www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: готуємо випускників шкіл до ЗНО
14.12.2012
Нещодавно у СШ №4 та ЗОШ №7 відбулися зустрічі представників Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з усіма випускниками шкіл міста Новограда-Волинського, класними керівниками 11-х класів. Директор центру Г.І. Кузьменко та заступник директора центру Л.А. Марцева розповіли учасникам зустрічей про умови та порядок проведення у 2013 році зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), ознайомили з типологією тестів з різних навчальних предметів та типовими помилками та проблемами абітурієнтів у ЗНО.  
Виступи супроводжувалися інформаційними та аналітичними матеріалами у вигляді електронних  презентацій.
Під час зустрічі було роз’яснено організаційні моменти проведення основного, додаткового та пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2013.

Представники ВРЦОЯО дали відповіді на найбільш часто задані запитання: Учням не варто відкладати реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні через відсутність паспорта. Для того щоб зареєструватися для проходження незалежного тестування, не обов'язково мати паспорт - учні можуть зареєструвати за свідоцтвом про народження або за ксерокопією свідоцтва (якщо воно здане в паспортний стіл для оформлення паспорта). Ксерокопію без проблем можна взяти в школі, адже діти, коли йшли до першого класу, здавали копії свідоцтва про народження. Кожен, хто бажає додатково випробувати якість своїх знань, може пройти пробне тестування у березні. Г.І. Кузьменко підтвердив статистичними даними, що де вищий відсоток участі абітурієнтів у пробному тестуванні, там вищі показники і в зовнішньому незалежному оцінюванні. Бо пробне тестування готує дітей психологічно і технологічно. Бажаючі можуть випробувати якість своїх знань і під час проведення комп’ютерного тестування знань на порталі vintest.org.ua (тільки для тих, хто зареєструвався на пробне тестування!). Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2013 року розпочнеться 4 січня і завершиться 5 березня на порталі українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua.  Починається тестування 3 червня (понеділок) з хімії, як і торік. Основна сесія 27 червня 2013 року тестом зі всесвітної літератури, який пройде вперше. З 18 червня і до 5 липня буде тривати оголошення результатів основної сесії, до 16 липня – всі результати додаткової сесії.

Найбільш масові тести з української мови і літератури, історії України і математики проходитимуть у дві сесії, як і торік. У процедурі проходження зовнішнього оцінювання, за представників центру оцінювання якості освіти з міста Вінниці, кардинально нічого не змінилося в порівнянні з тестуванням 2012 року. Будь-який тест, окрім української мови і літератури, мовних тестів, може бути перекладений на одну з 6 мов нацменшостей, яку замовить абітурієнт.

Нагадаємо, що інформаційно-методичний центр міста Новограда-Волинського надає консультації з умов проведення ЗНО за телефоном 550-72.

Павло ЛІНЕВИЧ,
завідувач інформаційно-методичного центру
управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради
 
Довідка:

Календар ЗНО 2013

4 січня – 5 березня - реєстрація на ЗНО.
Березень 2013 – проходження пробного тестування:
23 березня – українська мова і література, біологія, фізика, російська мова, всесвітня історія, іноземна мова;
30 березня – математика, історія України, хімія, географія, світова література.
3-27 червня – проходження основної сесії:
3 червня – хімія;
5, 6 червня – українська мова та література;
8 червня – іноземні мови;
10 червня – російська мова;
12, 13 червня – математика;
15 червня – географія;
17 червня – всесвітня історія;
19, 20 червня – історія України;
22 червня – фізика;
25 червня – біологія;
27 червня – світова література.
18 червня – 7 липня – оголошення результатів основної сесії.
З 21 червня – розгляд апеляційних заяв.
4-11 липня – проведення додаткової сесії:
4 липня – російська мова, географія;
5 липня – українська мова та література;
8 липня – іноземні мови, хімія;
9 липня – фізика, всесвітня історія;
10 липня – математика, математика;
11 липня – історія України, світова література.
16 липня – оголошення результатів додаткової сесії.

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua