www.novograd.osp-ua.info

У Новоград-Волинській ЗОШ №7 відкрито меморіальну дошку загиблому в зоні АТО
24.11.2014

21 листопада 2014 року, відповідно до указу Президента України Петра Порошенка, вперше українці відзначали День Гідності та Свободи.

Саме цього дня, у Новоград-Волинській ЗОШ №7 відбувся мітинг-реквієм присвячений відкриттю меморіальної дошки випускнику школи, загиблому в зоні АТО захиснику Батьківщини, справжньому патріоту своєї країни, капітану медичної служби Дмитру Герасимчуку.

Зі вступним словом до присутніх звернувся міський голова Володимир Загривий: „Сьогодні відкриття першої меморіальної дошки в знак пам’яті про загиблих героїв-захисників, які боронили нашу землю. На сьогодні 4 тисячі наших земляків із міста Новограда-Волинського, із нашого та сусідніх районів беруть участь у війні, у захисті нашої Батьківщини. 19 із них поклали свої голови за гідність, за демократію, за наші з вами права.“ Володимир Іванович поіменно назвав всіх загиблих вояків Новограда-Волинського краю, які добровільно, свідомо як патріоти пішли боронити і захищати нашу Батьківщину і загинули як герої. Та додав: „Ці хлопці поклали голови за нас, за український народ, за українську націю, яку віками топтали і намагалися винищити. Вічна їм пам'ять і царство небесне. Хай Бог нам допомагає. Вічна пам'ять героям. Герої не вмирають і будуть жити у віках.“

Також зі словами невичерпного смутку до присутніх звернулася класний керівник загиблого героя Тетяна Савич, яка охарактеризувала Дмитра як скромну, добру, чуйну людину, з активною життєвою позицією, пригадавши минулі шкільні роки. А також принесла в пам’ять про хлопця ромашки – улюблені квіти його мами, які Дмитро завжди, будучи чи то в поході чи то на екскурсії з класом, знаходив і приносив додому, для своєї мами. На завершення Тетяна Миколаївна наголосила: „Діти, в стінах нашої школи виріс справжній патріот, будьте ж і ви достойні своєї держави, своєї Батьківщини, ростіть патріотами і беріть приклад з тих, хто загинув за Вітчизну, за нашу рідну Україну.“

Право урочисто відкрити меморіальну дошку пам’яті капітану медичної служби Дмитру Герасимчуку було надано міському голові Володимиру Загривому та начальнику управління освіти і науки міської ради Ользі Ільяховій.

Після цього до присутніх звернувся директор ЗОШ №7 Віктор Овдіюк: „Наша школа завжди славилася військово-патріотичним вихованням. Ми в цьому досягли значних успіхів. Більшість наших випускників-юнаків обирали професію захисника Вітчизни і зараз обирають. Небесною славою героїв покрили себе наші випускники і під час Великої Вітчизняної війни, і під час військового конфлікту в Афганістані. І зараз за першим покликом Батьківщини наші учні стали на її захист. Сотні офіцерів і солдат виконують свій священний обов’язок у зоні АТО. Ми пишаємося нашими героями. На жаль, трагічні події не оминули нас. Гірко сказати, але першим загиблим у місті став наш випускник 2002 року Дмитро Герасимчук. Як несправедливо, небеса завжди забирають найкращих.“

Вже більше 40 років в школі функціонує історико-патріотичний музей. За словами Віктора Івановича, в минулому році, коли школа святкувала 80-річчя з дня заснування, у шкільному музеї відкрили нову вітрину „Наші учні – наша гордість“, де розміщені досягнення випускників школи. А в подальшому планується заповнити дошку ще й досягненнями героїв-захисників сьогодення.

Відкриваючи меморіальну дошку Дмитру Герасимчуку присутні згадали всіх українських вояків, які загинули в зоні АТО, хвилиною мовчання. Проникливі вірші та пісні адресовані захисникам Вітчизни звучали в цей день від учнів школи. Також зі сльозами на очах та смутком в душі і водночас з гордістю за героїв-захисників нашої країни всі присутні разом виконали гімн України.

Крім цього, у цей день – День Гідності та Свободи, міська влада та громадськість міста вшанували пам’ять загиблих патріотів під час Революції Гідності, схиливши голови в скорботі та поклавши живі квіти до пам’ятної дошки Небесній Сотні. А в секторі для почесних поховань „Алея слави“ на Новоград-Волинському міському кладовищі по вулиці Чехова, відбулася панахида за загиблими бійцями в зоні АТО.

Невдовзі для увіковічення пам’яті загиблих воїнів, кращих синів Новограда-Волинського, меморіальні дошки будуть встановлені у всіх навчальних закладах міста, випускниками яких були герої-захисники України. А також в місті буде встановлено пам’ятний знак борцям за свободу, за незалежність, за наше майбутнє.
 
 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua