www.novograd.osp-ua.info

Флешмоб в День Православної Молоді
20.02.2013

 

15 лютого в День Православної Молоді активістами молодіжного клубу «NIKA» та вихованцями недільної школи Свято-Троїцького кафедрального собору у м. Новоград-Волинський було проведено флешмоб «Повітряний автобус».
Відбувалося це так. Молоді активісти заходили в салони автобусів як звичайні пасажири і, в якусь мить, одночасно розпочинали надувати повітряні кульки з надписом – 15 лютого ДЕНЬ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ. Подарувавши кульку здивованому пасажиру зі словами: «Вітаємо зі святом!», отримували схвальні відгуки і слова подяки за нагадування та виходили на черговій зупинці.
Реакцію пасажирів потрібно було бачити. Так, помітивши, що молода людина починає маніпулювати з кулькою посеред салону автобуса, дехто відводив погляд в іншу сторону, нібито нічого не помітив, хтось сором’язливо опускав очі, щоб не зробити зауваження, адже надування кульки юнаком чи дівчиною в автобусі виглядало дивним. Але, отримавши кульку зі зрозумілими інформативними написами в подарунок та ще й з привітальними словами вираз обличчя пасажирів змінювався на щирі посмішки, погляди ставали теплішими.
У відповідь чулося: «Дякую!», «Я вперше чую про таке свято», «А, що: є таке свято – День Православної молоді?», «Приємно отримати подарунок та слова привітання від нашої молоді», «Молодці, що не соромитеся сказати, що ви православні і цим самим пропагуєте Православ’я».
Новоград-волинці отримали 200 кульок на різних автобусних маршрутах. Мобери не залишили поза увагою торговий центр та міський автовокзал, де в п’ятницю, зазвичай, багато молоді, яка після навчання роз’їжджаєтья по району додому.
Після флешмобу молодь зібралася в приміщені клубу «NIKA» на годину спілкування .
Поспілкуватися з активістами та подякувати за проведену акцію завітав голова єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді прот. Валентин Мороз, який є наставником клубу. Прийшли деякі юнаки з дівчатами, які не є членами клубу, але зацікавились православним рухом. 
Отець Валентин привітав всіх зі святом Стрітення Господнього та Днем Православної Молоді, розповів про історію походження свят. Священнослужитель відповів на різні запитання молоді, в тому числі й про День святого Валентина.
Волонтер клубу Тетяна Лопатюк презентувала свіжі фото з флешмобу та поділилася особистими враженнями : «Перша кулька надувалася невпевнено, а трішки проїхавши в «повітряному автобусі» було бажання повторити все знову».
Підведення підсумків проведеного свята, обмін враженнями, обговорення планів на майбутнє продовжилося за чаєм з солодощами.
Отже, завдяки активності молодих православних християн новоград-волинці ще раз почули про День Православної Молоді. 
 
Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua