www.novograd.osp-ua.info

Новоград-волинці відзначили 70-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
12.05.2015

9 травня, у День 70-ї річниці Перемоги над нацизмому Другій світовій війні, під марш військового оркестру представники міської та районної влади, очільники міста попередніх років, представники різних політичних сил та громадських організацій, молодь, ветерани війни, мешканці та гості міста пройшли урочистою ходою від Скверу Слави до меморіального кладовища, із зупинками біля пам’ятних місць для покладання квітів. В ході руху колони на перехресті вулиць Шевченка-Лесі Українки-Пушкіна відбувся показовий виступ муніципального духового оркестру і ансамблю мажореток «Мерівська гвардія».

На меморіальному кладовищі було проведено урочистий мітинг, учасники ходи поклали квіти до пам’ятника Скорботної матері та вшанували ветеранів і загиблих у війні.

З привітаннями та теплими побажаннями до учасників мітингу звернувся міський голова Володимир Загривий: «Сьогодні, як і щороку в цей день, - до нас прийшло одне з найдорожчих свят! – сімдесята річниця Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої Світової війни. І, перш за все, - дозвольте від імені влади сердечно подякувати всім вам – за згуртованість та організованість, за прекрасну нашу традицію – урочисту ходу до меморіального кладовища, за новоград-волинську солідарність». Також Володимир Іванович наголосив: «.. ми готувалися до цього ювілею, здійснили багато роботи, підготували всі пам’ятні місця, реконструювали меморіальне кладовище в мікрорайоні «Дружба». Розпочали реконструкцію і ось цього меморіалу, оформленого, облаштованого 40 років тому (у 1974 році) міською владою на чолі з С.І.Денисюком. Звичайно, уже давно настав час його оновити і це буде продовжено. Ми належно облаштуємо Алею загиблим землякам, які захищали Україну у наш час. Бо ніхто – ні влада, ні громада – не мають найменшого морального людського права – забувати про наших дідів, батьків, всіх близьких, в тому числі і наших сучасників, - які віддали свої життя за Батьківщину, народ.»

Від імені Новоград-Волинської райдержадміністрації та районної ради виступив заступник голови районної ради Дмитро Рудницький: «Дуже гірко, що 70-ту річницю такої визначної події наша країна зустрічає у військовий період. Особливо боляче усвідомлювати це нашим ветеранам. Адже ті, кого 70 років тому вони вважали своїми друзями, ті, хто стільки років називав себе старшим братом, ті, за кого вони стояли на смерть, (щоб не дозволити захопити російські міста), сьогодні проливають нашу кров. Я вірю, що правда завжди перемагає…, а правда за нами! Тому, молімося за наших військових, які нині безстрашно захищають Україну у зоні АТО, щоб Господь послав їм сили, терпіння і віри! Шануймо пам’ять про героїв, які віддали свої життя за перемогу над Нацизмом! Вклонімося нашим ветеранам, які колись відвоювали для нас мир і спокій, а нині вчать нас мудрості і справедливості!

Ми перемогли нацистську велич тоді, переможемо і зараз!»

Також учасників урочистого мітингу привітали голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов, кулеметник механізованого взводу третьої розвідувальної роти 54 окремого розвідувального батальйону, учасник АТО солдат Вадим Пуговиця, учень 11 класу НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа I ступеня»  Юрій Антипчук.

Всіх полеглих у роки війни вшанували хвилиною мовчання. Завершили урочистий захід спільним виконанням державного гімну України, під час якого прозвучав військовий салют.

Того ж дня ввечері в міському парку культури та відпочинку відбувся святковий концерт.

 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua