www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Результативна форма підвищення громадської активності школярів
11.10.2012

Завдяки виграному гранту в конкурсі «Підтримка демократії 2012» Фундація «Щасливе дитинство» разом з українськими партнерами – Агентством муніципального розвитку «Місто майстрів» з міста Євпаторії та Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради – реалізує у 2012 році проект "Суспільна біржа молодіжних ініціатив –Лідери демократичних змін".

 Головними адресатами проекту є шкільні середовища – представники молодого покоління, учні, які проявляють громадянську активність, і вчителі, а за їх посередництвом також місцева громадськість.
Проект має на меті:

• підвищення рівня громадянської освіти та формування постав громадянської і суспільної активності серед молодого покоління українців (із центральної та південно-східної частини країни);
• залучення учнів до активної участі в суспільному житті, зміцнення їхньої суспільної і громадянської свідомості шляхом конкретної діяльності на благо шкіл і спільнот, у яких вони живуть;
• опанування учасниками ключових компетенцій і вмінь, а також практичних знань, як функціонувати у місцевій громаді;
• пробудження зацікавлення активною позицією в позакласній і позашкільній діяльності для спільного блага;
• зміцнення суспільної і громадянської свідомості української молоді (взаємопізнання молоді з різних регіонів країни).

Для участі в проекті інформаційно-методичним центром на основі мотиваційних листів, із врахуванням суспільної активності та успішності в навчанні, було обрано 20 учасників-учнів старших класів (зі всіх шкіл міста). Під час п’ятиденного перебування у навчальному центрі Фундації «Щасливе дитинство» в Мотичі Лісному під Любліном (Польща) учасники разом із п’ятьма учителями-опікунами пройшли навчальний курс, присвячений знайомству з методом Біржі ініціатив, творенню молодіжних фірм і керуванню ними, а також підготовці й реалізації суспільних ініціатив.

Польська Фундація розробила двомовний Інтернет-портал www.gmisua.fsd-projekty.eu разом із біржевим модулем – необхідним елементом для реалізації Біржі ініціатив.

Відповідно до плану реалізації проекту упродовж жовтня 2012 року молоді люди розробляють суспільні ініціативи у своїх школах, торгують ними на аукціоні, реалізують та складають звіти. З першого дня практичних дій учні активно пропонують ідеї та виставляють їх на сайт-біржу. На цьому сайті також можна відслідкувати й рейтинг команд-учасниць. У цій діяльності учням постійно допомагають учителі-опікуни. Звичайно, Біржа ініціатив – це педагогічна гра, але гра, яка має реальні практичні результати у вихованні дітей. Дуже цікаво спостерігати як змінюється рейтинг біржевої активності у змаганні 8 команд (4 з Новограда-Волинського та 4 з міста Євпаторія). Реально - це змагання в активності суспільно корисній діяльності. Усі бажаючи можуть ознайомитися з запропонованими, купленими та реалізованими ініціативами на сайті Біржі.

15 жовтня під час очікуваного приїзду у наше місто польських експертів з питань реалізації навчальної програми відбудеться зустріч з учнями-учасниками проекту та надання їм консультацій щодо різних аспектів гри – використання біржевого модулю та реалізації суспільних ініціатив.

Новоград-волинські учасники проекту (команда №1 - «Оазис» (колегіум; опікун Гончар І.А.); команди №2 – «Звягель» (ЗОШ №№2,3,7; опікун Вознюк Т.С.); команда №5 – «Мрія» (СШ №4; опікун Сільвертюк В.А.); команда №6 – «Патріот» (ЗОШ №№5,6,9,10,НВК; опікун Ковальчук Л.М.)) сподіваються на отримання допомоги від батьків, друзів, педагогів, владних структур в реалізації власних ініціатив, спрямованих на суспільну користь.

З метою узагальнення та поширення результатів проекту, нагородження переможців, а також представлення досягнень учасників 20 листопада 2012 року у місті Новограді-Волинському відбудеться підсумкова конференція проекту. До участі в ній, окрім шкільних спільнот, буде запрошено представників місцевих громад і місцевих органів влади, а також ЗМІ.

Сподіваємося, що наслідком проекту стане розробка методів і способів активізації суспільно корисної діяльності школярів шляхом позакласного навчання з використанням сучасних інформаційно-комунікативних технологій.

Проект співфінансований за кошти програми «Підтримка демократії», що фінансується з метою розвитку в рамках програми польської допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2012 р.

Павло ЛІНЕВИЧ, координатор проекту у м.Новограді-Волинському,
завідувач ІМЦ


 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua