www.novograd.osp-ua.info

Місцеве самоврядування в Україні потребує більшої самостійності у вирішенні проблем територіальних громад.
05.12.2012

Щороку  тринадцятий рік поспіль (з 2000 року) 7 грудня в Україні відзначається як День місцевого самоврядування. У відповідності до статті 140 Основного Закону нашої держави „ Місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.“  Для   здійснення свого конституційного права   територіальна громада Новограда-Волинського два роки тому обрала своїх представників до міської ради шостого скликання.  До неї увійшло 46 депутатів –  від представників політичних партій та  виборчих округів за місцем проживання. Напередодні свята ми попросили   депутатів міської ради поділитися своїми міркуваннями з приводу діяльності цього представницького органу громади міста. Всі присутні були солідарні в тому,   що вирішувати проблеми міста, складні випробування   слід спільно із членами міської територіальної громади, допомагаючи одне одному, проявляючи людську мудрість та толерантність. 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 


Михальчук В.І. – секретар міської ради, координатор діяльності депутатів.
Головне досягнення   владної команди, депутатського корпусу за словами Василя Івановича – це стабільність, передбачуваність та спокій в життєдіяльності міської громади, реальні кроки у подальшому розвитку міста.  Завдячуючи  копіткій плідній праці  посадовців, депутатів, активному сприянню   великого покровителя краю Володимира Михайловича Литвина   вдалося зробити багато добрих справ.   Депутатський корпус нинішнього скликання – це активні, високо досвідчені, відповідальні  представники територіальної громади. Між депутатами немає конфронтації. Це стосується практично всіх фракцій та груп,   8 постійних депутатських комісій міської ради по різних напрямках роботи. Протягом останнього року діяльності міської ради шостого скликання підготовлено та проведено 6 сесій міської ради, прийнято більше 150 рішень з різних питань життєдіяльності міста.   

Михальчук В.І. висловив сподівання на те, що державні можновладці знайдуть все ж таки найефективніші варіанти такої моделі української політичної системи та самоврядування від якої виграє і Україна, і кожна людина. А для міської ради у своїх майбутніх діях пріоритетними будуть інтереси людини, її добробут,  впевненість у майбутньому, забезпечення соціальної справедливості та громадської злагоди.

Журбенко О.І. – голова постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин, має 25 річний досвід виконання депутатських повноважень.
Головне завдання органів місцевого самоврядування Олег Іванович  вбачає в тому, щоби виражати волю городян, усвідомлювати відповідальність за людей, які довірили депутатський мандат. Не зважаючи на політичні погляди та належність до різних партій депутати прагнуть покращити умови проживання в місті. Основними досягненнями комісії, яку очолює, депутат вважає конкретні  прийняті рішення щодо збільшення меж міста на 600 гектарів. Наслідком стане можливість отримання земельних ділянок для будівництва приватних будинків, адже   держава тепер не спроможна забезпечити людей безкоштовним житлом. Позитивом розвитку міста стало активізація діяльності місцевих будівельників. Нажаль, в місті бракує  потужної організації, спроможної вести  всі види будівельних робіт. На думку депутата значним стимулом у роботі обранців було б  зростання активності новоград-волинців щодо вирішення спільних для рідного міста проблем. Допоки ж жителі звертаються до депутатів в основному за допомогою у  розв’язанні власних негараздів. Досвід депутатської роботи доводить крайню необхідність у змінах законодавства щодо повноважень органів місцевого самоврядування, які потребують надання більшої самостійності у вирішенні проблем своїх територіальних громад.

Легенчук А.В. – депутат міської ради, голова правління та керуючий ОСББ „Колорит“, керівник обласної громадської організації власників житла,
член громадської ради України з питань реформування житлово-комунального господарства. Анатолій Володимирович також звертав увагу на розвиток ініціативності, вболівання    громадян  за покращення умов проживання. В тому, що ОСББ «Колорит», яке вже майже 10 років він очолює, є показовим,  заслуга   перш за все членів правління, самих мешканців будинків. Діяльність   ОСББ виховує у мешканців почуття господаря, відповідального за розподіл і використання коштів, збереження спільного майна. Комфортне життя городян у першу чергу залежить від небайдужості них самих. Саме через усвідомлення   більшістю членів ОСББ своєї відповідальності за якість життя вдалося реалізувати   проекти з енергоефективності, благоустрою будинків та дворів, оформлення земельної ділянки.   Самоврядування і означає право громади брати участь в управлінні своїм життям. Побажав новоград-волинцям не відсиджуватися у власних квартирах, а брати активну участь у житті міста, покращення якого залежить від кожного з нас.

Остапчук В.І.- голова постійної комісії міської ради з питань підприємництва та транспорту, приватний підприємець
вважає    позитивом у діяльності влади  за останній час зміну ставлення до  місцевих господарюючих суб’єктів.  В результаті залучення додаткових державних та місцевих коштів на соціально-економічний розвиток міста  підприємці отримали можливості виконувати замовлення на об’єктах міста та створити   додаткові робочі місця. В місті багато підприємців, здатних виготовляти якісну українську продукцію, надавати різні види послуг. Важливо спільними зусиллями влади, освітньо-виховних установ, громадськості відроджувати та виховувати у громадян почуття справжнього відповідального господаря. Нажаль, політика держави по відношенню до підприємців обмежується каральними мірами, а підтримки, стимулювання людей, які забезпечують себе і найманих працівників роботою та заробітками не відчувається.

Мельник В.К.- голова постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту та туризму, директор ЗОШ №9.
Віктор Кузьмович має досвід депутатської роботи з 90-х років. Він наголосив, що сучасна каденція депутатів працює злагоджено, думка обранців набула необхідного впливу серед посадовців, при створенні проектів, прийнятті рішень. Міський голова, секретар, працівники виконавчих органів створюють комфортні умови для роботи депутатів, адже виконують вони свої повноваження на громадських засадах. Приємно відмітити, що депутати відійшли від політики. Всіх – і народних обранців, і посадовців об’єднала єдина сила – любов до рідного міста та бажання зробити свій внесок у його розвиток. Міські галузі отримують належну підтримку з боку влади, депутатського корпусу. Багато зроблено за кошти бюджету та батьків у проведенні ремонтів освітніх установ. Освітяни, спортсмени - кращі в області, адже в бюджетних установах працюють професіонали. Всі роки депутатської діяльності не полишає обурення   ставленням держави до органів місцевого самоврядування. За весь цей час вони так і не отримали достатніх законних повноважень щодо формування бюджету міста, вирішення земельних питань. Є мрія, щоби   виборці вбачали у депутатах своїх союзників у вирішенні проблем рідного міста та власного, наболілого.

Ільяхов І.А. – наймолодший депутат міської ради, вперше обраний, підприємець, 25 років.
Прийшов у міську раду після 6-ти річного досвіду громадської роботи у навчальних закладах. З гордістю відмітив внесок місцевих підприємців у розвиток рідного міста. Практичні результати внутрішніх інвестицій новоград-волинських підприємців у покращання умов проживання городян, благоустрій міста можна побачити у зі смаком оформлених фасадах приміщень, викладених плиткою місцевого виробника тротуарах, доріжках, встановлених турнікетах, відремонтованих будівлях, культурних заходах під час Міжнародного свята „Лесині джерела“. Влада знайшла підтримку з боку бізнесменів і навпаки. Попри свій молодий вік і невеликий стаж депутатської діяльності Ігор Анатолійович бачить зміни у ставленні до депутатів міської ради. Наразі, більшість городян прагнуть від депутата не лише матеріального, а й спілкування, поради. Депутат вважає місцеве самоврядування основним інструментом демократії, на який люди сподіваються. Нажаль, органи самоврядування поставлені у залежність від центральної влади, фактично позбавлені самостійності. Значною проблемою у розвиткові громадянського суспільства є відсутність середнього класу в Україні, який представляв би в радах незалежних самодостатніх людей, які мають власну позицію, сумлінно, професійно відповідально виконують свої обов’язки. Як активна молода людина Ігор Ільяхов багато працює серед молоді,  де багато талановитих, ерудованих, ініціативних людей, чиї здібності слід використовувати на благо міста.
 
 
Світлана Чачина
начальник відділу інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua