www.novograd.osp-ua.info

Новограді-Волинські правоохоронці викрили 18-річного Інтернет-шахрая
26.05.2015
Оперативники карного розшуку викрили місцевого жителя, який «продавав» через мережу Інтернет неіснуючі товари. У такий спосіб парубок встиг ошукати трьох жителів різних регіонів країни на загальну суму близько 3 тисяч гривень.

Потерпілі знаходили оголошення та погоджувалися на умови передоплати обраних товарів, вартість яких коливалася від 600 до 1200 гривень. Жителі Черкаської і Київської областей перерахували гроші за мобільні телефони, а 45-річний житель Чернівецької області очікував на мікрохвильовку. Не дочекавшись товарів, які мали бути доставлені поштою, ошукані покупці звернулися до міліції.

- Уже зараз встановлено, що 18-річний житель Новограда-Волинського створив кілька облікових записів на одному з торгівельних веб-ресурсів, де розмістив оголошення про продаж уживаної побутової техніки і мобільних телефонів, - повідомив начальник Новоград-Волинського МВ УМВС Сергій Рябошапка. - Для переконливості він також додав скопійовані з мережі Інтернет фотознімки товарів, яких насправді не мав.

Також правоохоронці з’ясували, що хлопець отримав дозвіл свого товариша користуватися його банківською карткою, на рахунок якої й отримував передоплату від своїх довірливих клієнтів. Відслідкувавши фінансові операції та діяльність в Інтернеті, міліціонери викрили парубка.

Триває досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України. Слідчими доведено, що хлопець причетний до трьох шахрайств. Також проводиться перевірка щодо його причетності до інших аналогічних оборудок. Парубку загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Водночас правоохоронці застерігають: при покупках через Інтернет користуйтесь тільки перевіреними та відомими ресурсами. Домовляйтесь з продавцями про можливість оплати товару після його фактичного прибуття. Не розміщуйте у всесвітній павутині особисті дані, які дозволять шахраям дістатися до ваших банківських рахунків.
 
Інна Вовченко,
Новоград-Волинський МВ
УМВС України в Житомирській області

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua