www.novograd.osp-ua.info

Новоград-волинці урочисто відзначили 25-річницю виведення радянських військ з Афганістану
17.02.2014

25 років тому, радянські війська завершили вивід обмеженого контингенту з Республіки Афганістан. З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, сприяння поліпшенню соціального захисту таких громадян, їх сімей та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, вийшов Указ Президента України „Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав“.

Період ведення бойових дій в Афганістані є однією з трагічних сторінок нашої історії, адже на території цієї держави загинуло багато українців, в тому числі новоград-волинців, багато стали інвалідами. Збройний конфлікт за участю Радянського Союзу на території Афганістану розпочався у грудні 1979 року і тривав до 15 лютого 1989 року. За уточненими даними, у цій війні Радянська армія втратила 14427 осіб, поранення та контузії отримали понад 53 тисячі осіб. 
 
Довгих 9 років щеміло серце матерів, які з надією чекали на повернення своїх синів на рідну землю. Афганістан пройшли 620 тисяч військових, в тому числі 482 наших земляка. З нашого краю 11 молодих хлопців полягло на кам’янистій афганській землі.
 
Але пам'ять про ці події до цих пір жива. Тому що пам'ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів житиме завжди. Не відболить це горе, не відплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови й діти підступно вигублених у горах і долах Афганістану синів України.
 
У цей день у Новограді-Волинському пройшла колона учасників урочистої ходи, на чолі із народним депутатом України, головою комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Володимиром Литвином пройшли центральною вулицею міста до пам’ятника «Землякам загиблим в Афганістані». Де відбулося покладаються до підніжжя пам’ятника гірлянди, корзини квітів від народного депутата України Литвина В.М., від керівництва міста, ветеранів-афганців, квіти від учасників церемонії. Далі відбувся урочистий мітинг. До присутніх звернулися голова міської Спілки ветеранів афганської війни Юрій Шевчук, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Володимир Литвин, міський голова Володимир Загривий, голова районної державної адміністрації Сергій Лавренюк, командир 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади 8-го армійського корпусу гвардії полковник Олександр Несторенко, голова міської ветеранської організації Василь Парфьонов. У виступах звучали слова вдячності за проявлений героїзм, відвагу та мужність. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про загиблих воїнів – інтернаціоналістів.

У переповненій великій залі міського палацу культури імені Лесі Українки відбулися урочисті збори з нагоди цієї події. На заході були присутні народний депутат України Литвин В.М., міський голова Загривий В.І., голова РДА Лавренюк С.І., голови та ветерани афганської війни Новоград-Волинського, Червоноармійського, Ємільчинського та Баранівського районів, учасники бойових дій на території інших держав.
 
Звертаючись до присутніх, голова Новоград-Волинської Спілки ветеранів афганської війни Юрій Шевчук зазначив: „Сьогоднішня дата – це велика подія для кожного свідомого громадянина, це шана з відчуттям світлої пам’яті воїнів, які гідно виконали свій військовий обов’язок ціною безмежних втрат, каліцтва та особистого життя“. Після свого виступу запросив до слова народного депутата України Володимира Михайловича, який вручив ветеранам-афганцям почесні грамоти Верховної Ради України та цінні подарунки. Матеріальну допомогу отримали матері та вдови загиблих в Афганістані. Було вручено матеріальну допомогу на навчання дитині інваліду з дитинства померлого ветерана Афганської війни. Для забезпечення функціонування ветеранських організацій афганської війни Новограда-Волинського, Червоноармійського, Ємільчинського та Баранівського районів народний депутат України також вручив матеріальні допомоги.
 
На завершення урочистих заходів відбувся вітальний концерт артистів Державного академічного ансамблю пісні та танцю Державної прикордонної служби України.
 
 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua