www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Свою маленьку батьківщину відвідала Народна артистка Росії Олена Яковлєва
11.02.2014

10 лютого 2014 наше місто відвідала відома російська актриса театру і кіно Олена Яковлєва - Заслужена та Народна артистка Російської Федерації, кавалер ордену Пошани, лауреат багатьох світових та російських фестивалів і нагород. Перебуваючи цими днями у Житомирі, де проходили творчі зустрічі з жителями обласного центру, вона вирішила скористатися нагодою та побувати в нашому місті. У Новограді-Волинському в сім’ї військовослужбовця 5 березня 1961 року вона народилася, два перші класи вчилася у середній школі №7. Наразі її батьки вже на пенсії, живуть у Харкові і будуть раді побачити фотографії місць, пов’язаних із проживанням сім’ї  у  місті, де прожили 9 років.

 
На в’їзді до міста Олену Олексіївну   зустрічали заступник міського голови Валентин Костюк і начальник відділу культури Лариса Заєць. На її прохання було організовано екскурсію місцями, пов’язаними із першими дев’яти дитячими роками у Новограді.  Тут у 50-60-ті роки ХХ століття батько служив ад’ютантом командира дивізії, яка дислокувалася в місті. Олена Яковлєва побувала у мікрорайоні „Зелені“, де жила сім’я, біля штабу колишньої дивізії, де проходив службу батько, гарнізонного будинку офіцерів. Їй показали місце, на якому колись стояла будівля старої початкової сьомої школи. Нажаль гостя майже нічого не згадала про роки проживання в нашому місті, адже за словами відомої актриси, як доньці військовослужбовця, за 10 років довелося поміняти одинадцять шкіл і більш менш запам’яталася лише остання, в Харкові, яку закінчувала. Олена Яковлєва виявила бажання відвідати пологовий будинок, де вона вперше побачила світ, і була приємно вражена тими умовами, що тепер створені тут для породіль та новонароджених. Скрізь актрису впізнавали, з нею фотографувалися. Всім Олена Олексіївна доброзичливо посміхалася.
 
Олена Яковлєва також зустрілася з міським головою Володимиром Загривим. Мер міста зазначив, що для нього є великою честю зустрічати видатку землячку, яку знають і люблять новоград-волинці. Під час зустрічі актриса розповіла про себе, пригадала своє дитинство, свої ролі у театрі і в кіно, переймалася подіями, які відбуваються в Україні, а також відверто відповідала на запитання. На згадку про поїздку, Володимир Іванович подарував, картину місцевого художника, на якій зображено краєвид Новограда-Волинського. Окрім того міський голова запросив Олену Олексіївну на Міжнародне свято літератури і мистецтв „Лесині джерела“. Під час бесіди міський голова Володимир Загривий сказав, що новоград-волинці пишаються тим, що місто стало її батьківщиною. На це Олена Яковлєва відповіла, що городянам є ким пишатися - славнозвісною українською письменницею Лесею Українкою. Тому наприкінці своєї подорожі до Новограда вона виявила бажання побачити величний пам’ятник землячці та будинок, у якому  Лариса Косач народилася.
 
Головне життєве кредо російської актриси: „Найголовніше в житті – це те, що ми залишимо після себе на рідній землі. А все інше – суєта..."
 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua