www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: міський тур Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року»
27.02.2013

Конкурс «Вихователь року» повернувся в українські дошкільні навчальні заклади. Опісля майже двох десятків років вихователі знову мають змогу у форматі професійного конкурсу презентувати свій досвід, ділитися педагогічними родзинками та творчими здобутками, а отже, піднятися на наступну фахову сходинку у саморозвитку та самооцінці, підвести риску певному відрізку власного життя.
Міський тур Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року-2013» у Новограді-Волинському проходив у декілька етапів: підготовчому, заочному і очному. Десять учасників із дванадцяти дошкільних навчальних закладів, вихователі з дошкільною фаховою освітою і педагогічним стажем більше п’яти років, підготували портфоліо, відеоролік із записом заняття та рефлексією на нього.
Нещодавно базі ДНЗ №13 (завідуюча О.Г.Сварицевич) відбувся очний етап де члени журі та колеги із дошкільних навчальних закладів (біля 80) стали свідками справжнього професійного свята, фейерверку педагогічних талантів, професійних знахідок, творчості, фантазії та гумору.
Голова журі, начальник управління освіти і науки О.В.Ільяхова, відзначила високий рівень підготовки та креативні здібності самих учасників і зворушливу, дружню підтримку команд.
Члени журі – головний спеціаліст управління освіти і науки І.Р.Самойленко, завідувач інформаційно-методичного центру П.К.Ліневич, голова міської професійної спілки педпрацівників міста В.І.Неук, методист ІМЦ Данильчук Г.В., ділячись враженнями, підкреслювали професійну компетентність, змістовність і грамотність оформлення більшості поданих матеріалів; логічність, відповідність інноваційним принципам та естетичний вигляд підготовлених мультимедійних презентацій.
Атмосферу свята створювали святково прибрана зусиллями педагогічного колективу ДНЗ №13 музична зала, квіти, вітальні слова учасникам конкурсу і танок вихованців. Яскравою особливістю  конкурсу було представлення учасниць колегами із навчального закладу – підготовлені групою підтримки музично-віршовані виступи, які підсилили основний лейтмотив свята: дух не суперництва, а творчий азарт і бажання дарувати радість.
Справжньою окрасою конкурсу стала друга частина заходу, у якій учасники мали виконати творче завдання: в інтерактивній формі провести з присутніми дидактичну, настільну або мовну ігри, логоритмічну, пальчикову та креативну вправи, дослід, психологічний етюд та гру-емпатію.
Рішенням журі переможцем міського туру Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року-2013» стала вихователь офтальмологічної групи ДНЗ №14 Наталія Іванівна Козинська.
У професійній скарбничці педагога Н.І.Козинської – активне впровадження методів і прийомів інноваційних здоров’язберігаючих технологій (Су-Джок терапія, пальмінг за У.Бейтсом, насінева та кольоротерапія, рухливі тренажери за В. Аветісовим, системи покращення зору В.Жданова, П.Брегга, дихальні гімнастики за методом К.Бутейка, А.Стрельникової тощо), презентація досвіду на міському семінарі-практикумі, підготовка відеоролика на Всеукраїнський огляд відеоматеріалів за темою «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах»,    відзначення посібника «Особливо діти – особливі умови. Організація роботи з дітьми, які мають порушення зору» дипломом управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації за активну участь в обласній постійно діючій виставці «Сучасна освіта Житомирщини 2012».
Дипломами II та III ступенів відповідно було нагороджено учасників міського туру конкурсу «Вихователь року» з Центру розвитку дитини «Дельфін» С.М.Канарську та ДНЗ №13 Кеменяш Т.П.
Гідно представили, на думку членів журі та присутніх педагогів, свій досвід і решта вихователів – лауреатів міського туру конкурсу: Л.М.Кубкова (ДНЗ №1), І.В. Чередник (ДНЗ №2), Г.М.Беззабарна (ДНЗ №4), Т.Л.Андрушко (ДНЗ №6), О.П.Лазоренко (ДНЗ №8), Т.Г.Токова (ДНЗ №15), Онищенко Т.В. (ДНЗ №16).
На часі – підготовка та участь переможця міського туру на обласному етапі конкурсу, узагальнення матеріалів учасників у методичній збірці «Знайомтесь: педагогічний досвід!», розміщення конспектів занять і розваг на сайті інформаційно-методичного центру у рубриці «Методична скарбничка».
Побажаємо переможниці міського етапу конкурсу успішно представити Новоград-Волинський на обласному рівні, зберегти упевненість, силу духа і наполегливість.
 

Інна Кондратець,

методист ІМЦ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua