www.novograd.osp-ua.info

У Новограді-Волинському відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини
27.11.2014

 

Відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866, при виконавчому комітеті Новоград – Волинської міської ради діє консультативно-дорадчий орган – Комісія з питань захисту прав дитини. Основне завдання Комісії – сприяння забезпеченню прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. ЇЇ  організаційною формою діяльності є засідання. За період 2014 року проведено 24 засідання комісії з питань захисту  прав дитини при виконавчому комітеті міської ради.

25 листопада під головуванням заступника міського голови С.Ю.Колотова відбулось чергове засідання Комісії.  На порядок денний  винесено низку питань, кожне з яких стосувалося дитячої долі:

- про визначення способів участі батька, який проживає окремо, у вихованні дитини;

- про стан виховання, навчання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників та прийомних сім’ях;

- про затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розглянуто звіти про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях Щавлінських, Сєргєєвих та в сім’ях опікунів/піклувальників.

Члени комісії з питань захисту прав уважно вивчили представлені документи, заслухали доповідачів, запрошених, обговорили питання та прийняли відповідні рішення.

Із інформацій, наданих службі у справах дітей міської ради Новоград – Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комунальним закладом «Центр первинної медико–санітарної допомоги міста Новограда – Волинського», Новоград – Волинським МВ УМВС, встановлено, що прийомними батьками, опікунами міста  створені належні умови для виховання та розвитку дітей. Суб’єктами соціального супроводу прийомним батькам і опікунам надано поради та рекомендації щодо подальшого виховання, навчання та розвитку їхніх дітей.

Варто зазначити, що відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» служба у справах дітей здійснює безпосереднє ведення справ та координацію діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей Новоград – Волинської міської ради  постійно проводиться робота щодо своєчасного виявлення, обліку та влаштування дітей даної категорії.

Пріоритетними формами влаштування дітей є сімейні форми: усиновлення, влаштування у прийомні сім`ї,  дитячі будинки сімейного типу та влаштування під опіку, піклування.

Станом на 25.11.14 в місті Новограді – Волинському проживає 12 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 особа із їх числа, в 64  сім’ях опікунів/піклувальників проживає   78 дітей.

Контроль за умовами виховання дітей в таких сім’ях здійснюється шляхом обстеження працівниками служби у справах дітей з залученням працівників МЦ СССДМ, управління освіти і науки, КЗ «Центр первинної медико–санітарної допомоги міста Новограда - Волинського» умов утримання та проживання підопічної чи прийомної дитини і складання відповідного акту обстеження із зазначенням рекомендацій.

Службою у справах дітей Новоград – Волинської міської ради ведеться облік потенційних усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та піклувальників, які мають бажання взяти на виховання та спільне проживання дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

Якщо Ви      маєте можливості і виховний потенціал для того, аби виховати всебічно розвинену і свідому особистість, Вам не байдужа доля дитини,  звертайтесь до служби у справах дітей Новоград – Волинської міської ради за додатковою інформацією (вулиця Замкова, 3/6 тел. 2-08-91).
С Шевчук
Завідувач сектору опіки, піклування
та усиновлення служби
у справах дітей Новоград – Волинської міської ради
 
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua