www.novograd.osp-ua.info

Призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро и більше дітей
25.02.2014

1 квітня 2013 року було прийнято, а 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України ,,Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей”.
     
Відтепер, згідно пункту 8 статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" якщо у разі смерті матері, яка виховала п’ятеро і більше дітей, або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
     
Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у таких розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, в даному випадку – в розмірі від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму.
      
З питань призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною звертатись до управління Пенсійного фонду України у місті та районі (вул. Пушкіна, 5, тел. 3-50-61)
 
 
В.В. Правило
головний спеціаліст – юрисконсульт 
управління праці та соціального
захисту населення міської ради                                              
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua