www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський МВ УМВС України в Житомирській області звітує:
18.02.2014

Впродовж 2013 року та, безпосередньо, на постійних засадах, Новоград-Волинським МВ УМВС України в Житомирській області в рамках програми «Профілактики злочинності в Новограді-Волинському та районі» здійснюється постійний аналіз стану правопорядку в кожному населеному пункті району. За результатами аналізу та урахуванням факторів, які негативно впливають на стан правопорядку, розробляються плани заходів щодо запобігання злочинності та проводяться відповідні профілактичні відпрацювання.
 
Особовим складом МВ здійснюється перевірка туристичних компаній, комерційних структур, які займаються працевлаштуванням за кордоном, з метою попередження фактів торгівлі людьми, недопущення випадків вивезення громадян України, насамперед молодих жінок, під виглядом працевлаштування для сексуальної або трудової експлуатації, торгівлі органами людини.
 
З метою зниження кількості крадіжок проводиться роз’яснювальна робота серед населення району, щодо прийняття під охорону будинків громадян, об’єктів торгівлі, приміщень власників зброї, а також аптечних та інших закладів.
 
По кожній порушеній кримінальній справі встановлюються причини та умови, які сприяли вчиненню злочину. До органів державної, виконавчої влади, керівникам установ, підприємств та організацій вносяться подання щодо їх усунення.
 
Під час провадження оперативно-розшукової діяльності та в процесі розслідування кримінальних справ вживаються заходи щодо вилучення майна і коштів у фігурантів, накладення арешту на їх майно з метою забезпечення повного відшкодування завданих злочинами збитків.
 
Працівниками МВ постійно профілактуються сім’ї та діти, що опинились в складних життєвих обставинах, систематично перевіряються умови проживання та виховання в них дітей.
 
Проведено перевірку додержання правил оптово-роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на території району.
 
З метою запобігання вчинення злочинів на території навчальних закладів, випадків поширення в них та на прилеглих територіях наркотичних засобів працівниками МВ постійно здійснюються перевірки навчальних закладів та проводиться профілактична робота з особами схильними до вчинення злочинів які навчаються в даних навчальних закладах.
 
Працівниками СБНОН МВ здійснюється систематичний контроль за дотриманням суб’єктами господарської діяльності ліцензійних та інших умов провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Проводяться обстеження об’єктів та приміщень, у яких культивуються, використовуються, зберігаються та знищуються підконтрольні речовини, на предмет відповідної організації їх охорони, а також перевіряється коло осіб, допущених до роботи з наркотичними засобами, психотропними речовинами і прекурсорами.
 
Із залученням засобів масової інформації в 2013 році було проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення культивування нарковмісних рослин та настання передбаченої відповідальності за порушення норм чинного законодавства. Та проведено оперативно-профілактичну операцію „ Мак - 2013”.
 
Проводяться перевірки розважальних закладів та місць дозвілля молоді з метою виключення випадків розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин серед молоді.
 
Спільно з сільськими, селищним головами і депутатськими об’єднаннями проводяться рейди щодо виявлення та постановки на облік осіб, які зловживають спиртними напоями, займаються виготовленням та збутом самогону, вживають наркотичні або психотропні речовини з метою подальшого здійснення стосовно них заходів впливу згідно з вимогами законодавства.
 
Працівниками МВ здійснюються заходи щодо виконання Закону України „Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі ” постійно здійснюється перевірка осіб звільнених з місць позбавлення волі та збираються характеризуючи дані на таких осіб.
 
Працівниками СДІМ району проводиться роз’яснювальна робота а населення щодо важливості участі громадян в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю.
 
В МВ проводиться робота щодо очищення органів внутрішніх справ від осіб, схильних до порушення законності, вчинення корупційних дій заради інтересів служби та зловживань владою.
 
Підводячи підсумки роботи Новоград-Волинського МВ за 2013 рік, слід зазначити, що особовим складом Новоград-Волинського МВ вжито ряд заходів, спрямованих на стабілізацію криміногенної ситуації на території міста Новоград-Волинського та району, забезпечення правопорядку, захисту конституційних прав та свобод громадян.
 
Упродовж 2013 року до Єдиного обліку внесено 9147 заяв та повідомлень, з яких внесено до ЄРДР – 1479 інформації з ознаками кримінального правопорушення. Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» розглянуто 7513 заяв та повідомлень.
 
З числа зареєстрованих до ЄРДР кримінальних правопорушень 671 з яких 26 особливо тяжкі та 196 тяжких. Питома вага тяжких (41.8%), а особливо тяжких злочинів складає 42,3%.
 
Найбільш поширеними на території обслуговування за величиною їх частки в загальному масиві зареєстрованих злочинних проявів є крадіжки - 307 (45,8%) – питома вага 34.9%, шахрайства -53 (8%)– питома вага 18.9%, наркозлочинів – 29 (3.1%)– питома вага 52.2%, крадіжки з квартир – 21 (3%)– питома вага 38.1%, пограбування – 20 (3%)– питома вага 60%, незаконне заволодіння транспортними засобами – 10 (1,5%)– питома вага 80%, розбійні напади 6 (1%)– питома вага 100%.  

Крім цього, в структурі злочинності 6,7% складає питома вага злочинів, вчинених неповнолітніми, 6,7% - кримінальних правопорушень, вчинених у групі, та 41,7% - особами, які раніше вчиняли злочини.
 
Зареєстровано 77 кримінальних правопорушень, вчинених у громадських місцях, у тому числі 57 – на вулицях, парках, скверах.
 
За вчинення кримінальних правопорушень повідомлено про підозру 270 особам (з числа зареєстрованих в поточному році) всього 322, в тому числі за особливо тяжкі - 11, тяжкі – 82. Направлено до суду 300 проваджень з обвинувальним актом 284 провадження.
 
Закінчено досудове розслідування по 300 кримінальних правопорушеннях або 18,9% від загального числа закінчених, з яких до суду направлено 284 кримінальних проваджень з обвинувальними актами, 7 – з угодою, 5 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Зареєстровано 7 кримінальних правопорушень за фактами умисних вбивств, з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення 7 особам. Закінчено досудове розслідування по 7 кримінальних правопорушеннях, які направлено до суду з обвинувальними актами.  

Зареєстровано  307 крадіжок. Про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень повідомлено 107 особам. Закінчено досудове розслідування по 109 кримінальних провадженнях, з яких направлено до суду з обвинувальним актом –108, з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності-1.  

Зареєстровано 20 пограбувань Повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення 12 особам. Навантаження на одного слідчого становить 6,5%. Закінчено досудове розслідування по 17 кримінальних правопорушеннях, з яких 15 з обвинувальним актом направлено до суду, з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності – 2.
 
Зареєстровано53 шахрайства. Повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення 10 особам. Закінчено досудове розслідування по 8 кримінальних правопорушеннях, які направлено до суду з обвинувальними актами. 
 
Зареєстровано 29 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, у тому числі 9 фактів збуту. Повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення 16 особам. Закінчено досудове розслідування по 22 кримінальних правопорушеннях, з яких 22 – направлено до суду з обвинувальними актами. 
 
Із незаконного обігу (за оперативними даними) вилучено 370 гр. марихуани, макова солома 1,5 кг, 19 гр. опію ацетельованого, 59 гр. трамадол, коренестебел рослин коноплі 1884, коренестебел рослин маку 1981.
 
За 2013 рік сектором кримінальної міліції в справах дітей   складено 149 адміністративних протоколів за ст.. 184 КУпАП (за неналежне виконання батьками батьківських обов’язків);

9 за ст. 180 КУпАП (втягнення дітей в пияцтво).
 
На обліку в секторі КМСД знаходиться 21 неповнолітня особа, з яких 8 засуджених, 6 міра виховного характеру, 7 – осіб яких оголошено повідомлення про підозру.
 
За поточний рік неповнолітніми скоєно 20 кримінальних правопорушень.
 
За 2013 рік на території міста та району було виявлено 2753, адміністративних правопорушень згідно КУпАП, в тому числі за:
 
ст.44 (незаконне зберігання наркотиків в малій кількості без мети збуту) – 8, ст.51 (дрібна крадіжка) – 23,
 
ст.154 (порушення правил вигулу собак) – 15,
 
ст.156 (незаконний продаж тютюнових та алкогольних виробів) - 9,  

ст. 164-16 (зайняття забороненим видом діяльності) - 9,
 
ст.173 (дрібне хуліганство) – 152,
 
ст.173-2 (сімейний дебош) – 345,
 
ст.175-1 (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) – 447,
 
ст.176 (зберігання самогону) – 217,
 
ст.177 (придбання самогону) – 24,
 
ст.178 (перебування в громадському місці в нетверезому стані) – 926,
 
ст.184 (невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей) – 154,
 
ст.185 ( злісна непокора працівнику міліції ) – 19,
 
ст.187 (порушення правил адміннагляду ) – 115,
 
ст.192 ( порушення строків перереєстрації зброї) – 99,
 
Всього дільничними профілактується 1827криміногенних особи, що складає 66,3 чол. в середньому на 1 ДІМ.
 
-       умовно засуджені – 132;
 
-       психічно хворі – 12;
 
-       побутових правопорушників – 245;
 
-        формальщиків – 17;
 
-       Адміннаглядних -30.

 
 
 
Новоград-Волинський МВ
УМВС України в Житомирській області

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua