www.novograd.osp-ua.info

Звернення міського голови за підсумками парламентських виборів 2014 року
13.11.2014

Шановні депутати, виборці. Слава Богу, завершилася перед, і власне, виборча компанія, маємо новий парламент України. Настало право сказати своє слово і владі, якій законодавством заборонено його висловлювати під час виборчої пори. Міська влада - повністю забезпечила виборчий процес – (від початку і до завершення) – матеріально-технічними, організаційними потребами. При всьому тому, що мало місце, що було, - міська влада, голова – вистояли, витерпіли все: і тиск, і наїзди, – претензії – вимоги – наполягання – з боку ради політичних сил, кандидатів у народні депутати, їх численних прибічників.

Ми – влада! – показали приклад додержання вимог законодавства, врахування прав усіх суб’єктів передвиборчої діяльності. Нас – не втягнули у вузькопартійні міжпартійні розбірки, незаконну участь у забороненій для влади агітації, пропаганді за тих чи інших політичних та фізичних суб’єктів.

Моя особиста, наша позиція, - була і буде:

-   «Борітеся, поборете! Хай Бог – помагає!»

-   Правда, правдивість і справедливість!

-   Рівне відношення до усіх суб’єктів суспільного життя.

Нагадую і підтверджую свою безпартійність, а також те, що нікому і нічим не заборгував! На добро відповідав і буду відповідати добром! На адресу міської ради, міськвиконкому, голови (практично!) не надійшло жодної офіційної скарги, претензії, а це для мене найважливіше! Всі інші закиди рішуче відкидаю! Ні однієї заяви, подання – не було надано також органам прокуратури, внутрішніх справ та судам. То, які питання, претензії ?! Вчимося жити в демократичній і правовій державі !

Висловлюю вдячність: усім виборцям міста – за участь у виборах, голосуванні; політичним і громадським організаціям – за більш-менш конструктивну позицію, передвиборну роботу, політичну відповідальність і терпимість, усім виборчим комісіям, виконавчим органам влади, зокрема відділу ведення Державного реєстру виборців (начальник Т.В.Соколюк) за підготовку списків виборців; кандидатам  у Народні депутати України за вболівання і підтримку інтересів українського народу та Новоград-Волинської територіальної громади, а також необхідності реформи місцевого самоврядування, за толерантність (у більшості своїй); засобам масової інформації (редакціям 4-х газет, міському телебаченню – студії «Калина» та їх керівникам – за зважений підхід до висвітлення передвиборної кампанії.

Як результат, у місті вдалося уникнути негативних проявів, диких ексцесів – розправ над опонентами.

Разом з тим, засуджую цілеспрямовані дії (схожі на корпоративний зговір-домовленість) прибічників більшості кандидатів щодо цілеспрямованого паплюження чинного Народного депутата України від нашого виборчого округу № 65 В.М.Литвина, його родини, близьких.

Ціную його витримку, політичну культуру, чітку програму дій щодо поточного і перспективного життєзабезпечення усіх територіальних громад виборчого округу. Саме на це направлені Соціальні угоди, в тому числі і з владою м. Новограда-Волинського на роки його каденції. Та й немає потреби говорити.  „Где само дело за себя говорит, к чему слова?“ – цитуючи Цицерона. Заслуговує цього вислову, поваги передвиборча позиція кандидата в народні депутати Віталія Бойчука, який словом і ділом демонстрував високий рівень конструктиву, політичної культури, толерантності. За такими – майбутнє України!

Отже, все, що відбулося – це уже історія. Було б добре, якби висновки, пройдені уроки – стали для всіх нас повчальними на шляху до демократії, більш високого рівня політичної культури, людяності, відповідальності.

Особливо, це стосується виконання передвиборних програм партій та кандидатів, навіть тих, які в більшості своїй не були обрані чи підтримані голосами виборців. І виконання обіцяного, задекларованого – є честю кожного із них. А тому закликаю всіх до продовження роботи, реальними справами підтверджувати свою відданість людям.

Зокрема, не маючи навіть найменшої упередженості до кандидата Сергія Маяцького, (за його ж словами) з великою підтримкою виборців, дієвого члена громади міста Новограда-Волинського, який і допомогу війську направив, і дороги на Смолці відремонтував, інше забезпечив, - закликаю його до логічних подальших дій та виконати обіцяне. Влада готова допомогти Вам у цьому: ми за бюджетні кошти капітально відремонтували вулицю 50-річчя Жовтня. За Вами – продовження: вулиці Потапова та Гранітна, які потрощені високоваговим транспортом із продукцією Вашого каменедробильного заводу. За Вами – вибір і забезпечення реалізації одного із варіантів: облаштування прямої дороги до Шепетівської траси, або вивіз гранітної продукції залізницею через її перевалку на спеціальному  пункті. Це Вам – цілком під силу. Іншого не може бути! Десятки років трощаться міські вулиці приватним підприємством, яке нічого не вносить міській громаді!

З повагою, розумінням, підтримкою відносячись до усіх суб’єктів міської громади, закликаю громадсько-політичні організації не забути, не покинути сам-на-сам своїх кандидатів, і надалі словом і ділом підтримувати їх, допомогти додержати слово, обіцянки. Адже, не за горами чергові вибори місцевих рад, люди згадають і запитають. Готуйтеся – до виборів. Оберіть достойних – і буде нам усім бажане. Пройде певний час – розповім, хто і що робить і зробив. Міська влада – і тільки, - відповідає за все. Допомагайте всі.

Звертаюся до всіх кандидатів охолонути, заспокоїтися і спрямувати енергію, емоції-амбіції в конструктивне русло – на роботу в ім’я людей. Міська влада буде рішуче присікати факти переслідування, спроби помсти одні-іншим, подальшого нагнітання й без того напруженої морально-психологічної ситуації в громаді.

Досить ганьбити, топтати їсти один одного! Борис Олійник не так давно у своєму новому вірші пише:
 
                       Не копайте яму
                       Навіть сводні ницій,
                       А копаймо з нами
                       У степу криницю.

                       Бо вже так обклали
                       Одні одних брудом,
                       Що питання встало :
                       Чи ми й справді…люди?

                        Брату брат, їй право,
                        Накопали стільки –
                        Ледь не пів-держави
                        В ямі по-маківки.

                        Та вже так старались
                        Глибже копонути,
                        Що врагам зосталось
                        Тільки загорнути!

                        І покажем світу,
                        Збратані судьбою,
                        Що ми-ж таки діти
                        Матері одної.

Все, що від влади – є і буде !

Шановні колеги!

Пам’ятаймо: влада – ми, депутати, працівники виконавчих органів, державних служб – наділені довірою людей і маємо, зобов’язані нести свій важкий Хрест. Це буде!

Наша сила – у щирості, взаємопідтримці! Пам’ятайте: Троя (і не одна інша держава!) загинули через те, що не могли відрізнити друзів від ворогів. У мене – ворогів немає! Є не друзі! І я дуже всіх умію, навчився розрізняти! 


З щирою повагою,
Новоград-Волинський міський голова                                                       
Володимир Загривий                      
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua