www.novograd.osp-ua.info

Тренуйся, домагайся, перемагай!
14.09.2012

Із таким гаслом живуть члени міського молодіжного оздоровчого клубу „Фенікс“ для людей з обмеженими фізичними можливостями. І не просто живуть, а й займаються спортом, допомагають одне одному здобувати перемогу над неміччю, беруть активну участь у громадському житті міста і з оптимізмом дивляться у майбутнє. Вони мають слабке здоров’я, не вистачає коштів на відновлення та приладдя для реабілітації, але вони живуть повноцінним цікавим життям. Навіть назву вибрали символічну, що спонукає до боротьби, відновлення. Минулого четверга у „круглій залі“ Молодіжного центру відбулася презентація діяльності клубу „Фенікс“ для громадськості міста. Вперше за останні роки новоград-волинська молодь здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та стала володарем гранту Президента України для обдарованої молоді на реалізацію свого проекту. Фінансова підтримка передбачена в розмірі 50 тисяч гривень. Слід зазначити, що цьогоріч це єдині переможці з Житомирської області.

Автори проекту „Організація роботи молодіжного оздоровчого клубу „Фенікс“ для осіб з обмеженими фізичними можливостями» Тетяна Сидорчук та Олександр Зєнченко є справді представниками обдарованої молоді. Тетяна - голова міської Асоціації інвалідів, з 13 років пише вірші та прозу, які публікуютья у міських та українських друкованих засобах масової інформації. Вона переможець літературного конкурсу газети «Педагогічні кадри» 2009 року серед студентів НПУ ім. Драгоманова. Нині працює в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради та в цьому році закінчила факультет сурдопедагогіки НПУ ім. М. П. Драгоманова.

Олександр Зенченко - активіст міської Асоціації інвалідів, Майстер спорту України. З 2007 року багаторазовий призер та чемпіон області, бронзовий призер України 2007 року; срібний призер України 2008 року, чемпіон України у 2011 році з армреслінгу серед молоді з обмеженими фізичними можливостями. Нині працює на ВАТ «Новофарм-біосинтез».

Учасниками зустрічі були партнери проекту, які допомагали у його створенні, реалізації сміливих задумів та планів. Це - Василь Михальчук,  секретар міської ради, який є постійним спортивним вболівальником. Микола Горбатюк - директор економіко гуманітарного коледжу, єдиного вищого навчального закладу в місті, що готовить фахівців фізичної культури та спорту, де створена прекрасна база для занять спортом в тому числі і членам клубу «Фенікс». Справжнім спортивним наставником клубу став Заслужений тренер України, суддя національної категорії, представник Житомирської обласної федерації Армреслінгу Генадій Данюк. Помічниками в роботі клубу є теперішній та бувший керівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Володимир Федорчук (депутат міської ради) та Олександр Мельник, який у свій час став ініціатором написання проекту, а також працівники управління в справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради . В залі були присутні активісти оздоровчого клубу «Фенікс» та представники місцевих ЗМІ.
Презентуючи проект Тетяна Сидорчук наголосила, що головна його мета - залучити молодь з фізичними обмеженнями до активного громадського життя, допомогти їм розкритися як особистість і реалізувати себе у спорті та інших сферах життя. Взагалі, поділ людей на фізично здорових і тих, хто має фізичні обмеження – стереотип, нав’язаний суспільством. Все відносне, якщо говорити про силу волі, твердість характеру та цілеспрямованість. Головне, що авторам проекту вдалося втілити у життя думку, що світ не обмежується самотністю і чотирма стінами. Клуб має свою емблему. Гасло клубу „Фенікс“- „Тренуйся, домагайся, перемагай!“ закладено у змісті трьох основних напрямків проекту– реабілітація, тренування та змагання. Всі реабілітаційні заходи проводяться на базі територіального центру соціального обслуговування , а тренування на базі економіко-гуманітарного коледжу під керівництвом Данюка Геннадія Дмитровича та Зєнченко Олександра Вікторовича. Головне, що тренувальна база коледжу доступна для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату і людина в інвалідному візку може безперешкодно дістатися в приміщення. В рамках проекту, окрім реабілітації та тренувань передбачено також проведення та участь у спортивних змаганнях, у фіналі Кубку України.
Гості презентації привітали учасників клубу „Фенікс“, подякували за цілеспрямованість, запевнили, що і надалі підтримуватимуть діяльність клубу та побажали таких же успіхів у спортивних змаганнях, які показали українські спортсмени з обмеженими фізичними можливостями під час останньої паралімпіади в Лондоні. Після офіційної частини біля Молодіжного центру відбулися показові змагання з армреслінгу за участю членів клубу та їхніх тренерів.
 

Відділ інформації і зв’язків із громадськістю міської ради 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua