www.novograd.osp-ua.info

Відбулося чергове засідання Ради директорів промислових підприємств Новограда-Волинського
14.06.2013

Промисловість — найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого в народному господарстві.
           
Провідна роль промисловості в економіці України визначається, перш за все тим, що, забезпечуючи всі галузі народного господарства знаряддями праці та новими матеріалами, вона є найбільш активним фактором науково-технічного прогресу і розширеного відтворення в цілому.
           
Темпи росту, рівень розвитку і структура промисловості — важливі показники не тільки кількісної, але і якісної характеристики народного господарства та життєвого рівня населення як в Україні в цілому, так і в місті Новограді-Волинському, зокрема.
           
За останні роки стало гарною традицією щоквартально проводити засідання Ради директорів промислових підприємств міста безпосередньо на виробничих підприємствах. Чергове засідання відбулося на базі готельного комплексу “Леон”, керівником якого є Савченко Леонід Костянтинович.
           
Відкрив засідання міський голова Загривий В.І., який представив новопризначеного керівника ТОВ “Факро — ТЛ” Висоцього С.А. та нових членів ради директорів — Тодорович Л.М., директора КП “Новоград-Волинськ теплокомуненерго” та Левицьку А.П., начальника ВУВКГ. Володимир Іванович проінформував про основні здобутки соціально-економічного розвитку міста за 4 місяці 2013 році, відмітивши позитивну динаміку росту обсягів реалізації промислової продукції та ріст середньомісячної заробітної плати на підприємствах. Міський голова запропонував керівникам розглянути можливість щодо приведення середнього рівня заробітної плати працівникам до середньообласного та середньогалузевого по Україні та наголосив на необхідності внутрішньоміської кооперації та інтеграції серед промислових підприємств.
        
За січень-квітень 2013 року промисловими підприємствами міста реалізовано споживачам продукції на суму 179,0 млн.грн., це становить 3,6% обласного рівня — доповнила міського голову начальник управління статистики в м. Новограді-Волинському Кур’ята А.Г. Відносно відповідного періоду минулого року реалізація промислової продукції збільшилася на 9,2%, що в сумі становить 15,1 млн.грн.
        
Із загального продажу обсяг реалізованої продукції за межі України становить 52,1% (93,2 млн.грн.), частка внутрішнього обороту у загальному обсязі становить 47,9% (85,8 млн.грн.).
        
Більша частина промислових підприємств міста за 4 місяці поточного року збільшили обсяги реалізації, це — ТОВ “ВО “Техна”, ПАТ “Новоград-Волинський хлібозавод”, ТОВ “Новофарм-Біосинтез”, ПАТ “Новоград-Волинський м'ясокомбінат”, ПрАТ “ВКФ “Леся”, ТОВ “Новотекс”, ПАТ “Новоград-Волинськсільмаш”, зменшили обсяги ПП “Меблева фабрика “Мірт”, МПТВП “Райдуга”, ПАТ “Біоветфарм”, КП “Новоград-Волинськтаплокомуненерго”.
        
Заступник начальника Новоград-Волинської ОДПІ Юрковська П.С. відмітила, що виконання бюджету міста за січень-травень становить 108,2%, мобілізовано 26,4 млн.грн. Порівняно із відповідним періодом минулого року надходження зросли на 3,3 млн.грн, або на 15,8%.
        
Проведений аналіз стану сплати податкових зобов'язань в галузевому розрізі свідчить, що економічна ситуація, яка склалася в місті, сприяє покращенню мобілізації бюджетних платежів від підприємств міста. Хоча питома вага промислових підприємств у загальній кількості платників мала лише 2,3%, вони є визначальними бюджетоформуючими платниками як державного бюджету, так і бюджету міста.
        
Основними бюджетоформуючими платниками міста є ТОВ “ВО “Техна”, ПАТ “Новоград-Волинський хлібозавод”, ТОВ “Новофарм-Біосинтехз”, ТОВ “Новотекс”, якими до зведеного бюджету за січень-травень 2013 року сплачено 6500,6 тис.грн., або 66,0% від загальних надходжень промислових підприємств.
           
Начальник відділу економічного аналізу і планування міської ради Карпінська С.С. запропонувала керівникам промислових підприємств розглянути можливість участі в універсальній оптово-роздрібній Курсько-Коренській ярмарці, яка відбудеться 4-7 липня 2013 року у місті Свобода Золотухинського району Курської області Російської Федерації, а також взяти участь у щорічній загальнодержавній виставковій акції “Барвиста Україна” та Всеукраїнському конкурсі-виставці “Кращий вітчизняний товар року”.
           
Присутній на засіданні директор Фонду соціального страхування з тимчасової працездатності Шалухін В.А., поінформував керівників про можливість оздоровлення дітей працівників промислових підприємств у співпраці з Фондом та запропонував їм частково проводити фінансування путівок.
           
На завершення начальник відділу кадрів міської ради Марчук Н.В., повідомила, що за ініціативи міського голови Загривого В.І. кадровою службою міської ради ведеться робота по створенню “Школи кадрового резерву міського голови”, з метою підготовки високопрофесійних кадрів для служби в органах місцевого самоврядування. Слухачами школи можуть бути працююча молодь до 30 років з активною життєвою позицією. Ніна Василівна запропонувала керівникам делегувати представників молоді промислових підприємств стати слухачами школи. 
 
 
 
Л.А.Свидинюк
Головний спеціаліст відділу
економічного аналізу і
планування міської ради                        

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua