www.novograd.osp-ua.info

Співпраця логопедичної служби та учителів початкових класів м. Новограда-Волинського
17.02.2014

З 1 вересня 2012 року запроваджено новий Державний стандарт початкової загальної освіти, введенню якого передувала велика підготовча робота методичної, психологічної та логопедичної служб. Щорічно у місті досліджується рівень готовності до навчання в школі майбутніх першокласників. На жаль, з кожним роком у школах міста Новограда-Волинського збільшується кількість дітей, які мають вади мовлення. Про це з великою тривогою говорили вчителі початкових класів під час засідання круглого столу, де обговорювали хід реалізації завдань нового Державного стандарту початкової освіти в ЗНЗ міста.
Згідно пропозицій вчителів початкових класів та логопедів було прийнято рішення порушити клопотання перед управлінням освіти і науки про введення додаткової одиниці посади учителя-логопеда для здійснення більш якісної корекційної роботи з учнями початкових класів та запропонувати учителям-логопедам провести майстер-клас для вчителів початкової школи з теми «Види корекційних вправ для виправлення вад мовлення дітей». Ці пропозицію підтримують більшість керівників ЗНЗ міста.
 
Нещодавно на базі інформаційно-методичного центру логопедами, які працюють у школах міста, був проведений майстер-клас для вчителів 1-х класів. Учитель-логопед О.В.Монжиєвська ознайомила учителів, батьків із видами дихально-голосових вправ, направлених на розвиток мовленнєвого дихання. І.Б.Левкович запропонувала присутнім артикуляційні вправи для тренування органів мовлення. В.М.Ридецька підкреслила, що запорукою правильного читання є правильна артикуляція того чи іншого звуку та його отримання. Учителі-початківці тренувались правильно вимовляти звуки та зливати їх у склади.
 
Учителі-логопеди підготували пам’ятки, які допоможуть вчителям початкових класів у підготовці до уроків навчання грамоти, письма, читання, що дасть змогу підвищити ефективність роботи логопедичної служби, закріпити набуті знання учнів на логопедичних заняттях та покращити рівень освітнього процесу в цілому.
 
Для того, щоб педагогічний вплив на молодших школярів був ефективний, слід постійно дбати про умови навчально-виховної взаємодії, що включає:
 
гуманність навчально-виховного процесу;
його цілісність і системність;
особистісну спрямованість навчання і виховання;
взаємну узгодженість вимог школи і батьків до виховання та розвитку дитини.
 
Присутні на майстер-класі логопеди, учителі, батьки, методисти ІМЦ переконались в тому, що тільки при умові співпраці та взаєморозуміння усіх учасників навчально-виховного процесу, ми зможемо успішно реалізувати завдання, які визначено в концепції розвитку освіти.
 
Валентина ЛІНЧУК,
Інна КОНДРАТЕЦЬ,
методисти ІМЦ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua