www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Використання технології співробітництва у навчально-виховному процесі з географії
04.12.2012
30 листопада в ЗОШ №2 відбувся семінар-практикум вчителів географії з теми «Організація співробітництва на уроці через формування у школярів географічного мислення та вміння логічно викладати свої думки». Вчителі географії загальноосвітніх навчальних закладів побували на відкритому уроці з географії в 7-му класі «Австралія. Відкриття і дослідження». Цікавий урок за формою та змістом презентувала присутнім Костюк Людмила Вікторівна, вчитель географії ЗОШ №2. Людмила Вікторівна вдало поєднала традиційні та новітні технології навчання. Демократичний стиль спілкування вчителя з учнями, доброзичлива атмосфера, використання інтерактивних методів навчання, чергування різних видів діяльності – все це сприяло підтриманню високого пізнавального інтересу учнів протягом уроку. Під керівництвом вчителя школярі «здійснили» подорож у часі та за географічною картою, представили власні міні-дослідження з окремих питань теми уроку.
В рамках семінару-практикуму вчителями географії розглядалися і теоретичні аспекти співпраці вчителя та учнів у навчально-виховному процесі з географії. Методист інформаційно-методичного центру Бондарчук С.А. зосередила увагу колег на формах і методах навчання, що використовуються у технології співробітництва, особливостях організації співробітництва на уроках у різних класах. Вчителі географії, учасники-семінару, також обговорили можливості співпраці «учитель-учень» на уроках фізичної та економічної географії.
Підсумовуючи роботу, керівник міського методичного об’єднання вчителів географії, Васянович Ж.М., окреслила перспективи шкільних географічних та економічних курсів, ознайомила присутніх з новим навчальним курсом «Фінансова грамотність».

Світлана БОНДАРЧУК,
методист ІМЦ
© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua