www.novograd.osp-ua.info
У Новограді-Волинському відбувся аукціон педагогічних знахідок |
10.02.2014 |
![]() «Краще один раз спробувати зробити, ніж сто разів чути про це», - стверджують мудрі люди.
Із врахуванням вищезазначених аспектів і було побудовано структуру методичного заходу під назвою «Презентація портфоліо дошкільного навчального закладу», який нещодавно відбувся в ІМЦ.
З технологією «портфоліо» педагоги-«дошкільники» міста вже знайомі. У 2011 році за ініціативою управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру відбувся огляд-конкурс «Методичне портфоліо педагога ДНЗ». Логічним продовженням роботи у цьому напрямку було започаткування у 2013 році презентація портфоліо дошкільних установ. Першими представляли свої розробки ДНЗ №№2, 4, 6. Цього року презентували досвід роботи педагогічного колективу і діяльності установи загалом ДНЗ №1, 13, Центр розвитку дитини «Дельфін».
![]() Після інтерактивної вправи-очікування «Ключ» учасники ознайомились із правилами проведення аукціону: представленими «лотами» (портфоліо трьох ДНЗ); особливостями і умовами «педагогічних торгів» - рефлексивним обґрунтуванням рішення придбати ту чи іншу знахідку.
З метою поповнення банку символічних купонів, а також закріплення знань про технологію «портфоліо», було проведено своєрідний «мозковий штурм», у рамках якого за правильні, вичерпні відповіді найбільш активні учасники отримали додаткові купони.
Аукціонисти – ті, хто презентував портфоліо (Лесик В.В., Тесленко О.В. – завідуюча та вихователь-методист ДНЗ №1; Семісинова Л.О., Кеменяш Т.П. – вихователь-методист та вихователь ДНЗ №13; Пелешок А.А., Когут М.С. – завідуюча та вихователь-методист ЦРД), розповіли про кількісні і якісні показники дитячого і педагогічного колективу; поділились професійними здобутками за останній період, традиціями та звичаями установи, питаннями, що залишаються проблемними та планами на майбутнє.
Завданням для слухачів, крім уважного сприймання розповіді про роботу колег, стало визначення родзинок, творчих ідей, педагогічних знахідок, які варто було б «купити» і використати у себе у дошкільному навчальному закладі.
![]() За придбання дисків із електронними презентаціями і право «купити ідею» розгорілись «недитячі» суперечки. Найбільш азартними гравцями виявились педагоги із ДНЗ №13, 14 і збірна команда ДНЗ №1 та ДНЗ №9, саме вони були більш креативними, рефлексивними та наполегливими у бажанні придбати професійні знахідки колег.
Своїми враженнями і відчуттями від презентованого досвіду дошкільних закладів, участі у діловій грі, роздумів про переваги такої технології як портфоліо, учасники висловили у пост рефлексивній вправі «Ключики» та «Оцінка». На думку переважної більшості присутніх педагогів, заходи такого спрямування дуже корисні для загального ознайомлення з роботою інших ДНЗ і стимулювання власних професійних кроків, народження нових ідей і стимулів для розвитку, опанування комп’ютерними та інтерактивними технологіями.
Інна КОНДРАТЕЦЬ,
методист ІМЦ
|
© Інститут Трансформації Суспільства 2008 При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua |