www.novograd.osp-ua.info

У Новограді-Волинському в центрі уваги – міські пасажирські перевезення
15.05.2012

На засіданні „круглого столу“ минулої п’ятниці обговорювалися шляхи розв’язання проблем автобусних пасажирських перевезень у місті. Головував на зібранні заступник міського голови Сергій Колотов, а участь брали депутати міської ради, чимала кількість працівників ТОВ „Новоградтранссервіс“, керівництво ТОВ „Міськкомунсервіс“, дехто із мешканців міста.

Як наголосив посадовець, пасажирські перевезення є однією з найскладніших галузей в місті, відсутні фахівці у міській раді, які б предметно вели цю ділянку роботи. Вже тривалий час 8 міських маршрутів обслуговує ТОВ „Новоградтранссервіс“, яке має відповідний професійний досвід, сформований трудовий колектив, відповідний автомобільний парк, частина якого складається з відносно нових вітчизняних автобусів. Через економічні труднощі практично кожні 3 роки змінюються приватні підприємці, які обслуговують деякі інші маршрути.

Нещодавно створене ТОВ „Міськкомунсервіс“, у якому більша частина статутного фонду складає комунальне майно територіальної громади, придбало сучасні комфортабельні машини імпортного виробництва і виявило бажання виконувати пасажирські перевезення. І на автобусний маршрут №3 після того, як від нього черговий раз відмовився приватний підприємець, задля перевірки своїх можливостей, вийшли нові автобуси ТОВ „Міськкомунсервіс“. Це підприємство братиме участь у конкурсі на обслуговуванні цього маршруту та має змогу спрямувати свої машини і на інші міські автобусні маршрути. Певна конкуренція, яка відтепер існує між перевізниками, призвела до зниження ціни на квитки та перевезення всіх пільговиків.

Враховуючи звернення частини новоград-волинців з околиць міста до депутатів міської ради, з’явилися пропозиції щодо відкриття 8-9 нових міських маршрутів. Саме це стало основною темою обговорення на засіданні „круглого столу“. Зокрема, в умовах конкуренції працівники ТОВ „Міськкомунсервіс“ висловлюють занепокоєння подальшою долею своєї зайнятості та майбутнім підприємства, яке до 2017 року має виплачувати банківський кредит за машини. Є певні нарікання пасажирів на діяльність нового перевізника, який через брак досвіду допускає помилки. Йдучи назустріч жителям віддалених мікрорайонів, є потреба продовжувати деякі міські маршрути, удосконалювати діяльність перевізників, постійно вивчати ситуацію на даному ринку надання послуг.

Тому виступи учасників зібрання були досить емоційними. За словами Сергія Колотова мова не йде про закриття старих автобусних маршрутів або передачу їх новому перевізнику. Сергій Юрійович підкреслив, що міська влада у відповідності до чинного законодавства України визначатиме перевізників лише на підставах виконання умов конкурсу. Рішення будуть прийматися виважено, із врахуванням економічного обґрунтування маршрутів, вивчення всіх умов діяльності перевізників, думок мешканців. Зокрема, саме в такій спосіб незабаром остаточно вирішуватиметься питання із обслуговуванням маршруту №3. Наразі на наступній сесії міської ради прийматиметься міська програма пасажирських перевезень, що забезпечить системний підхід до розв’язання даної проблеми.Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради


© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua