www.novograd.osp-ua.info

Новоград-волинці вшанували пам'ять земляків-визволителів
13.05.2015

7 травня відбувся мітинг реквієм біля пам’ятника Скорботній матері на кладовищі по вул. Макаренка. „Все далі і далі відходять грізні роки другої світової війни, але ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто, не задумуючись, віддав своє життя в ім’я свободи. У наших серцях ніколи не згасне пам'ять про людей близьких і зовсім невідомих, - тих, хто боронив свій отчий край“ – саме такими словами розпочали захід учні загальноосвітньої школи №8. 

У своїх виступах міський голова Володимир Загривий, голова ради ветеранів Василь Парфьонов, місцевий краєзнавець Іван Тригуб нагадали присутнім історичні сторінки тих страшних, кривавих подій, які нажаль і сьогодні відбуваються на сході нашої держави. Лише вдумайтесь у цифри: загальна кількість поховань на військовому меморіальному кладовищі складає 895, з них 558 воїнів загинуло при обороні міста в липні 1941 року, при визволенні міста в січні 1944 року та від ран в шпиталях. Решта поховань на військовому кладовищі – 337 є місцями поховання військовослужбовців, які померли в післявоєнний період. В братській могилі в районі Смолки поховано 11 воїнів – визволителів. На міському кладовищі - колишньому Ржатківському поховано 126 воїни. Поряд, на вулиці Макаренка є місце поховання, на якому поховано 93 воїни – визволителі міста. На сьогоднішній день на кладовищі по вулиці Макаренка після капітального ремонту з’явились нові стели, на яких викарбувані імена загиблих захисників.

Для освячення оновленого меморіалу було запрошено настоятеля храму святих царських мучеників і страстотерпців протоієрея Петра Зінчука. Наприкінці мітингу учні ЗОШ №8 запалили свічки пам’яті землякам-визволителям та поклали квіти до Братської могили.
 


Відділ інформації та зв’язків з
громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua