www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Із великою весняною водою слід боротися спільними зусиллями
21.03.2013

 

Цьогорішня зима була щедрою на опади та й не відстає від неї і перший місяць березня. За інформацією відділу з питань надзвичайних ситуацій міської ради велике підтоплення паводковими водами міста не прогнозується. Можливе підтоплення 12 районів міста, де рівень земельних ділянок значно нижче рівня поверхні доріг і розташовано до 100 будинків.   Для надання допомоги громадянам, які потерпають від таких природних явищ,   використовуються технічні засоби підрозділу СДПЧ-10, міського комунального орендного підприємства, водоканалу. Ці служби завжди готові допомогти, проте прибути одночасно на всі об’єкти, де може панувати вода, вони не можуть.

Під час весняного водопілля річками Случ та Смолка при піднятті рівня води вище 3,5 м є загроза опинитися у воді частині будинків на   2-ому провулку Зарічному, Набережному, вул. Богуна. Станом на 21 березня ж рівень води у Случі, за даними метеослужби, становить 266 см. Найвищий показник рівня води в цьому році становив 17 березня в Случі - 389 см, а в Смолці – 399 см. Нажаль, проведені обстеження підтоплених земельних ділянок виявили, що нехтування деякими городянами правилами забудови, невмінням і небажанням відвести воду в заздалегідь прокладені канави частіше за все призводить до підтоплень житлових будинків у приватному секторі.
 
Недбалі громадяни міста скидають сміття у водостічні канави, у каналізаційні ями, або просто на ділянки дороги, яке потім вода змиває у труби. Дренажна система не працює через власників, які на ній збудували будинок чи гараж, засипали труби землею при проведенні газу до домівки, або ж просто не прикладають зусиль при винесенні сміття з будинку, думаючи, що якщо воно за парканом, то нічиє. Саме звідси ми і маємо проблеми із застоєм води під деякими будинками, на дорогах, або на власних ділянках.
 
Отож, місто страждає від недбалості самих мешканців, що частіш за все і спричиняє підтоплення. Хоча люди звикли перекладати вину на місцеву владу, не розуміючи, що і самі   винні у затопленні їхніх ділянок, проїжджої дороги. Мешканці повинні усвідомлювати і частину своєї відповідальності про свою безпеку та сусідів. Найближчим часом буде притягнуто до адміністративної відповідальності  тих господарів, з вини яких сталися підтоплення сусідніх земельних ділянок. А поки що відповідними службами міста сплановано комплекс заходів з ліквідації підтоплень разом із мешканцями.
 
 
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua