www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Миротворці Національного контингенту в Косово серед кращих у кваліфікаційних стрільбах з пістолета БЕРЕТТА М9
05.12.2013

Успішне виконання миротворчих завдань вимагає від військовослужбовців 17-ї ротації українського національного контингенту багатонаціональної бойової групи “Еasт” сил KFOR  високої професійної майстерності та впевненого володіння, як особистою стрілецькою зброєю, так і зразками озброєння Збройних Сил інших країн.

 
Миротворці національного контингенту в Косово взяли участь у кваліфікаційних стрільбах зі стрілецької зброї американської армії.
 
Відповідно до керівних документів та настанов військовослужбовці Збройних Сил Сполучених Штатів Америки періодично оцінюються на класність з вогневої підготовки. Командир багатонаціональної бойової групи «EAST» сил KFOR полковник американської армії Девід Вудс цього разу вирішив залучити до виконання кваліфікаційних вправ у стрільбі з пістолета БЕРЕТТА  М9 (калібр 9 мм) по 10 представників національних контингентів, що входять до складу ввіреного йому підрозділу.
 
Головна мета цього заходу – перевірити рівень класності особового складу миротворчих сил з вогневої підготовки, ознайомити учасників з основами та правилами стрільби з особистої зброї військовослужбовців Збройних Сил США, а також закріпити товариські відносини між національними контингентами, що входять до складу багатонаціональної бойової групи «EAST».
 
Загалом, до занять з вогневої підготовки під керівництвом американських інструкторів було залучено більше 100 учасників.
 
Перед початком стрільб були проведені інструктажі із заходів безпеки, а також теоретичні заняття із застосування зброї.
 
Виконання нормативів безпосередньо проходили на спеціально обладнаному полігоні “Range-7”, поблизу американської військової бази “Bondsteel”.   
 
За умовами занять учасникам видавали 40 набоїв для стрільби по грудних мішенях з 25 метрів. При цьому вогонь потрібно було вести почергово з положення лежачи, з коліна, напівприсіду та в повний зріст.
 
Класність визначалася за наступними критеріями: «експерт» - 36-40 попадань; «стрілець» - 30-35 попадань; «кваліфікований» - 23-29 попадань; «неготовий» - 22 та менше попадань.
 
За таких доволі не простих умов виконання вправ миротворці національного контингенту капітан Микола Верпета (39 влучень), капітан Віктор Ретунських (37 влучень) та офіцер з питань релігії лейтенант Петро Паєвський (36 влучень) успішно кваліфікувалися на «експертів» у стрільбі з пістолета БЕРЕТТА М9. Решта 7 українських військовослужбовців отримали кваліфікацію «стрільців».
 
За словами командира національного контингенту гвардії-майора Володимира Кокорєва подібні заходи позитивно впливають на поглиблення дружніх стосунків з представниками Збройних Сил національних контингентів, що входять до складу багатонаціональної бойової групи «EAST» .
 
- Проведення таких стрільб дозволяє нам значно підвищити свої професійні навички у володінні стрілецькою зброєю та бути постійно готовим до виконання завдань за призначенням. Результати виконання вправи нашими військовослужбовцями показали їх достатньо високий рівень умінь та навичок у практичному виконанні вправ стрільби зі стрілецької зброї будь-яких зразків. Я задоволений їх результатом, - наголосив гвардії-майор Володимир Кокорєв.
 
 
Петро Гасай
 
 
 
 
 
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua