www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Зустріч з мистецтвом в центральній бібліотеці
04.12.2013

1 грудня вся українська музична спільнота відзначала 100-річний ювілей Георгія Майбороди та 95 років від дня народження Платона Майбороди. Два видатних композитора, музикознавця, два брати, які пройшли фронт і пережили німецький полон років Великої Вітчизняної війни, і нарешті увійшли в «золотий» фонд українського музичного мистецтва.
 
Вони вийшли з простої селянської родини. Самотужки вивчали музичну грамоту, освоїли деякі народні музичні інструменти. Закінчили спочатку Київське музичне училище, а потім Київську консерваторію. Одними з перших стали лауреатами тоді тільки що заснованої Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.
 
Георгій Майборода став відомим представником української класичної музики в першу чергу завдяки своїм романсам, оркестровим творам, а також операм «Тарас Шевченко», «Арсенал», «Ярослав Мудрий», Платон Майборода хоча писав і романси, і хорову музику, і музику до вистав драматичних театрів, але в історію українського музичного мистецтва увійшов, насамперед, як видатний композитор-пісенник. «Київський вальс» (початкова фраза багато років була позивними радіостанції «Промінь»), «Білі каштани», «Пісня про вчительку», «Ми підем, де трави похилі», «Ти моя вірна любов», «Колискова», «Моя стежина» стали улюбленими піснями багатьох людей. А пісню «Рідна мати моя» («Пісня про рушник») було перекладено 18-ма мовами народів світу.
 
Про всі ці відомості з життя та творчості корифеїв українського мистецтва дізнались студенти І курсу економіко-гуманітарного коледжу, які завітали в центральну міську бібліотеку ім. Юрія Ковальського на інформаційно-музичну годину «Музика душі», присвячену Георгію Майбороді та Платону Майбороді. Студенти не тільки ознайомились з біографією видатних композиторів, а ще й мали змогу прослухати уривки з музичних творів Георгія Майбороди та переглянути відео з концертів, де виконувались пісні Платона Майбороди. І не випадково захід було названо «Музика душі». Бо як дізнались з відео архіву зі слів самого Георгія Майбороди, тільки той твір буде жити, якщо його вистраждав сам автор. Пам’ятаєте, у Пушкіна: «Порой опять гармонией упьюсь, Над вымыслом слезами обольюсь». Як показав час, твори і Георгія Майбороди, і Платона Майбороди створювались із самої душі та серця.
 
 
Кобрина О.А.,
провідний бібліотекар ЦМБ.
 
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua