www.novograd.osp-ua.info

«ТАК!», — безпечному Інтернету для учнів шкіл Новограда-Волинського
26.02.2013

 

Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління — діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрози, що може чекати на них у віртуальному просторі.

Дослідження Microsoft показують, що в Україні діти часто знають про технічні засоби безпеки більше за своїх батьків. Батькам слід приділяти більше уваги тому, щоб захистити своїх дітей від потенційних загроз.

Зробити Інтернет максимально безпечним для дітей – обов’язок як батьків, так і держави. Сьогодні це необхідність, без якої дитина може наразитися на небезпеку сама, та, відкривши особисту інформацію, створити небезпеку для всієї родини. Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України розроблено програму «Безпечний Інтернет». У напрямку реалізації цієї програми кожен рік у місті управлінням освіти і науки, інформаційно-методичним центром, навчальними закладами проводяться класні години, уроки, тренінги «Оn-ландія» інші заходи з питань захисту дитини від шкідливої інформації в Інтернеті.

ІМЦ підтримує дії бізнесу, що працює в напрямку створення безпечного Інтернет-середовища для дітей та розробляє ефективні рішення для захисту від ризиків Інтернету. Нашою спільною метою є розвиток інтелектуальних здібностей,  підтримка талановитих школярів, активізація їх творчої діяльності,  підвищення рівня загальної успішності учнів, популяризація активного  і здорового способу життя. 

Нещодавно у СШ №4 та ЗОШ №7 інформаційно-методичний центр спільно з підприємством «ДЖАНГЛ» (місто Київ) провів презентацію Всеукраїнського конкурсу-гри "Планета Джунглів". Директор ІТ- підприємства Антон Кобринець розповів представникам вісьми шкіл-учасниць заходу про умови проведення постійно діючого конкурсу, що проводиться для учнів 6-11 класів. Гра відбувається в Інтернеті за адресою http://jungle.ht . Зміст гри – створити найкращу команду та перемогти. Для учасників очного заходу була проведена вікторина за результатами якої двоє учнів отримали призи. 

Щодо завдань самої Інтернет-гри “Планети Джунглів”, то серед них:

*формування у школярів позитивної мотивації здорового способу життя;

*формування загальнолюдських цінностей у молодого покоління;

*підвищення престижу інтелектуальних, творчих, спортивних  досягнень;

*підвищення рівня загальної успішності учнів, популяризація активного і здорового способу життя;

*підтримка навчальних закладів, які обрали пріоритетним напрямом  у своїй діяльності впровадження інформаційних технологій в навчальний  процес.
 

 Для учасників передбачено багато номінацій і проявити себе можна як в особистому, так і в командному заліку. Лідери команд щодватижні та щомісяця, а також за підсумками року отримають призи. Головна нагорода – планшетний комп’ютер.

За попередніми даними на гру зареєструвалися понад 50 учнів шкіл нашого міста! Кожен учень зможе в раках гри вирішувати оргпитання, допомагати проводити презентації, малювати чи програмувати, грати з друзями на свіжому повітрі та презентувати свої події на загальнодоступному сайті. Організатори презентації сподіваються, що її учасники поширять інформацію про гру серед однолітків та зацікавлять їх участю.


Для педагогів шкіл Новограда-Волинського Всеукраїнська конкурс-гра ”Планета Джунглів” – це цікава інноваційна форма впровадження методичних прийомів для забезпечення духовного, інтелектуального, фізичного та соціального розвитку учнівської молоді; забезпечення розуміння дітьми необхідності безпеки в Інтернеті. 

Звертаємось до батьків школярів, вчителів інформатики, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів  та класних керівників, та пропонуємо долучитись до Всеукраїнського конкурсу-гри «Планета Джунглів»! Ми шукаємо усіх, хто може допомогти своєю енергією та завзяттям у нелегкій, але дуже драйвовій для дітей справі. Тільки об’єднавши наші зусилля, ми зможемо допомогти дітям захистити себе від небезпек віртуального світу та навчити їх правилам безпечного поводження у світовій мережі.

 


 

Павло ЛІНЕВИЧ,
завідувач інформаційно-методичного центру

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua