www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: шлях до Нобелівських премій починається з МАН
08.10.2012

 

Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Новоград-Волинської міської радиз метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості організував та 2 жовтня 2012 року провів в актовій залі НВК міську наукову учнівську конференція «Тобі в дарунок, рідне місто». Проведення конференції було підтримано Благодійним Фондом Литвина «Майбутнє Полісся».
 

 
На міській учнівській науковій конференції були присутні учні-переможці обласного та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учні 7-11 класів, які працюють у напрямку підготовки науково-дослідницьких робіт та педагогічні керівники  дослідницьких робіт учнів.
 
З привітанням та аналізом організації науково-дослідницької діяльності школярів міста в Малій академії наук виступив П.К. Ліневич, завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти і науки. Учнівській міській громаді, педагогічним колективам, методичній службі є чим пишатися: у рамках МАН у минулому році було підготовлено 33роботи, 8 авторів робіт були визнані найкращими на обласному етапі конкурсу-захисті робіт. Це - найкращий показник за всю історію діяльності МАН у нашому місті! Серед навчальних закладів Новограда-Волинського найактивніше займаються  науково-дослідницькою роботою учні та педагогічні колективи колегіуму (у минулому році підготовлено 8 робіт), ЗОШ №9 та ЗОШ №10 (5), по чотири роботи були підготовлені учнями та педагогами ЗОШ №5 та ЗОШ №7. Павло Казимирович наголосів про важливість підготовки учнями науково-дослідницьких робіт у МАН України, корисності набутих знань та вмінь у подальшому навчанні у ВНЗ в незалежності від вибору  майбутньої спеціальності, висловив впевненість у тому, що присутні у залі роблять перші кроки до відкриттів, які у майбутньому будуть заслуговувати Нобелевських премій. 

Зі словами привітання до майбутніх науковців звернувся В.М. Гамма, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. Представник Фонду «Майбутнє Полісся» В.О. Гембарська вручила учням-переможцям ІІ та ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в МАН України подарунки та наукову літературу. До речі, Валентина пригадала, що, будучи школяркою, теж брала участь у підготовці власної наукової роботи та була переможцем міського етапу конкурсу-захисту робіт МАН.
 
Учасники міської учнівської конференції мали нагоду ознайомитися із змістом найцікавіших та актуальних учнівських науково-дослідницьких робіт: «Дослідження особливостей мікрофлори комп’ютерних пристроїв введення-виведення» (Дмитерчук Богдан, учень 10 класу ЗОШ №5); «Дослідження вмісту аскорбінової кислоти, іонів феруму та йоду в різних сортах яблук» (Гнітецька Дар’я, учениця 10 класу ЗОШ №7); «Використання радіотехнічних засобів у створенні бюджетного розумного будинку» (Чепель Леонід, учень 11 класу колегіуму); «Аналіз виробничої діяльності промислових підприємств міста Новограда-Волинського» (Ліберда Михайло, учень 11 класу ЗОШ №9).
Двоє учнів, Ліберда Михайло та Чепель Леонід, у минулому навчальному році стали переможцями обласного та учасниками Всеукраїнського етапів МАН й за власні досягнення були запрошені до участі у Всеукраїнській літній школі МАН (за державної фінансової підтримки). Своїми враженнями від навчання, історико-краєзнавчих походів місцями героїчної слави українців та відпочинку у Сумах поділився учень ЗОШ №9 Ліберда М. Навчання у літній школі в     м. Євпаторія успішно пройшов учень колегіуму Чепель Л., який розповів присутнім про цікаві форми роботи – проведення власних досліджень та винаходів та відкриттів.

С.А. Бондарчук, методист ІМЦ, ознайомила учасників міської учнівської конференції з умовами проведення І та ІІ етапів конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт, особливостями оформлення, захисту та критеріями оцінювання учнівських науково-дослідницьких робіт.  
 
Міська учнівська конференція стала початком роботи міського територіального відділення Малої академії наук та акцентувала  увагу педагогічних колективів на організацію дослідно- експериментальної діяльності школярів.
 
С.А. БОНДАРЧУК,
методист ІМЦ
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua