www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: На бал випускників на московську Червону площу!
03.07.2012

Інформаційно-методичному центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради вдалося налагодити зв’язки освітян Новоград-Волинського з освітянами Москви. Педагоги нашого міста у квітні цього року на запрошенням Департаменту освіти Уряду Москви вперше здійснили візит до міста Москви. В рамках розвитку співпраці міста Новограда-Волинського та Північно-Східного адміністративного округу міста Москви, Росія, п’ятеро учнів міста та двоє педагогів з 22 по 25 червня перебували в місті Москві.

На адрерсу міського голови В.І.Загривого надійшло запрошення від начальника управління освіти і науки Північно-Східного округу депертамента освіти м.Москви С.В.Михйлова для участі в святковому міроприємстві «Московський випускник - 2012». В запрошенні зазначалось, що запрошуюча сторона сподівається на подальшу плідну співпрацю, яка стане запорукою розширення та зміцнення дружніх стосунікв між містом Новогрдом-Волинським та Північно-Східним округом.

Практично усі школи міста Новограда-Волинського подали заявки на участь у поїздці. В результаті конкурсу до склдаду делегації на поїздку до Москви було визначено Яцука Богдана, ученя 10 класу НВК, Солоп Дар’ю, випускницю ЗОШ №2, Корзуна Андрія, випускника ЗОШ №5, Хрущ Аастасію, ученицю 11 класу ЗОШ №7, Можарівську Анну, ученицю 11 класу колегіуму. Всі члени делегації переможці міських та обласних етапів предметних олімпіад, конкурсів, активні учасники загальноміських заходів, лідери шкіл. Педагогічний супровід дітей здійснювали керівники групи Г.В. Данильчук, методист ІМЦ, та Н.П. Ковальчук, учитель СШ №4.

Починаючи з зустрічі нашої делегації на Київському вокзалі та у подальшому протягом усіх чотирьох днів, кожну годину та кожну хвилину поряд з делегацією нашого міста була спеціаліст управління освіти Алла Борисівна Грачова, компетентний фахівець та чуйна людина, яка курує даний напрямок діяльності.

Розмістили делегацію з Новограда-Волинського в спеціалізованій школі-інтернаті. Для гостей виділили окреме крило з чудовими умовами проживання: 2 або 3-місні мебльовані кімнати з телевізором, душ, повноцінне харчування. Крім того, з метою якнайбільшого знайомства з Москвою та ефективного використання часу для гостей виділили спеціальний мікроавтобус, який був повністю в розпорядженні делегації.

Програма перебування в Москві була надзвичайно цікавою та насиченою (три-чотири екскурсії протягом кожного дня).
Вже перше відвідування Московсої державної картинної галереї Ільї Глазунова викликало неабиякі емоції у школярів. Ознайомча екскурсія з творчістю художника вразила могутністю таланту та бгатогранністю особистості І.Глазунова, масштабні філософські полотна змусили замислитися над багатьма подіями в історії людства та сьогоденні.

Делегація відвідала одну зі святинь Москви – Храм Христа Спасителя, побували біля памятника ідейному автору зведення в Москві грандіозного храму на честь перемоги Росії над армією Наполеона, російському імператорові Олександру I.
За програмою новоград-волинці відвідали ряд музеїв: меморільний музей Космонавтики (екскурсія «Світ космосу»), музейно-виставковий центр «Рабочий и колхозница» (екскурсія «Історія створення скульптурної композиції В.Мухіної і Б.Іофана»), Центральний музей Збройних Сил (екскурсія «З російським воїном через віки»), Палеонтологічний музей імені «Ю.А.Орлова» (екскурсія «Знайомтеся, динозаври»), музей «Булгаковський дім» (екскурсія «Таємничі кімнати «Булгаківського будинку»).

Неперевершеною була поїздка та відвідування садиби Кусково графів Шеремєтєвих середини 18 століття (екскурсоводом делегації з України був найкращий екскурсовод Москви 2011 року). Вразив своєю вишуканістю павільйон Грот, що дивує доброю збереженістю і наявністю первинних оздоб ліпленням та заморськими мушлями, його архітектурний образ обігрує стихії води та каменю.

Серед культурних розваг гостям запропонувала відвідування Державного Академічного Центрального театру ляльок імені С.В. Образцова. Театр знаменитий своїм годинником з віконцями на фасаді будівлі. Щогодини під бій годинника в одному з його віконечок з'являється якась лялька-звірятко, а опівдні відчиняються відразу всі віконця, і всі ляльки-звірята разом танцюють під музику. Новоград-волинці з великим задоволенням познайомилися з відомою комедією І. Штока «Божественна комедія» та побували у найбільшому у світі Музеї театральних ляльок.

Москвичі обожнюють своє місто, багато знають про його історію та сьогодення, намагаються поширювати інформацію та викликають цим захоплення у гостей столиці. Інформаційно насиченою та дуже цікавою у супроводі екскурсовода музею історії Москви була ознайомча екскурсія по Москві «Дорогая моя Столица! Золотая моя Москва!». Автобусна екскурсія супроводжувалася розповідями та зупинками. Делегація побувала на Воробйових горах, Поклонній горі, пройшлися по Арбату, Червоній площі та набережній Москви-ріки, побачили Університет, Новодівочий монастир, Собор Василя Блаженного, Москву-Сіті.

В останній день перебування в Москві школярі побували в Оружейній палаті, здійснили екскурсію по території Кремля, відвідали Успенський собор, побачили пам’ятки московського ливарного мистецтва Цар-пушку та Цар-дзвін. Наочно переконалися, що в Кремлі зосереджене все найбільш вагоме та знаменне в історії Росії.

Головною подією поїздки стала участь школярів міста Новоград-Волинського у святі «Московський випускник – 2012», яке відбувалося в ніч з 23 на 24 червня на Червоній площі. Цей захід проводилося в Москві вперше. Понад 10 тисяч випускників шкіл по завершенню шкільних свят приїхали на Червону площу. Делегація з України приєдналася до випускників 306 московської школи і була на Червоній площі до світанку. Кожен випускник відчув свій зірковий час, вони пройшлися по символічній червоній доріжці та відразу побачили себе на екранах великих моніторів. На Червоній площі відбувся лазерне шоу та святковий концерт за участю зірок естради Тіматі, Тімур Родригез, Поліна Гагаріна, Сергій Лазарєв, Юлія Савичева, DJ Smash, балет Тодес. За такої кількості випускників та педагогів був організований навіть майстер-клас по виконанню танцю «Полонез». Піднесений настрій випускників не міг зіпсувати навіть дощ, який тривав усю ніч (усім учасникам були видані плащі).

В рамках візиту до Москви відбулася зустріч новоград-волинських школярів з начальником управління освіти Північно-Східного округу депертамента освіти м.Москви С.В.Михайловим. Не може дивувати та викликати поваги той факт, що Сергій Володимирович керує галузю освіти в адміністративному окрузі, де проживає один мільйон 400 тисяч мешканців, та, не дивлячись на своє завантаження, знайшов час для живого спілкування з учнями нашого міста! Діти висловили слова подяки за організацію візиту та вручили символічні подарунки на згадку про Україну. В свою чергу С.В.Михайлов подарував книги про Москву і солодщі. Також він зазначив, що звернеться до міського голови Новограда-Волинського В.І.Загривого з пропозицією започаткувати відзначення кращих учнів міста поїздкою до Москви.

Учасники поїздки, інформаційно-методичний центр управління освіти Новоград-Волинської міської ради висловлюють слова щирої вдячності за організацію візиту, забезпечення перебування делегації в Москві, організацію екскурсій та культурної програми начальнику Північно-Східного окружного управління освіти Департаменту освіти м. Москви Сергію Володимировичу Михайлову, спеціалісту управління освіти Аллі Борисівні Грачовій, директору інтернату №5 Марині Іванівні Касіч. Про зацікавленість у візиті новоград-волинців та підтримку нашої делегації господарями свідчить те, що усі витрати під час передування у Москві (проживання, харчування, екскурсійна програма) москвичі взяли на себе!
Неймовірні враження та емоції від побаченого, багато нової та цікавої інформації, насиченість подіями, радушний та теплий прийом, гостинність назавжди залишаться в пам’яті членів делегації.
Кожен учасник делегації для себе зробив висновок, що буде все робити для того, щоб такий візит повторився, адже після того, що вже кожен побачив та дізнався він буде ще цікавішим.Г.В. ДАНИЛЬЧУК,
методист ІМЦ

 

 

 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua