www.novograd.osp-ua.info

«Бібліотеки і книги на захист української душі» - засідання лабораторії професійної творчості в Новоград-Волинській бібліотеці-філії №5 для юнацтва
22.05.2015

Трагічні події, що відбуваються сьогодні на рідних українських землях – Донеччині та Луганщині потрясли всю світову спільноту. Ця неоголошена війна об’єднала всіх українців у їх дивовижному прагненні до єдності, надала нечувані приклади людської взаємодопомоги, бажання творити добро.

Не залишаються осторонь і бібліотеки. Бо інформаційна війна сьогодні  дуже складна. Тож бібліотекарям необхідно мати багато сил і наснаги в щоденній боротьбі за розум, душу і майбутнє рідної України.

Публічні бібліотеки – центри інформації для  громади міста, центри «психологічного розвантаження». Бібліотеки лікують постраждалі душі книгою, відволікаючи від суворої буденності, а подекуди і просто вмінням вислухати про наболіле. І від бібліотекаря залежить, як користувач сприйме ту чи іншу інформацію і чи не поселиться в його душі зневіра, страх, а іноді і відчай.

Інформаційно-просвітницькі заходи в бібліотеках спрямовані на підтримку та розвиток української ідентичності, зменшення негативного впливу інформаційної війни, а книги перетворюються на чудові ліки, що спроможні відволікти від горя і відчаю, надати оптимізму та повернути надію бійцям, мирному населенню.

Бібліотеки широко висвітлюють тему героїзму, мужності, самовідданості українського народу у захисті України від посягань на її цілісність і незалежність Кожен бібліотечний захід відбувається саме «З Україною в серці!», «З любов’ю до України!».

Дуже важливою є робота бібліотек щодо інформування місцевої громади, користувачів про події, що відбуваються на сході України.   В бібліотеках міста організовано виставки документів «Україна понад усе!», «Герої України на захисті Вітчизни», на яких представлено статті з періодичних видань, що висвітлюють події антитерористичної операції, знайомлять з її учасниками, волонтерами.

Бібліотеки міста брали активну участь у Всеукраїнських акціях «Допоможи українській армії», «Подаруй книгу учасникам АТО», відправляли книги до Житомирського шпиталю, продовжується збір книг, які будуть в найближчий час відправлені в зону АТО.

Бібліотеки допомагають переселенцям, щоб вони швидше й легше адаптувалися на новому місці. Надають первинну правову допомогу, зокрема інформацію щодо отримання всіх видів державної соціальної підтримки, пенсій, компенсацій, працевлаштування та ін.  

Спільно з О.М. Дроздюком, отаманом Українського реєстрового козацтва,  працівники бібліотек розглянули нову Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді і намітили подальші шляхи взаємодії по героїко-патріотичному вихованню дітей і молоді нашого міста.

                                                                       
                           Адміністрація МЦБС

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua