www.novograd.osp-ua.info

У Новограді-Волинському відбувся європейський брейн-ринг
14.05.2015

Людно та гамірно було 29 квітня 2015 року у приміщенні по-європейськи оформленої актової зали СШ №4, де у рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні, euroquiz, організованого Фундацією «Відкрите суспільство», відбувався міський турнір з брейн-рингу.

СШ №4 гостинно зустріла понад 80 учасників з усіх шкіл міста (крім ЗОШ №6 та ЗОШ №8), які зібралися на інтелектуальне змагання з теми Європи та Європейського Союзу в рамках всеукраїнського молодіжного чемпіонату, 14 команд зі своїми координаторами.

Організаторами міського турніру юних інтелектуалів виступили Асоціація європейських клубів Новограда-Волинського та інформаційно-методичний центр управління освіти і науки. Метою проведення брейн-рингу було покращити знання молоді про Європейську історію, економіку, культуру та сприяти формуванню усвідомлення власної ролі й значення у житті держави, причетності до європейського співтовариства.

Крім учасників, сюди прибули запрошені гості, представники місцевої преси. На відкритті найрозумніших учнів нашого міста, знавців Європи привітали:

Ліневич П.К., організатор місцевого та регіонального брейн-рингів на тему Європи, голова Новоград-Волинської асоціації європейських клубів, завідувач ІМЦ;

Ільяхова О.В., начальник управління освіти і науки; 

Гамма В.М., начальник управління у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту;

Хапчук С.В., голова громадського об’єднання «Січ», приватний підприємець;

Федорчук В.Г., депутат міської ради, директор ЗОШ №10;

Сільвертюк В.А., директор СШ №4;

Добровольна О.Х., директор міського Палацу шкільної молоді;

Куценко О.В., представник громадського об’єднання «Самопоміч», приватний підприємець.

Перед початком гри Цінними подарунками були нагороджені Янчук А. та Бенківська В., учні ЗОШ №2, Бороздіна Д., учениця СШ №4 - автори найкращих відеороликів із теми «Бути європейцем».

Також свій виступ презентувала команда «Школи лідера», учасниця ХХ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всеукраїнському Дню Землі (керівник Костюк О.Є.).

Під час відкриття турніру команди яскраво представили свої назви, слогани та плакати, які підготували до турніру. У ході 3 раундів брейн-рингу (30 запитань) усі команди-учасниці продемонстрували високий рівень підготовки. Боротьба була напруженою і цікавою. Необхідно було зуміти швидко зреагувати та натиснути на кнопку обладнання «ВОТУМ», яке люб’язно надала школа №7, адже час прийняття рішення був обмежений 1 хвилиною.

Удача цього дня була на боці учнів НВК.  Хоча запитання і були подекуди важкими, все ж вони виявилися під силу юним учасникам. Важко передати океан емоцій та радості від знаходження правильної відповіді і розчарування від мінімального відриву від лідера.

Переможцем брейн-рингу стала команда «Ніхто, крім нас - 2» із НВК (керівник команди Іванченко С.В.). А ось друге та третє місця довелося визначати за додатковими запитаннями. Отож друге місце - у команди господарів, євроклубівців «DREM TEAM”– СШ №4 (керівник Тетеря А.М.), а третє – у команди «Євросвіт» - ЗОШ №3 (керівник Чала О.І. ). Усі учасники раділи призам, сувенірам, грамотам та дипломам, якими були нагороджені за підтримки організаторів та спонсорів. Благодійний фонд Литвина підтримав кожного учасника турніру пам’ятним подарунком, а переможці отримали солодкі призи - торти.

Усі команди отримали Подяки управління освіти і науки, а команди, які вибороли 1-2 місця, отримали Дипломи від міського голови та книги від громадського об’єднання «Самопоміч» (Куценко О.В.). Команда-переможець отримала від громадського об’єднання «Січ» (Хапчук С.В.) подарунковий  сертифікат на професійну фотосесію. На згадку у організаторів та учасників залишиться велика кількість світлин, які робили професійні фотографи, газета «Час Полісся» (В.Тимощук) та приватний підприємець П.Обезюк.  

Закінчився турнір спільною світлиною та озвученням планів на наступну зустріч. Переможці локальних ігор візьмуть участь у півфіналах, що будуть проходити паралельно у чотирьох містах України.

Як повідомив координатор проекту у нашому місті Павло Ліневич, 19 травня 2015 року у Новограді-Волинському відбудеться регіональний брейн-ринг, який збере учасників – найсильніших команд-переможців усіх відбіркових турнірів із північних областей України: Харківської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Київської, Рівненської.               

На 4 регіональних брейн-рингах в Україні буде обрано 4 команди-переможці, які поїдуть на Всеукраїнський Фінал до м. Києва і будуть змагатись за Всеукраїнську першість.

Організатори турніру дякують усім учасникам та господарям за створення дружньої атмосфери, командний дух та небайдужість до заходів, які проводить Асоціація європейських клубів у місті Новограді-Волинському.

 
 


Олена Огородник, методист ІМЦ
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua