Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Проведено лекцію-концерт «Синьоока Мавка України»
22.02.2019

Щороку наприкінці лютого у місті проходять заходи до Дня народження Лесі Українки. Не є винятком і Школа мистецтв м. Новограда-Волинського. Так, 20 лютого 2019 року для учнів школи було проведено лекцію-концерт «Синьоока Мавка України». До уваги присутніх було представлено відеофільм про життя та творчість нашої видатної землячки.

Докладніше...
20.02.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 18.02.2019 року

Докладніше...
19.02.2019

КПКВК  08 1 3230  Виплата державної соціальної допомоги на  дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" та оплата послуг із здійснення патронату над дитиною та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримка малих групових будинків

Докладніше...
19.02.2019

КПКВК  08 1 3085  Надання  щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Історія та бойовий шлях частини

Історія та досягнення військової частини А3814

Військова частина А3814 (інженерний полк) розпочала свою життєдіяльність 1 вересня 1968 року. Вона була сформована згідно директиви Головнокомандувача штабу Сухопутних військ як 1591 окремий інженерний дорожньо-мостобудівельний батальйон.
 
Частина має славні традиції, що створювалися та примножувались не одним поколінням військовослужбовців. На їх долю випало немало важких та відповідальних задач, які були виконані якісно і у встановлені терміни.
В травні 1971 року на базі батальйону був розгорнутий 136 інженерно дорожньо – мостобудівельний полк і направлений Київський військовий округ для обладнання маршрутів та будівництва мостів на Чернігівському учбовому центрі.
 
У період з серпня по вересень 1972 року батальйон займався ліквідацією очагів пожеж в Московському військовому окрузі. За заслуги в тушінні пожеж, частина нагороджена вимпелом обкома ВЛКСМ „За мужність та відвагу на пожежі”.
 
Окремою сторінкою в історії частини являється участь полку в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи:
 4 травня 1986 року до частини поступила Директива Командувача Червонопрапорного Прикарпатського військового округу №8/1123 від 04.05.1986р., яка містила наказ:
 
На протязі 3-х діб - з 4 по 6 травня 1986 року на базі частини сформувати 136 інженерний дорожньо - мостобудівельний полк, військову частину 43187.
 
Полк необхідно було розгорнути до половини штату воєнного часу та 7 травня 1986 року приступити до виконання державного завдання по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЭС.
 
Полк формувався за рахунок кадрових офіцерів нашої частини та приписного складу з усіх районів Житомирської області. З нашої частини до складу полку було включено 15 офіцерів та 10 прапорщиків. Загальна чисельність полку складала 717 чоловік.
 
Першим командиром полку був полковник Іванько Олександр Михайлович, заступником командира полку по політичній частині - підполковник Дзюман Микола Іванович, начальником штабу полку - підполковник Харкевич Віталій Володимирович, заступником командира полку - підполковник Саянін Віктор Михайлович, заступником командира полку з озброєння - капітан Коюбов Олексій Аркадійович, заступником командира полку з тилу - майор Дорофеєв Юрій Іванович.
 
Організаційно – штатна структура полку складалася з: управління полку, 1-го інженерно - дорожнього батальйону (командир батальйону майор Баранов Володимир Миколайович), 2-го    інженерно - дорожнього батальйону (командир батальйону капітан Паньовкін Микола Григорович) та підрозділів забезпечення.

Полк було забезпечено спеціальною та інженерною технікою з нашої частини, а решта (автомобільною та тракторною) з народного господарства.
 
З 7 по 12 травня 1986 року 136 інженерний дорожньо-мостобудівельний полк здійснив пересування комбінованим способом та розташувався в с. Димарка Іванівського району Київської області (25 кілометрів від ЧАЕС). 12 травня 1986 року полк приступив до виконання державного завдання по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
 
Завдання, які виконував полк: будівництво асфальтних доріг в об’їзд Чорнобиля на Прип’ять; будівництво дороги на Зеленому мисі; розширення моста через річку Уж;  дезактивація забрудненого грунту в Чорнобильському та Поліському районах; участь у реконструкції та відновленні після аварії центрального опалення в м. Чорнобиль.
 
За видатні заслуги особового складу полку у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС в грудні місяці 1986 року полк нагороджений Вимпелом МО СРСР «За мужність та військову звитягу» та перехідним Червоним прапором Військової ради Червонопрапорного Прикарпатського військового округу.
 
Крім того, за видатні заслуги при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС були нагороджені урядовими нагородами:
 
1.    Орденом Червоної Зірки: полковник Іванько О.М.; підполковник Дзюман М.І.
 
2.Орденом за Службу Батьківщині:  підполковник Сидоренко І.І.
 
3. Медаллю «За бойові заслуги»:  ст. лейтенант Сазонов А.В.
 
В зв’язку з тим, що полк виконував завдання у складній радіаційній обстановці термін служби особового складу обмежувався трьома місяцями. Крім того, якщо військовослужбовець достроково набирав максимально допустиму дозу радіації - 25 рентген, він негайно виключався із списків частини та направлявся до постійного місця служби або проживання.
 
Командирами 136 інженерного дорожньо-мостобудівельного  полку в різні часи були: полковник Іванько О.М.; полковник Левкович А.І.; полковник Калашников В.М.
 
Заступниками командира полку по політичній частині були: підполковник Дзюман М.І., полковник Нравило В.М., полковник Сидоренко І.І.
 
Начальниками штабу полку були:  підполковник Харкевич В.В.,  полковник Чаюк М.А., 3. полковник Довбенко Т.І.
У вересні 1988 року частина у повному складі приймає участь в тактичних навчаннях „Осінь 88” проводимих Міністром Оборони. За мужність і героїзм нагороджена вимпелом Міністра Оборони СРСР „За військову звитягу”.
1 грудня 1994 року на підставі директиви командувача військами Прикарпацького ВО 1591 окремий інженерно дорожньо-мостобудівельний батальйон реформований в 12 інженерний полк.
 
Командирами полку в різні часи були: полковник Лещенко Ю.І.; полковник Пекельний В.Л.; полковник Герега Д.М.; полковник Борісов М.М.
 
Військовослужбовці Інженерного полку приймали активну участь у виконанні Урядових завдань в миротворчій діяльності під егідою ООН в Лівані, в колишній Югославії автономний край Косово, Сьерра – Леоне у стабілізаційних силах з підтримання миру в Іраку.
 
Сьогодні на військовослужбовців частини покладені завдання інженерного забезпечення 8 Армійського корпусу в усіх варіантах його застосування.
 
Командир частини полковник Борісов Микола Миколайович очолює військовий колектив уже майже чотири роки. За цей час частина неодноразово відмічалась як одна з кращих у 8 Армійському корпусі та Сухопутних військах.
За останні роки особовим складом частини виконана велика кількість завдань. Серед них:
 
- переобладнання та удосконалення казарменого фонду, паркової зони учбово – матеріальної бази на новому місті дислокації;
 
- проведення на високому рівні занять з бойової підготовки;
 
- особовий склад прийняв активну участь у ліквідації наслідків пожеж на артилерійських складах в Лозовій, Новобогданівці та Цвітосі, Дубнівський авіаційний полігон.

Специфіка служби в інженерних військах така, що і в мирний час військовослужбовці виконують бойові завдання. Тільки за існування Інженерного полку десятки тисяч вибухонебезпечних предметів були знешкоджені військовослужбовцями нашої частини.
 
Для вирішення важливих завдань на озброєнні інженерного полку є найсучасніші шляхопрокладачі, механізовані мости, понтонні парки, плаваючі транспортери, фортифікаційні споруди, та інших багатофункціональних засобів інженерного озброєння.
 
Де б не були представники Інженерних військ, вони завжди з високою якістю й самовідданістю виконують свої обов'язки.
 
Кожен військовослужбовець розуміє, що його справа – служіння Батьківщині, захист її суверенітету та недоторканості. Хотілось би відмітити, що теперішнє покоління військовослужбовців є гідним продовженням славних традицій інженерних військ. На протязі років історію частини творили звичайні люди, люди в погонах. На їх плечі лягло виконання державних завдань з ліквідації наслідків повеней, пожеж, відновлення мостів та створення гідро – технічних споруд. В полку сьогодні проходять службу 60 учасників бойових дій.
 
Полк активно приймає участь у навчаннях і за останні роки залучався: Широкий Лан, Чисте Небо, Артерія, Адекватне Реагування 2011, Перспектива-2012, Швидкий тризуб-2013.
 
З перших днів формування наша частина стійко утримувала славу майстрів інженерного мистецтва, високих фахівців-методистів. В наш час інженерний полк є школою досвіду майстрів інженерної справи, бойового навчання. За обміном досвіду до нашої частини прибувають не тільки військовослужбовці інших частин ЗСУ, а й Збройних Сил інших країн. Ідуть роки. З кожним роком сторінка за сторінкою історія частини стає більш насиченою за змістом, повчальною і заохочуваною  до нових звершень у ратній праці.
 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
21.02.2019

Графік проведення підсумкових галузевих нарад у місті Новограді-Волинському

Докладніше...
До відома новоград-волинців!
21.02.2019

У зв’язку з проведенням ремонтних робіт Новоград-Волинським РЕМ 21.02.2019 року з 11:00 до 14:00 год. будуть відключені від електропостачання будинки за наступними адресами: площа Лесі Українки,7,9,11,13,15, провулок Медовий. 

Докладніше...
У Новограді-Волинському відбудуться заходи із відзначення 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки
20.02.2019

З метою вшанування пам’яті видатної української поетеси Лесі Українки, виховання любові до рідної культури та літератури, розпорядженням міського голови від 12.02.2019 №27(о) затверджено План заходів із відзначення 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa