www.novograd.osp-ua.info

Учні 10-х класів усіх шкіл Новограда-Волинського взяли участь у комп’ютерному діагностичному он-лайн тестуванні
01.02.2013

Успішне завершення навчання у школі, результативне проходження зовнішнього незалежного оцінювання досягається наполегливою роботою учнів та вчителів на кожному уроці через впровадження нових навчальних технологій та форм роботи з учнями. Звичайно, якщо учні цінують свою працю і бажають, щоб її цінували й інші, потрібна незалежна оцінка якості навчальної підготовки. Це важливо й для того, щоб кожен учень знайшов своє місце у ВНЗ та якісно підготувався до ЗНО, або ж незалежно оцінив рівень знань. З цією метою впроваджуються нові сучасні засоби оцінювання якості знань.

 

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1095 (із змінами внесеними Постановою КМУ від 31 грудня 2005 р. № 1312) «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти», відповідно до Порядку зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти (затвердженого Постановою КМУ від 25.08.2004 р.), Положень про Український центр оцінювання якості освіти та регіональні центри оцінювання якості освіти, на викання наказу управління освіти Житомирської ОДА, Вінницького та Івано-Франківського регіональних центрів оцінювання якості освіти від 11 січня 2013 р. №03/04/05-ОД та з метою становлення системи моніторингів якості надання освітніх послуг та урізноманітнення їхніх форм, раціонального використання комп’ютерної техніки та мереж навчальних закладів, отримання інформації про рівень знань школярів різних вікових категорій у розрізі територій і предметів нещодавно у всіх школах міста Новограда-Волинського проведено комп’ютерне діагностичне он-лайн тестування учнів 10-х класів з української мови, математики, історії. Понад 340 учнів з усіх шкіл міста протягом трьох днів, працюючи в Інтернеті, мали змогу незалежно та об’єктивно продіагностувати свої знання на основі завдань, підібраних Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти, засобами Вінницького та Івано-Франківського регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Організаційну та координаційну роботу з проведення он-лайн тестування в ЗНЗ міста, участі школярів у діагностичному тестуванні здійснювали управління освіти і науки та інформаційно-методичний центр.
Школи провели роботу щодо перевірки технічної готовності навчальних закладів до діагностичного тестування: забезпечили функціонування комп’ютерної техніки, встановлення відповідного веб-браузера, якісного Інтернет-зв'язку на кожному задіяному робочому місці
Перед контрольним тестуванням з метою підготовки його учасники мали змогу пройти у школі, або дома по 10 пробних тестувань.
Серед проблем залишається забезпечення комп’ютерами шкіл для одночасного тестування якомога більшої кількості учнів (саме з цією метою тестування здійснювалося у декілька сесій) та якісного доступу до Інтернету (до речі, проблема, яка виникла в останній день тестування, - це проблеми доступу до Інтернету, який забезпечував Укртелеком практично у більшості шкіл міста).
По завершенню тестування на часі аналіз тестових завдань, результати тестування з подальшим обговоренням на засіданнях методичних об’єднань вчителів-предметників. Школи, окремі учні та їх батьки можуть отримати результати у 12-бальній шкільній оцінці та у порівняні з іншими учнями та учасниками ЗНО попередніх років.
 
Павло ЛІНЕВИЧ,
завідувач інформаційно-методичного центру  
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua