www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Підтримку та допомогу молодим педагогам
19.10.2012

12 жовтня в інформаційно-методичному центрі відбулося перше в цьому навчальному році засідання Клубу молодого вчителя. Шістнадцять молодих колег, серед яких як новопризначені вчителі, так і ті, хто працює не більше трьох років, мали змогу познайомитися з методистами, набути досвіду, почути нове і корисне, познайомитися ближче один з одним.
 
З основними напрямками роботи інформаційно-методичного центру, змістом та наповненням сайту ІМЦ, здобутками та перемогами освітян Новограда-Волинського, цікавими та змістовними заходами, які проходять в місті з ініціативи та підтримки ІМЦ присутніх ознайомив Павло Ліневич, завідувач центру. Жвавий інтерес молодих колег викликали матеріали проектів ІМЦ, матеріали надруковані в «Педагогічному віснику», тож всі бажаючі молоді спеціалісти отримали примірник останнього видання у подарунок.
 
Перед учасниками клубу виступили методисти Г.В. Данильчук та Н.В. Бучинська, які ознайомили з напрямками своєї роботи.
 
Далі робота була побудована у формі психологічного тренінгу, що дало можливість розкрити тему зустрічі «Психологічні основи професійного становлення молодого вчителя» в теплій, дружній та невимушеній атмосфері. Цьому сприяли інтерактивні вправи «Історії з торбинки», «Незнайомець», «Павутиння». Молоді вчителі дізналися про цікаве дослідження, в результаті якого встановлено, що вся подальша педагогічна діяльність визначається відношенням педагога до його фахового зростання в перші три роки,  і що саме власний шлях опанування практичної сторони діяльності вчителя на основі гарної теоретичної підготовки - основа та запорука особистісного та фахового зростання.
 
Вчитель – це ще й керівник дитячого колективу. Обираючи собі за професію вчителюван­ня, не кожен це розумів. Найчастіше до уваги брався інтерес до якогось предмета, запас знань із нього. Вищий навчальний заклад розширив знан­ня з предмета, ознайомив з методикою його викладання, дав загальний рівень інтелектуальної культури, але всім нам довелося колись починати. Пересту­пити поріг класу і залишитись із учнями сам на сам. І одразу на перший план виходять проблеми саме психологічні — мільйони різких «як?». Як поводитися, щоб поважали і слухали? Як керувати дітьми? Як навчити?

І стільки ж — чому. Чому в одному класі урок вдається, в іншому — зривається? Чому щось не виходить? Чому важко?
 
Кожен залишається сам на сам із цими проблемами і вирішує їх само­стійно на інтуїтивному рівні. Виявляється, що якраз цього і не навчили в університеті. Навичок керівництва дітьми молодий спеціаліст мусить набувати самостійно, шляхом спроб і помилок, стихійно — залежно від особливостей особи дипломованого спеціаліста — його схильностей, здібностей, бажань, уявлень про роботу з людьми взагалі.
 
Ось тут і починається — психологія впливу на дітей. 3 урахуванням віку й індивідуальності дитини, особливостей класно­го колективу та особливостей власної особи вчителя.
Те, який стиль керівництва обере для себе молодий вчитель багато в чому визначає його подальше професійне становлення. Саме тому молодим вчителям було запропоновано визначити домінуючий стиль керівництва за допомогою експрес-діагностики.
 
Отримані результати – привід для роздумів та роботи над собою.
 
Важливим етапом в роботі молодого вчителя є налагодження дисципліни в кожному з класних колективів. Саме тому було підготовлено демонстраційну презентацію та роздатковий матеріал з даної проблематики (на основі книги Шарон Р.Беррі «99 корисних порад відносно дисципліни в класі»).
 
Інтерактивна вправа «Павутиння» дала можливість кожному з присутніх висловити своє враження від зустрічі. Молоді колеги висловили багато гарних побажань та сподівання на те,що це сплетіння зв’язків з методичним центром стане міцним та довготривалим.
 
С.В. Філанчук,
заступник завідувача ІМЦ
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua