www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Наркотична та алкогольна залежність підлітків
09.08.2012

Від того, який спосіб життя обирає людина, залежить, який стан здоров’я вона отримає в перспективі. Зрозуміло, що пріоритетом має стати здоровий спосіб життя, і потреба у його формуванні, особливо у молодіжному середовищі, дуже необхідна.
 
Основними складовими здорового способу життя є: фізкультура, здорове харчування, правильний режим навчання та відпочинку, загартовування. А такі чинники, як вживання алкоголю, тютюнопаління та вживання наркотиків псують здоров’я, і можуть призвести до летальних випадків.
На жаль, сучасна молодь долучається до вживання алкоголю в досить ранньому віці 10 – 14 р., «позитивні» наслідки, а саме почуття «розслабленості» відзначають 57% хлопців і 50% дівчат. Для 60% підлітків ймовірність «добре провести час» і повеселитися є також «позитивним» наслідком вживання алкоголю.
 
Алкоголь шкідливий для мозку, 30% затримується у нервових клітинах головного мозку. Внаслідок одного сильного сп’яніння гине до 20 тис. клітин. Підліток стає дратівливим, швидко стомлюється, в нього порушується сон. Ці симптоми можуть проявлятися не тільки за систематичного, а й за ситуативного вживання алкогольних напоїв. Це пояснюється тим, що алкоголь, потрапляючи в організм, залишається в ньому до двох тижнів. Чим молодший організм, тим більш руйнівна дія алкоголю на організм.
 
Пізнавальний мотив пробувати все нове і невідоме, клубна культура нічних клубів сприяє тому, що сучасна молодь до досягнення 15 – 16 років вже має певний досвід вживання наркотичних речовин, особливо, коли перший наркотик є безкоштовним від так званих «друзів знайомих».
Наркотики безпосередньо змінюють свідомість людини, руйнують її пам'ять, інтелект, пригнічують відчуття та емоції, а також викликають сильну фізіологічну та психологічну залежність. Навіть одноразове їх вживання може призвести до наркотичної залежності. У підлітка вона розвивається набагато швидше, ніж у дорослих.
 
Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить кілька стадій:
Соціологічна залежність – людина ще не почала вживати наркотичні речовини, але потрапила у середовище тих, хто їх вживає. В такій ситуації людина часто внутрішньо вже готова почати вживання.
Психологічна залежність – людина починає вживання наркотичних речовин з метою відчути певні емоції.
Фізіологічна залежність – наступає після включення наркотичних речовин у процес обміну речовин. Це непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або періодичного вживання наркотичних речовин.  
 
Позбутися залежності дуже важко, але ще важче зізнатися у цьому вголос. А тому допомога таким людям, попередження негативних проявів – благородна справа суспільства і кожного з нас.  
 У разі виникнення питань звертайтеся до Новоград – Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться по вул. Шевченка, 31, тел. 2-07-12.
 
Корнійчук А. П.
фахівець із соціальної роботи МЦСССДМ
 
 
 
 
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua