www.novograd.osp-ua.info

Євроклубівці Новограда-Волинського брали участь у Всеукраїнському Форумі
24.05.2012


Протягом року Європейські клуби шкіл міста Новограда-Волинського мали можливість брати участь у Всеукраїнському проекті “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні”. Євроклубівці проводили пошукову роботу зі збереження історичної пам’яті про Другу світову війну в Україні. Про свою участь у проекті заявило близько 35 ШЄКів України.

Серед активних учасників - члени Євроклубу Новоград-Волинського колегіуму «Меридіан». Впродовж року вони проводили зустрічі з ветеранами Другої світової війни, свідками бойових дій та окупації, жертвами нацизму та тоталітаризму.

12-13 травня 2012 року в Києві відбувся Форум Євроклубів, на який були запрошені представники Асоціації Європейських клубів міста Новограда-Волинського. Учасники Форуму обмінялися досвідом здійснення пошукової роботи зі збереження історичної пам’яті та підбили підсумки проекту. Представниками Новоград-Волинської Асоціації ШЄКів були учениця восьмого класу Москальчук Марина і вчитель англійської мови Гончар І.А.

Форум виявився насиченим: були ігри на знайомство, історична майстерня, кіноклуб, “відкритий простір”, зустрічі з цікавими людьми, польове дослідження. Наші представники презентували дослідницьку роботу на тему "Гульська Міна". Звягельська маловідома післявоєнна пам’ятка зацікавила учасників Форуму і у деяких його учасників виникло бажання відвідати її особисто.

Своїми враженнями про участь у Форумі ділиться Марина Москальчук: «Представляючи роботу нашого Євроклубу на всеукраїнському рівні, я трішки переживала, але підтримка моїх нових друзів допомогла мені перебороти своє хвилювання. Для нас було великою честю бути причетним до такої події і стати одним із небагатьох учасників з усієї України. Без сумнівів,це є безцінний досвід для мене, який сприяв усвідомленню себе як частинки історії, а також ланкою, яка зв’язує минуле і майбутнє, творить теперішнє».

Президент Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” Ігор Лушніков високо оцінив роботу Євроклубів у проекті: “За вами – майбутнє Європи. У ваших руках доля нашої країни, доля Європи і майбутнє взаєморозуміння між народами”. Він закликав молодь продовжувати не тільки спілкуватись зі свідками історії, яких залишається все менше, але і допомагати людям поважного віку: “Це люди, які відчувають самотність, брак спілкування. Незважаючи на те, що вони пройшли, вони залишились людьми з гарячим серцем, з душею. Не залишайтесь байдужими до долі інших людей, коли когось ображають, тому що байдужість – це найстрашніше”.

Учасникам Форуму надзвичайно сподобався польовий етап “історичної майстерні”, впродовж якого вони взяли десятки інтерв’ю у перехожих в центрі Києва. Під час “відкритого простору” та сесії з планування подальшої діяльності, євроклубівці висловили бажання продовжити працювати з темою історичної пам’яті та відкривати для себе і однолітків невідомі сторінки європейської історії, а влітку провести табір.
Проект «Я пам’ятаю» впродовж року виконувала ВГО “Українська асоціація європейських студій”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”, громадські заходи проекту відбувались за інформаційної підтримки Представництва ЄС в Україні. Сайт проекту: www.iremember.org.ua.
Щиро дякуємо організаторам проекту, керівникам євроклубів і всім його учасникам за роботу з збереження історичної пам’яті.


П.К. Ліневич,
завідувач інформаційно-методичного центру,
голова Асоціації європейських клубів
міста Новограда-Волинського


© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua