www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський вшановує ветеранів Великої Вітчизняної війни
08.05.2013

 

7 травня у нашому місті, на алеї ім. Героя Радянського Союзу Федора Ліпаткіна відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги. Уже традиційно, напередодні 9 Травня на алеї проводяться мітинги за участю міської влади, ветеранів, молоді міста, громадськості аби вшанувати тих, хто ризикував своїм життям задля визволення Батьківщини.

Федір Якимович Ліпаткін під час повернення із розвідки виконував обов’язки командира роти 136-го стрілецького полку 97-ої стрілецької дивізії, 13-ї армії. Він вміло і героїчно діяв в оточенні ворога у нерівному бою. Звання Героя за № 454 йому було присвоєно у квітні 1940 року. Велику Вітчизняну війну він закінчив командиром танкової роти, після війни продовжував службу в армії. Помер у 1952 році, похований в нашому місті на військово-меморіальному кладовищі. На двадцяти гранітних плитах меморіального комплексу викарбувані імена загиблих та померлих від ран учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, які проживали у мікрорайоні „Зелені“. Алея на честь Федора Ліпаткіна була закладена у 1996 році, повністю добудована та урочисто відкрита вона була лише у 2011 році. Нині дбайливо доглядають за її станом учні та вчителі ЗОШ № 7 та активісти міста.
 
Із вітальними словами до присутніх звернулися голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов, заступник міського голови  Валентин Костюк, який подякував колективу ЗОШ № 7, організації ветеранів, Віктору Присяжному за те, що доглядають за алеєю, тим самим нагадуючи підростаючому поколінню про подвиг наших предків. Ветерани Великої Вітчизняної війни Микола Федірко та Олімпіада Сімчук поділилися із присутніми своїми спогадами про ті події. Віктор Присяжний розповів історію створення алеї, на якій закарбовано 370 прізвищ тих, хто своє життя готовий був віддати за мирне майбутнє. Нещодавно тут додалося ще 3 прізвища.
 
 
Учні ЗОШ № 7 подарували присутнім пісні про війну. Також в цей день звучало багато побажань миру, здоров’я, благополуччя та довгих років життя.
 
 
 
Відділ інформації і зв’язків
із громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua