www.novograd.osp-ua.info

Засідання лабораторії професійної творчості «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів»
06.11.2014
Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, формування правової культури. Чимало роблять для цього засоби масової інформації, громадські організації, правоохоронні органи. Але найважливіше місце тут займає спільна діяльність школи, сім’ї і закладів культури.

Бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи проводять значну роботу по правовому вихованню, використовуючи нові цікаві форми в роботі з користувачами різних вікових категорій. Накопичено певний досвід, який заслуговує на увагу. Але сьогодення несе нам нові і нові виклики. В наш складний час можна відзначити недостатню обізнаність дітей і дорослих зі своїми правами, а часом і зневіру в можливості відстояти свої інтереси та інтереси своєї сім’ї.

Бібліотеки вирішили зробити наголос на необхідності поглиблення роботи по правовому вихованню, звернути  увагу на моральні аспекти в цій роботі, особливо з читачами-дітьми, підлітками, молоддю та дорослими соціально-активного віку. Тож чергове засідання лабораторії професійної творчості присвятили   темі «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів».

Провідний методист ЦМБ В.В.Соломончук надала консультацію на тему «Сучасні форми і методи роботи бібліотек у формуванні правової культури населення».

Дуже цікавою була зустріч працівників бібліотек  МЦБС з головним спеціалістом міськрайюстиції Ю.В. Нагорнюком. Під час спілкування намітили сумісні грані правопросвітницької діяльності на 2015 рік. Вирішили на базі бібліотеки-філії №5 для юнацтва відкрити Громадську приймальню для молодих сімей.

Презентацію «Правова культура молоді» (з досвіду роботи школи правових знань «Сучасник») підготувала провідний бібліотекар БФ№5 для юнацтва Л.М.Захарчук.

Бібліограф ЦМБ С.О. Юхимчук зробила огляд за матеріалами фахових видань «Сучасні аспекти формування правосвідомості підростаючого покоління». 


В.В.Соломончук,
пров. методист ЦМБ

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua