www.novograd.osp-ua.info

Учні загальноосвітніх навчальних закладів Новограда-Волинського вшанували пам'ять жертв Другої Світової війни
12.05.2015
8 травня, в рамках відзначення  Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом  в Європі, представники навчальних закладів міста провели урочисті мітинги, виховні заходи, лінійки, уроки мужності біля пам’ятників та братських могил загиблих і померлих у роки Другої Світової війни земляків. Цього ж дня, у міському сквері Слави відбувся загальноучнівський мітинг-реквієм «Примирення та пам'ять». Розпочався захід з  виконання державного гімну України та гімну міста.

На мітингу до присутніх зі словами привітань звернулися  заступник міського голови Сергій Колотов, голова міської організації ветеранів, учасник бойових дій в Афганістані, полковник запасу Василь Парфьонов, заступник командира розвідувального батальйону по роботі з особовим складом, майор Євгеній Педько, а від молоді міста виступила учениця ЗОШ №2 Наталія Плахотна.

У своєму виступі голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов наголосив: «У нашому місті залишилося живих 142 учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни. Від імені міської організації ветеранів нашого міста сердечно вітаю всіх вас із знаменною історичною датою – 70-річчям Перемоги. Від усього серця бажаю всім міцного здоров’я, благополуччя, добра, удачі у всьому, і що не мало важливо сьогодні, а може і саме головне, оскільки у нашій країні ведуться бойові дії, на сході гинуть наші воїни і мирні люди, щоб у всіх над головою завжди було мирне, світле, чисте небо».

Заступник міського голови Сергій Колотов розповів про місця поховання відомих і невідомих героїв у Новограді-Волинському, які полягли внаслідок найкривавішої битви в історії людства. Та наголосив: «Усього за період окупації в нашому невеличкому місті Новограді-Волинському загинуло близько 44 тис. мирних громадян і військовополонених. Крім вищезазначеного, в місті поховано 955 радянських воїнів, з них 58 – загинуло в боях за місто в 1941 році, 496 – загинули в боях за визволення міста в січні 1944 року, 401 – помер від ран в госпіталях. Як бачимо ціна цієї Перемоги надзвичайно висока і таке не можна ніколи забути. Саме тому ми з цього року почали активну реконструкцію місць масових поховань. Щоб підтримувати те гасло, яке ми проголошуємо «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»».

Під час виступу заступник командира розвідувального батальйону по роботі з особовим складом, майор Євгеній Питько висловив вдячність ветеранам та згадав про тих військовослужбовців, які сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави у східному регіоні України. А учениця ЗОШ №2 Наталія Плахотна від імені молоді міста подякувала ветеранам за їх подвиг, мужність та мирне дитинство.

На завершення присутні хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам'ять жертв Другої Світової війни.

 
 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua