у Електронному кабінеті.

Вона інтегрується з іншими системами ДФС, може інтегруватися з іншими бухгалтерськими програмами користувача.

Новітні моделі, включені до Держреєстру РРО, пропонуються до експлуатації у тестовому режимі усім суб’єктам господарювання, які виявили зацікавленість щодо участі у експериментальному проекті.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року. За його результатами Мінфіном прийматиметься рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та відповідно, будуть рекомендовані до промислової експлуатації.

З Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, що включає новітні моделі, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 26.03.2019 №247, можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--p…/reestri/320822.html

 
Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

09.04.2019

Дохід від продажу житлового будинку, що перебуває у власності понад три роки, ПДФО не оподатковується

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Норми визначені п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України.

Якщо дохід отримано платником ПДФО від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку під будинком), що перебуває у власності понад три роки, у тому числі який розташований на межі декількох земельних ділянок, оформлених різними державними актами, то такий дохід ПДФО не оподатковується.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Затверджено нові довідники податкових пільг станом на 01.04.2019

 

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує, що ДФС України затверджено довідники податкових пільг станом на 01.04.2019, а саме:

- Довідник податкових пільг № 92/1, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник інших податкових пільг № 92/2.

У вищезазначених довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток підприємств, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.

Довідниках податкових пільг розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:  http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html
 
Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Документи, які необхідно зберігати власнику РРО

 
Відповідно до п. 4 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:

- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

- друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;

- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Сплату податкових зобов’язань слід здійснити не пізніше 26 квітня

 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 року № 7-р, у квітні поточного року вівторок  - 30 квітня, перенесено на суботу - 11 травня.
Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу) якщо останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день.
У зв’язку з викладеним, сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року, оскільки30 квітня 2019 року є вихідним днем.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 

05.04.2019

 

До відома підприємців!
 
Головне управління ДФС у Житомирській області в зв’язку з організаційними заходами інформує, що з 08  квітня  2019  року послуги, пов’язані з ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами будуть надаватися за адресою:

м. Житомир, майдан Перемоги, 2, кабінет №107.Сектор організаційного забезпечення                                                        
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Щодо подання звітності та сплати ЄСВ, у разі зміни місцезнаходження

Відповідно до п. 4 частини першої ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 8 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), якщо страхувальник із числа страхувальників, крім зазначених у пп. 5, 6 розд. ІІІ Порядку № 435, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у звітному періоді змінює місцезнаходження або місце проживання, що пов’язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, звіт щодо сум нарахованого ЄВ за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄВ подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).  


Сектор організаційного забезпечення                                                        
Новоград-Волинського управління                                                                           
ГУ ДФС у Житомирській області

Деякі особливості обчислення суми податку на нерухомість у разі переходу права власності на об’єкт протягом року
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Отже, у разі переходу права власності на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частку, від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року сума податку, збільшена на 25 000 грн на рік за загальну площу такого об’єкту (його частки), що перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), обчислюється контролюючими органами для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений будинок, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності за формулою:

(Сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ) + (25 000 грн / 12 х К міс.), де:

К міс. – кількість місяців володіння об’єктом житлової нерухомості.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління 
ГУ ДФС у Житомирській області
 

 

Дії суб’єкта господарювання для переходу на спрощену систему оподаткування
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до статті 298 Податкового кодексу України, суб’єкт господарювання з метою обрання або переходу на спрощену систему оподаткування подає до контролюючого органу відповідну заяву.

Типова форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року № 1675 та подається для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку та відмови від спрощеної системи оподаткування.

Зокрема, заява подається у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків), зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, зміни місця провадження господарської діяльності, зміни видів господарської діяльності, зміни групи та ставки платника єдиного податку.

Нагадаємо, що заява для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку, відмови від спрощеної системи оподаткування, зміни групи та ставки платника єдиного податку подається особисто, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.


Сектор організаційного забезпечення                                                        
Новоград-Волинського управління                                                                                       
ГУ ДФС у Житомирській області

 

 
Вартість навчання, що у 2019 році перевищує 12519 грн, підлягає оподаткуванню

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує що, до загального оподатковуваного доходу платника не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (п.п.165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України).

Нагадаємо, що розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» станом на 1 січня 2019 року складає 4173 гривні.

Таким чином, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) сума за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку, сплачена вітчизняним закладам вищої та професійно-технічної освіти, яка не перевищує у 2019 році 12519 грн (4173 грн x 3) за кожний повний або неповний місяць навчання.

Така сума не оподатковується й військовим збором.

Вартість навчання, що перевищує зазначену величину, оподатковується ПДФО за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка на загальних підставах.


Сектор організаційного забезпечення                                                                      
Новоград-Волинського управління                                                                            
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Продав власне авто. Чи потрібно декларувати отриманий дохід?

Отриманий протягом звітного (податкового) року продавцем дохід від продажу іншим фізичним особам одного з об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, не підлягає оподаткуванню.

У разі продажу протягом року двох чи більше об’єктів рухомого майна дохід, отриманий платником, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5% (ст. 167 Податкового кодексу України).

При цьому слід зазначити, що якщо упродовж року фізична особа продавала інші транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль або транспортний засіб спеціалізованого призначення, то дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5%, незалежно від кількості таких операцій з продажу впродовж року.

В управлінні нагадують, що відповідно ст. 179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна чи даруванні, при нотаріальному посвідченні договорів,  за якими був сплачений податок, відповідно до розділу IV Кодексу. У інших випадках, наприклад, укладення та оформлення таких операцій безпосередньо в сервісних центрах МВС, платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід, що підлягає оподаткуванню, від іншої фізичної особи, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.


Сектор організаційного забезпечення                                                        
Новоград-Волинського управління                                                                           
ГУ ДФС у Житомирській області

 

 

 

Наявність податкового боргу виключає можливість збереження статусу платника єдиного податку

Новоград-Волинське управління  ГУ ДФС у Житомирській області звертає увагу, що п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), визначено: платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у випадку наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Контролюючий орган може анулювати реєстрацію платником єдиного податку шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку за своїм рішенням у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів(п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

Таке виключення з Реєстру платників єдиного податку здійснюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Інформацію про наявність податкового боргу можна отримати за допомогою електронних сервісів ДФС України, які розташовані на головній сторінці веб-порталу ДФС або в «Електронному кабінеті», вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua.

Оновлення інформації на веб-порталі ДФС щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (зокрема, про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

 

02.04.2019

Кампанія декларування: адміністративна відповідальність фізичних осіб

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році.

Статтею 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від   07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КУаП) передбачено, що неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація про доходи) чи включення до такої декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку,

- тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою ст. 164¹ КУаП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення,

- тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (у т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Слід зазначити, що п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума у розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної п.п 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ для відповідного року.

Звертаємо увагу, що кінцевий строк подачі декларації про доходи громадянами, які отримали доходи у 2018 році – 02.05.2019.
Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Коли не потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 
Актуальний податковий календар на квітень 2019 року
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформують платників, що:

Вівторок, 9 квітня 2019.

Останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма No 1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма No 2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма No 3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма No 1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма No 1-ОТ).

Понеділок, 15 квітня 2019.

Останній день подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок);

- за березень (форма No ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень.

П'ятниця, 19 квітня 2019.

Останній день сплати:

- ЄСВ фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, і членами фермерського господарства за I квартал;

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;

- авансового внеску з єдиного податку на квітень платниками першої та другої груп.

Понеділок, 22 квітня 2019.

Останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за березень (Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм ПКУ, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом 15 робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 ПКУ) (прим. ред.));

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску;

- на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма No Д4 (місячна)) за березень;

- за березень податкової декларації рентної плати з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень у разі неподання податкової декларації за 2019 р.

Останній день сплати:

- ЄСВ роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств).

П'ятниця, 26 квітня 2019.

Останній день сплати:

- юридичними особами авансового внеску за І квартал податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за I квартал;

- рентної плати за:

- користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;

- користування радіочастотним ресурсом України за березень;

-транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за березень;

- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень.

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень;

- єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал.

Вівторок, 30 квітня 2019.

Останній день сплати:

- ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за березень;

- ЄСВ гірничими підприємствами за березень;

- ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за березень;

- ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за березень.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Підприємець-фізична особа сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за нормами, передбаченими для фізичних осіб

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.   

Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами і доповненнями (далі – ЦКУ) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

Припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця: подання декларації обов’язкове

Новоград-Волинське управління ГУ  ДФС у Житомирській області інформує, що ДФС України на офіційному веб-порталі у розділі «Повідомлення та нагадування» повідомлено, що фізичні особи - підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556).

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюються у порядку, встановленому ст. 177 р. IV Податкового кодексу України.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

26.03.2019

Надаєте послуги з репетиторства – декларуйте свої доходи!

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області інформує.

ДФС України повідомила, якщо викладач, який надає послуги репетиторства, не є фізичною особою – підприємцем, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та сплатити податок (збір) із таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік таким викладачам – репетиторам слід подати до 02 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи онлайн з використанням електронного підпису. Форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556.

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18 %. Також із вказаних доходів відраховується військовий збір за ставкою 1,5 %.

Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, репетитори мають сплатити до 1 серпня 2019 року.

Під поняттям «репетиторство» мається на увазі: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням фізичними особами – платниками ПДФО вимог ст. 67 Конституції України та норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями).

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

ФОП прийняла на роботу нового працівника: як повідомити ДФС

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається фізичною особою-підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку його як платника ЄСВ за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, а саме:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;


- на паперових носіях разом із копією в електронній формі;


- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено з п’ятьма особами.


Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

14.03.2019

Триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2018 року, під час якої певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) і військового збору.

Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2018 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до  01 травня 2019 року річну податкову Декларацію за наслідками звітного 2018 року, а також нарахувати і сплатити до 01 серпня 2019 року ПДФО та військовий збір з таких доходів.

 

Сектор організаційного забезпечення
ГУ ДФС у Житомирській області

19.02.2019

До уваги новоград-волинців!

Щочетверга з 11-00 до 12-00 за телефоном (04141) 5-52-10працює «Гаряча лінія».

Фахівці відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та ЦОП Новоград-Волинського управління ГУ ДФС у Житомирській області відповідатимуть на запитання щодо декларування доходів громадян отриманих за 2018 рік.

Сектор
організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області
 

 

Наближається граничний термін з подачі декларації плати за землю

Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській нагадує, що юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку, зокрема  станом на 1 січня 2019 року. Платники подають податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми щомісячно рівними частками до органів фіскальної служби за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року.

Платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. 

Подання такої декларації звільняє від обов'язку щомісячного звітування з даного платежу.

Форма Податкової декларації з плати за землю затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (із змінами від 23.01.2017 №9).

У січні цього року суб’єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів Новоград-Волинщини  2 млн 72,3 тис. грн плати за землю.

84,4% відсотків плати за землю спрямували до скарбниць юридичні особи, а це – 1 млн 747,6 тис. гривень. Від фізичних осіб надійшло 15,6% відстоків, а це - 324,7 тис. грн цього ж платежу.


Сектор
організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

28.01.2019

Як подати декларацію

Декларація про майновий стан і доходи подається за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року № 556.

Відповідно до статті 163 Податкового кодексу оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Декларація подається за вибором платника податків до органу ДФС  в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного документообігу та електронного цифрового підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Інформацію щодо порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, розміщено на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Житомирській області: www.zt.sfs.gov.ua


Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління  ГУ ДФС у Житомирській області

Як задекларувати доходи, отримані у 2018 році

До 1 травня 2019 року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році.

Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області запрошує громадян задекларувати доходи, отримані у минулому році.

Декларація про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року № 556.

Відповідно до статті 163 Податкового кодексу оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Декларація подається за вибором платника податків до органу ДФС  в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного документообігу та електронного цифрового підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Інформацію щодо порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, розміщено на офіційному веб сайті ГУ ДФС у Житомирській області: www.zt.sfs.gov.ua

 

Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління  ГУ ДФС у Житомирській області
 

Декларацію з податку на прибуток за 2018 рік рекомендовано подавати за оновленою формою

Новоград–Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що 14.12.2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.10.2018  №842,  яким  затверджено зміни  до  форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи, що видання наказу №842 обумовлено змінами з 01.01.2018  року в оподаткуванні  податком  на прибуток підприємств, які впливають на показники бюджету поточного року, платникам податку на прибуток підприємств  за базовий звітний період – 2018 рік рекомендовано подавати податкову декларацію за оновленою формою.

За матеріалами листа ДФС України від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17.

Сектор організаційного забезпечення

Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області 

До уваги платників плати за землю!
 
Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до вимог пунктів 289.2 та 289.3 статті 289 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель та не пізніше 15 числа поточного року забезпечує інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Листом від 04.01.2019 № 22-28-0.22-125/2-19
 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Додатково Держгекадастр поінформував, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 01 січня 2019 року.

Оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи,  її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов'язань на поточний рік.

Нагадуємо, що згідно з вимогами пункту 286.2 статті 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за відповідною формою.

Платники єдиного податку четвертої групи також самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки  податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою (підпункт 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 Кодексу).

Водночас зазначаємо, що для отримання більш детальної інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.


Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

23.01.2019

Триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році

 

До 1 травня 2019 року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році.

Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області запрошує громадян задекларувати доходи, отримані у минулому році.

Звертаємо Вашу увагу на ті напрями роботи, на які сьогодні органи ДФС спрямовують свої зусилля з метою надання допомоги під час декларування доходів, отриманих у 2018 році.

Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення нової податкової декларації про майновий стан і доходи, форму якої затверджено наказом № 556, та допомогу при її заповненні в контролюючому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків  бланками декларацій безоплатно.

Для інформування платників податку постійно висвітлюються у ЗМІ та на веб-порталі ДФС України у мережі Інтернет, сторінці в мережі Facebook, суб-сайті ГУ ДФС у Житомирській області основні питання щодо:

порядку подання податкової декларації про майновий стан та доходи;

категорій платників податку на доходи фізичних осіб, які мають подавати річну податкову декларацію;

переліку доходів, що підлягають обов'язковому декларуванню;

переліку витрат, які включаються до складу податкової знижки.

Для забезпечення сприятливих умов при поданні громадянами річних податкових декларацій передбачається можливість приймання декларацій у вихідні дні та у вечірні години, практикується надання консультацій та приймання декларацій з виїздом відповідальних працівників органів ДФС на великі підприємства та у важкодоступні райони. Практично кожний громадянин, який декларує доходи, отримує необхідні консультації та роз'яснення з актуальних питань щодо заповнення декларації, сплати податку або отримання податкової знижки.

Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління ГУ ДФС у Житомирській області
 

Розпочинається кампанія декларування доходів громадян

Платники податків – фізичні особи за результатами звітного податкового року повинні подати податкову декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року, зазначається у рядку 23.1 розділу VI декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 22.1 цього розділу.

Нова форма декларації передбачає визначення категорії, до якої належить платник податків (рядок 8 розділу І декларації):

громадяни;

особа, яка проводить незалежну професійну діяльність;

підприємець.

Категорія особи
 
Строк подання
Громадяни
 
 
До 1 травня року, що настає за звітним
Особи, яка проводить незалежну професійну діяльність
 
Підприємці
Протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).
 
 
Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління ГУ ДФС у Житомирській області


Право на податкову знижку
Метою декларування доходів фізич­них осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надміру сплаченого з їх заробітної пла­ти в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згід­но з положеннями ст. 166 Податкового ко­дексу платники податку на доходи фізич­них осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — ре­зидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення йо­го загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного по­даткового року платником податку ви­трати, підтверджені відповідни­ми платіжними та розрахунковими доку­ментами, зокрема:

•               квитанціями;
•               платіжними дорученнями;
•               фіскальними або товарними чеками;
•               прибутковими касовими ордерами;
•               меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверд­жуються копіями договорів, що іденти­фікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково по­винно бути відображено вартість таких то­варів (робіт, послуг) і строк їх продажу (ви­конання, надання).

Для реалізації права на податкову зниж­ку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2019 року.

Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління ГУ ДФС у Житомирській області
 
Хто зобов’язаний подавати декларацію
Основні випадки отримання доходів, за яких платник подат­ків повинен подати декларацію:
 
·          Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (ст. 170.1 Податкового кодексу України);
·          Оподаткування інвестиційного прибутку (ст. 170.2 Кодексу);
·          Оподаткування роялті (ст. 170.3 Кодексу);
·          Оподаткування процентів (ст. 170.4 Кодексу);
·          Оподаткування дивідендів (ст. 170.5 Кодексу);
·          Оподаткування виграшів та призів (ст. 170.6 Кодексу);
·          Оподаткування благодійної допомоги (ст. 170.7 Кодексу);
·          Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій), недержавного пенсійного забезпечення, пенсійних вкладів та за договорами довірчого управління (ст. 170.8 Ко­дексу);
·          Оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк (ст. 170.9 Ко­дексу);
·          Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами (ст. 170.10 Ко­дексу);
·          Оподаткування іноземних доходів (ст. 170.11 Кодексу);
·          Оподаткування доходів, отриманих фізичними особами у вигляді плати (відсотків), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки (ст. 170.12 Кодексу);
·          Доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2 ст. 168 Кодексу);
·          Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (ст. 174.3 Кодексу);
·          Доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності (ст. 177 Кодексу);
·          Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
·          Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);
·          Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
·          Сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого на 1 січня звітного податкового року (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

 
До уваги громадян!
Мінімальна заробітна плата у 2019 році
 
Період
У місячному розмірі, грн.
 
 У погодинному розмірі, грн.
 
З 01.01.2019
 
4173
 
25,13
 
 
Прожитковий мінімум у 2019 році
 
Групи населення
Розмір, грн.
 
з 01.01.2019
 
з 01.07.2019
з 01.12.2019
Загальний показник на одну особу
1853
1936
2027
діти віком
до 6 років
1626
1699
1779
діти віком
від 6 до 18 років
2027
2118
2218
працездатна особа
1921
2007
2102
особа, яка втратила працездатність
1497
1564
1638
 
Сектор організаційного забезпечення Новоград-Волинського
управління ГУ ДФС у Житомирській області 

15.01.2019

Місцеві бюджети Новоград–Волинського міста та району отримали 426,5 мільйонів податків та платежів

Протягом 2018 року платники податків Новоград-Волинського міста та району сплатили до місцевих бюджетів 426,5 мільйонів гривень. Доходи місцевих бюджетів порівняно з 2017 роком зросли на 70,3 мільйонів, або на 19,7 відсотків.

В структурі надходжень найбільшу суму складає податок на доходи з фізичних осіб, а це з початку року – 304,6 млн. гривень, що у порівнянні із відповідним періодом минулого року більше на 53,2 млн. гривень. Питома вага податку на доходи з фізичних осіб у загальних надходженнях до місцевих бюджетів становить понад 71 відсотків.

Окрім того, до місцевого бюджету з початку року надійшло: єдиного податку –  51,1 млн.грн., земельного податку та орендної плати – 27,7 млн.грн., акцизного податку – 8,6 млн.грн.

Фахівці Новоград-Волинського управління ГУ ДФС у Житомирській області звертають увагу громадян щодо відповідального розуміння до своїх зобов’язань: вчасно сплачувати податки, збори платежі до бюджету, не виплачувати зарплатню в «конвертах», оформлювати працівників офіційно. А найманим співробітникам рекомендуємо утриматися від сумнівного, неофіційного заробітку без майбутнього.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

За 2018 рік від платників податків до Зведеного бюджету надійшло понад 735,7 млн. гривень податків і зборів

Платники податків Новоград-Волинського міста та району до Зведеного бюджету протягом 2018 року  сплатили 735,7 мільйонів гривень податків і зборів. У порівнянні із 2017 роком сума надходжень збільшилась на 22,7 відсотки, або 136,6 млн. гривень.

До Державного бюджету перераховано 309,3 мільйонів гривень. У порівнянні із 2017 роком надходження збільшились на 66,3 млн.грн., або 27,2 відсотки.

До Місцевих бюджетів платники Новоград–Волинського міста та району спрямували 426,5 млн. гривень. У порівнянні із 2017 роком надходження збільшились на 70,3, млн.грн., або 19,7відсотки.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2018 рік  перераховано 414,8 млн. гривень, в т.ч. за грудень 42,1 млн.грн. Порівняно із 2017 роком надходження зросли понад 71 млн.гривень.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! РОЗПОЧАЛАСЬ КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ОТРИМАНИХ У 2018 РОЦІ

Новоград-Волинське  управління ГУ ДФС у Житомирській області звертає увагу громадян, що з 01 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року.

Деклараційна кампанія буде тривати до 01 травня 2019 року.

Нагадуємо, що громадяни, які отримували у 2018 році доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримали спадок, подарунки, іноземні доходи та інші доходи, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та доходи від осіб, які не є податковими агентами, зобов’язані подати до органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

Розпочався ІІ Всеукраїнський Мистецький конкурс на податкову тематику

За ініціативи Університету Державної фіскальної служби України в січні – лютому 2019 року в Головному управлінні ДФС у Житомирській області проводитиметься перший відбірковий етап ІІ Всеукраїнського Мистецького конкурсу «Податкова абетка» - для учнів 1-4 класів та «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» - для учнів 5-9 класів.

Метою конкурсу є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

На Конкурс приймаються роботи у форматі А2, А3, А4, а також сюжетні композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу тощо.

Конкурсні роботи можуть бути підготовлені до експонування (укомплектовані паспарту, підрамником, рамкою).

Конкурс проводитиметься в два етапи. Перший етап – у січні – лютому 2019 року на регіональному рівні, другий – у березні 2019 року на базі Національного університету ДФС України.

Творчі роботи необхідно надсилати до 25.02.2019 року на адресу Головного управління ДФС у Житомирській області: м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7, каб. 401, або Новоград-Волинське управління ГУ ДФС у Житомирській області м. Новоград–Волинський, вул.Ушакова,3 каб. 206.

Детальнішу інформацію про проведення Конкурсу можна отримати за телефоном (0412) 413-882 або на сайті Університету за посиланням: www.nusta.edu.ua

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

Запрошуємо школярів до участі у Мистецькому конкурсі!

Університет державної фіскальної служби України (м.Ірпінь, Київська область) оголошує ІІ Всеукраїнський Мистецький конкурс «Податкова абетка» для учнів 1-4 класів, «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» – для учнів 5-9 класів у грудні 2018 – лютому 2019 років.

Конкурс носить тематичний характер, метою якого є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

Умови участі за посиланням:http://www.nusta.edu.ua/dovuzivs%CA%B9ka-pidhotovka/#1485871766214-dceeea4f-55dc.

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області

 

Передплата журналу «Вісник» на 2019 рік

Повідомляємо, що з 2019 року вартість передплати на друковану версію журналу «Вісник» становитиме 300 грн. за місяць (пакет «Офлайн»), передплата  на електронну версію журналу «Вісник»  терміном від 1 міс. (пакет «Онлайн») – 180 грн. за місяць та за умови оформлення передплати на 1 рік – 120 грн. за місяць. Оформити передплату на журнал:http://www.visnuk.com.ua/uk/magazine/subscribe

Сектор організаційного забезпечення
Новоград-Волинського управління
ГУ ДФС у Житомирській області


 

Наступна сторінка

 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa