www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Результати лабораторних досліджень
15.05.2015

Новоград-Волинським міжрайвіддлом лабораторних досліджень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом І кварталу поточного року за мікробіологічними показниками досліджено 2851 пробу з обєктів навколишнього середовища. Встановлена невідповідність нормативним показникам в 1,7% досліджених проб: виділялась сальмонела ентеритідіс в 3 пробах  домашніх продуктів пр. розслідуванні побутового вогнища інфекційного захворювання на сальмонельоз, а також загальні колі-форми у 100 см3 води в громадській криниці по вул.Тимошенка, 11; та кишкова паличка в змивах, відібраних з чистого посуду на харчоблоках ЗОШ № 2, в ДНЗ №9, ЦРД «Дельфін»; в змивах на стерильність, взятих із стерильних інструментів в приватних перукарнях «Орхідея», «Чарівниця», «Локон», в манікюрному кабінеті ФОП Левчук Н.О.
           
Щорічно зростає відсоток підвищеного вмісту ЛКП (лактозо-позитивних паличок) у воді річок, що свідчить про бактеріально-фекальне забруднення їх. В 31,4% досліджених проб із річок виявлені колі-фаги – непрямі показники наявності вірусу гепатиту А.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 523 проби з обєктів навколишнього середовища. В 24% досліджених проб виявлені відхилення від ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Мали місце відхилення: в бюветі по вул.Пушкіна,8 за вмістом аміаку, загальній жорсткості, залізу, кальцію, марганцю та за окисністю, а в бюветі по вул.Ковальського лужність складала 8,2 мг/дм3 , при нормі 6,0 мг/дм3  та у водогонах КП «Волинь Сервіс» с.Сусли, ОСББ Чижівський 4 Ч», ПП «Віро-1» смт.Городниця – за вмістом заліза, марганцю, мутності та в  громадських криницях по вул.Л.Українки,50 (вміст нітратів становив 62,3 мг/дм3 , при нормі 50 мг/дм3 ), по вул.Декабристів, 17 ( 96,9дм3 ); в джерелі по вул.Водопроводній (69,2мг/дм3 ) та в 50 пробах води, де проживають породіллі та діти до 3-х років, про що їм письмово повідомлялось. Про шкоду нітратів для людей, особливо малюків, уже неодноразово наголошувалось в ЗМІ.

Новоград-Волинським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проводяться дослідження на платній основі не тільки юридичним особам, а й громадянам.  Досліджуються проби води, продуктів, як на наявність мікроорганізмів так і на вміст хімічних речовин. В останній час значно збільшилась кількість звернень громадян щодо досліджень якості води в приватних криницях, кількості нітратів в овочах, адже вирощуючи врожай навіть на своїх ділянках та вносячи ненормовану кількість добрив, навіть гною, бувають перевищення нітратів в овочах.

Знайте, що кожен з Вас має змогу звернутися до нашого закладу з метою проведення досліджень, тому що немає нічого ціннішого ніж здоров’я.
 
 
 
Л.М.Прохор, завідуюча Новоград-Волинським міжрайонним
відділом лабораторних досліджень ДУ «ЖОЛЦ ДСЕСУ»                     

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua