www.novograd.osp-ua.info

У Новоград-Волинській центральній дитячій бібліотеці музично-поетичною композицією «Лунай, лунай, величне рідне слово» відзначили День української письменності та мови
10.11.2014

                                                                                                      Із слова починається людина,
                                                                                                     Із мови починається мій рід.
                                                                                                    Моя ласкава, мамина, єдина,
                                                                                                   Щебече соловейком на весь світ!
У 1997р. Президентом України видано указ про «День української писемності та мови», де зазначено: «УСТАНОВИТИ В УКРАЇНІ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ, ЯКИЙ ВІДЗНАЧАТИ ЩОРІЧНО 9 ЛИСТОПАДА В ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ ПРЕПОДОБНОГО НЕСТОРА – ЛІТОПИСЦЯ».

Отже, в цей день традиційно покладають квіти до пам`ятника Несторові Літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів та мовознавців у сфері мови та культури, і саме в цей день з 2014 року святкується День працівників культури та майстрів народного мистецтва.


Напередодні свята, 7 листопада, до центральної дитячої бібліотеки завітали учні 3 кл. гімназії ім. Лесі Українки, які першими отримали цікаву інформацію, підготовлену бібліотекарями до Дня української писемності та мови.

8 листопада музично-поетичною композицією «Лунай, лунай, величне рідне слово» відсвяткували бібліотекарі та читачі ЦДБ це свято, учасниками якого стали учні 3-9 кл. – читачі ЦДБ. Їх увазі були представлені відео-презентації «Преподобний Нестор Літописець», «Рідна мова чиста, як роса», «Живи, українська мово, мово колискова». На святі зі словами про історію зародження писемності та про житіє Нестора Літописця виступив протоієрей Петро Зінчук – настоятель храму Царствених мучеників-страстотерпців (мікрорайон «Дружба»).

З вуст маленьких українців гучно звучало поетичне слово, мелодійні пісні, призиваючи берегти, шанувати, плекати свою рідну материнську мову. Бібліотекарі привели красномовні факти: більш як з 3000 мов наша мова займає друге місце (після італійської) по милозвучності та мелодійності; за кількістю носіїв вона посідає 26-те місце; налічує понад 300 000 слів, які склав народ за допомогою 33 букв; на території України понад 32 млн. осіб спілкуються українською мовою (а в світі близько 50 млн.). А ще наша мова найтонкіше виражає відтінки почуттів: смуток, сум, печаль, журбу, тугу, відчай. 

Діти отримали практичні завдання на знання української мови і чудово з ними справилися, в який раз довівши, що українській мові жити і процвітати на довгі віки!
Рідна мово! Ти чудова,
Загадкова й неповторна,
Спів пташок в тобі лунає,
Шелест листя тихо грає.
Лиш одне бажання майте:
Мову ви любіть, плекайте!
То великий дар Господній!
Він чудовий, неповторний.

 
 


Центральна дитяча бібліотека

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua