www.novograd.osp-ua.info

Зустріч з волонтерами Новоград-Волинського медичного коледжу
01.12.2014

1 грудня 2014 року у Міжнародний день боротьби із СНІДом у нашій школі проходила інформаційна хвилина на тему «СНІД стосується кожного». Перед учнями 8-11 класів виступили студенти-першокурсники місцевого медичного коледжу – Марія Грецюк, Яна Саксіна,Ольга Брежнєва, Тетяна Войненко, Саша Салтикова та Ольга Литвинчук.

Наразі для України (і для всього світу) проблема ВІЛ і СНІД   стала дуже серйозною! Україна – найураженіша в Європі. У нашій країні зафіксований найвищий відсоток інфікування ВІЛ серед молоді 15 – 24 років.

Під час зустрічі із студентами-медиками застерегли дітей від ризикованої поведінки. Адже   можливість інфікування безпосередньо пов’язана з– вживанням наркотиків і небезпечним сексом. І не лише в Україні, але і у всьому світі стрімко зростає кількість ВІЛ–інфікованих і хворих на СНІД. Вірус імунодефіциту людини – це вірус, який розвивається та розмножується тільки в людському організмі. ВІЛ може діяти убудь-яких клітинах організму, але його найбільша концентрація спостерігається у клітинах імунної системи. Саме їх ушкоджує цей вірус.

Синдром набутого імунодефіциту – це хвороба імунної системи. Тобто, СНІД розвивається як кінцева стадія хвороби в організмі ВІЛ-інфікованої людини.

Школярі дізналися про шляхи передавання ВІЛ від однієї людини до іншої – ін’єкційний, статевийта від інфікованої матери до дитини.

Високу концентрацію ВІЛ мають лише чотири біологічні рідини людського організму – кровта її похідні (лімфа та спинномозкова рідина), сперма, вагінальні виділення, грудне молоко.

Дуже низьку концентрацію ВІЛ можуть містити інші біологічні рідини, як-от сльози, сеча,піт, але інфікування через ці рідини неможливе. Услині концентрація ВІЛ у 10 000 разів нижче, ніж у крові, тому для зараження потрібна у 10 000 разівбільша кількість слини.

Коли вірус потрапляє в організм, імунна система починає виробляти в імунних клітинах специфічні білки – антитіла, які борються з вірусом.Наявність антитіл у крові людини свідчить про те, що в організм потрапила інфекція. Коли аналіз крові показує наявність антитіл до ВІЛ, це означає,що людина інфікована ВІЛ. Але до цього з моменту проникнення ВІЛ в організм минає від 2 тижнів до 3 – 6 місяців, протягом яких організм продукує достатню кількість антитіл, аби їх уже можна було виявити. У цей період (його називають «вікно») вірус неможливо виявити в організмі, оскільки він ще не накопичився у достатній кількості. Тому людям, яких перевіряють на ВІЛ, рекомендують повторити аналіз через три місяці. ВІЛ–інфіковані протягом тривалого часу можуть виглядати і почуватися здоровими. Відразу після інфікування можна спостерігати симптоми,що нагадують гостре респіраторне захворювання або застуду. Потім настає прихований період, коли вірус себе не виявляє. Він може тривати роками. Весь цей час ВІЛ–інфікована людина почувається добре. Вона може не підозрювати, що ВІЛ–інфікований та інфікувати інших. З часом імунна система все слабшає, і організму дедалі складніше протистояти інфекціям. Минають роки, людина врешті захворює на СНІД і з часом помирає. Причиною смерті є інфекції, з якими ослаблений організм не здатен більше боротися. Чи можна вилікуватися від ВІЛ або затримати руйнування імунної системи?Так! Лікування можливе!Сьогодні існує багато ліків, які називають антиретровірусними, тобто спрямованими проти ВІЛ,який належить до типу ретровірусів. За допомогою цих ліків вдається стримати розвиток вірусних частинок – віріонов– в організмі людини. Антиретровірусні препарати затримують розвиток кінцевої стадії перебігу ВІЛ-інфекції. ВІЛ-інфіковані вагітні жінки теж проходять лікування противірусними препаратами, щоб знизити ризик інфікування плоду. Дитина може народитись здоровою!

Для людей, які живуть з ВІЛ, життя не припиняється! Вони можуть жити повноцінно довгі роки. Їм треба вживати антиретровірусні препарати, дотримуватися здорового способу життя. Так на багато років можна продовжити стадію ВІЛ, тобто затримати СНІД.

Кожен може інфікуватися ВІЛ. Ймовірність інфікуватися не залежить від статі, сексуальних уподобань, соціального статусу, раси.

Якщо маєш більше одного партнера –слід завжди використовувати презерватив!

Коли голишся, робиш ін’єкцію, проколюєш вуха тощо, завжди слід користуватися разовим інструментарієм і лише власними гігієнічними засобами.

Якщо жінка під час вагітності дізналась про свою ВІЛ–інфікованість, щоб уникнути передавання ВІЛ плодові вона обов’язково повинна пройти призначений лікарем курс профілактичного лікування та після пологів годувати немовля лише штучними сумішами, а не грудним молоком.

Куди можна звернутися?

Усю інформацію з питань ВІЛ та СНІДу, адреси СНІД-центрів і пунктів, де можна здати аналізи на ВІЛ,   можна дізнатись:за телефоном всеукраїнської безплатної гарячої лінії з питань ВІЛ і СНІД – 0-800-500-45-10, в міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей тамолоді, в інтернеті: www.helpme.com.ua.

Інформація, яку старшокласники довідалися від студентів-медиків пригодиться у повсякденному житті. Слід пам’ятати , що здоров’я кожного – перш за все у власних руках!
 


Прес центр школи

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua