www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: „На вечорницях гуляли, Андрія справляли…“
21.12.2012

«Є в народу нашого чудові традиції:
Колядки, щедрівки, є і вечорниці….»

Великий історик античності Геродот, який жив у V ст. до Христа, стверджував: "Якби всім народам у світі надали можливість вибирати найкращі з усіх звичаїв та обрядів, то кожен народ вибрав би свої власні". Українці належать до тих націй у Європі, чия обрядовість одна з най­давніших і найбагатших.

Андріївські вечорниці — це веселе і колоритне дійство, яке охоплює не тільки молодь, а й усіх присутніх. Свято Андрія — це і радість, і жарти, і потаємні надії…
 
Саме це і є основою традиційних щорічних вечорниць у школі – родині №2 , що проходять із запальним почуттям гумору та драйву, модернізованими постановками і масою хорошого настрою та теплими родинними почуттями. Адже учасниками свята є учні 9-11 класів, усі вчителі школи, батьки, а також гості. Усі учасники були одягнені у національне вбрання, а світлиця прикрашена українськими рушниками та скатертинами, предметами  побуту - прялкою, кошелями, постолами, рублем, глиняним посудом, піччю.
 
Свято проводиться на основі стародавніх українських традицій, звичаїв та обрядів, але родзинкою є сценки та вистави «на новий лад». Не є винятком і цей рік.
 
Розпочалося дійство виставою на кшталт «Фараонів», ролі в якій майстерно виконували вчителі школи. Незмінною традиційною забавою було «кусання калити», в якому залюбки брали участь хлопці, аби показати свою вправність.
А якими смачними українськими стравами смакувала уся шкільна родина, бо на столах  були  вареники з різним начинням, пампушки та картопля, пиріжки та млинці, узвар, горіхи, зернята…
 
Українські пісні, які виконували і учні, і батьки, і вчителі, звучали у сучасній обробці під акомпанемент та акапельно.
Та найбільш до вподоби    були запальні українські танці, які з великим захопленням, не шкодуючи ні сил, ні ніг,витанцьовували усі учасники свята.

Завітайте на наші наступні вечорниці і отримайте незабутні враження!
 


бібліотекар ЗОШ №2
Тетяна Романюк

 

 
 
 
 
 
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua