www.novograd.osp-ua.info

10 травня – День матері в Україні
07.05.2015
Кожної другої неділі травня в Україні відзначається День матері. Безумовно, це одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.

У Новограді-Волинському понад 400 матерів є багатодітними, тобто дали життя трьом та більше дітям. Переважна більшість з них - зразкові мами, які дбають про всебічний розвиток своїх дітей, їх духовне та моральне виховання. Значна кількість вихованців спортивних шкіл, клубів, школи мистецтв, центру науково-технічної творчості, читачів бібліотек – саме діти з багатодітних родин. «Рекордсменкою» у місті є багатодітна мама, яка народила та зразково виховує 16-ро дітей.

152 жінки з міста Новограда-Волинського удостоєні почесного звання України «Мати-героїня», що є найвищою державною нагородою та присвоюється відповідно до Указу Президента України. Переважно, це жінки старшого віку, які вже мають онуків та правнуків. Проте є й молоді «героїні». Наймолодшій «Матері-героїні» нашого міста виповнилося лише 40 років. Вона народила та виховує семеро дітей.

Кажуть, що великі люди не народжуються – їх вирощують матері. Тому окрема вдячність і пошана в цей день матерям, які виховали новоград-волинських чемпіонів, рекордсменів, переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських змагань, олімпіад. А їх сотні!

Є й серед звягельських жінок матері, які здійснили подвійний материнський «подвиг». Це 11 жінок, які стали рідними для 18 прийомних дітей. Це опікуни та піклувальники, які за волею долі стали мамами для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, оминаючи їх долю від інтернатних закладів.

Новоград-Волинский, як військове місто, багате на життєві історії солдатських матерів, дружин військових, які в ці неспокійні часи виконують особливу роль – Матерів Захисника Вітчизни, надійного тилу, щирої молитви.

Нехай вдячне, дбайливе, турботливе ставлення до матері стане для кожного з нас велінням душі та совісті не лише з нагоди свята, а й щоденно. Закликаю пам'ятати, що неухильне виконання Божої заповіді «Шануй батька свого і матір свою» зробить наш світ добрішим та світлішим. Миру та добра усім матерям!

Алла Виговська,
заступник начальника управління
у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua