www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Профілактика важковиховуваності дітей шкільного віку
19.12.2012

Дитина потребує вашої любові більше всього саме тоді,
коли вона менше всього її заслуговує.
Е. Бомбек

 
Однією з важливих ланок в роботі працівників психологічної служби є просвітницька робота з педагогами щодо профілактики та корекції небажаних явищ в учнівському середовищі. Особливого значення набуває робота, спрямована на формування позитивного ставлення педагогів до дітей з проблемною поведінкою, сприяння розвитку умінь та навичок, необхідних у вихованні дітей даної категорії.
 
14 грудня 2012 року на базі загальноосвітньої школи №6 відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів міста з теми «Просвітницька робота з профілактики важковиховуваності дітей шкільного віку», метою якого було ознайомлення практичних психологів та соціальних педагогів міста Новограда-Волинського з формами роботи, які можна запропонувати колегам-педагогам в роботі з проблемними учнями.
 
На початку семінару заступник директора школи з виховної роботи Н.Г. Датчук ознайомила присутніх з системою правової освіти та виховання в ЗОШ №6, підходами та методами, які використовуються в роботі з дітьми із девіантною поведінкою. Соціальний педагог Ю.С.Лавринович за допомогою змістовної презентації розкрила теоретичні питання щодо визначення поняття, причин девіантної поведінки важковиховуваних та «педагогічно занедбаних» дітей, моделі поведінки вчителів  при  зіткненні з проблемними дітьми, надала рекомендації щодо роботи з цією категорією дітей.
 
Теоретичні питання перемежовувалися з інтерактивними, психотехнічними, релаксаційними  вправами, педагогічними ситуаціями, доречними висловами, притчами. Всі вищеперераховані методи  вдало поєднувалися в єдине ціле, були цікавими та змістовними. Практичні психологи та соціальні педагоги були одностайні в думці, що тема семінару є дуже актуальною, а зміст – інформативним та корисним у подальшій роботі.

Світлана ФІЛАНЧУК,
заступник завідувача ІМЦ
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua