www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Безсмертна велич Перемоги
11.05.2012

Минають роки відлітають у вічність… 67 – років пройшло з тієї першої тривожної ночі. Замовкли останні постріли, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життів мільйонів людей. Все далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя.

Сьогодні ми з великою вдячністю і любов’ю згадуємо Вас, учасники Великої Вітчизняної. Паморозь лягла на ваші скроні, роки поорали зморшками обличчя, але серця залишилися молодими і свято бережуть пам'ять про тих,кого сьогодні немає поруч з нами. Неймовірно боляче коли ветерани йдуть за виднокрай…Тому кожен,хто залишився ще серед нас-величезна дорогоцінність країни, котрій вони принесли мир.

Бібліотека - філія №5 для юнацтва провела вечір - зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Учні 10 класу ЗОШ №3 зустрілися з Палажченком Володимиром Андрійовичем відважним льотчиком – винищувачем. Двічі збитий у повітряному просторі, який двічі потрапив у фашистський полон, двічі утікав, був учасником партизанського руху, вижив.

Життя перемогло смерть. Із бойової характеристики льотчика 291-го винищувального авіаційного полку молодшого лейтенанта В.А.Палажченка: «за час перебування у 291 ВАП тов. В.А.Палажченко показав себе підготовленим, грамотним, відповідальним, дисциплінованим офіцером. Брав участь у боях з німецькими загарбниками здійснив 37 бойових вильотів був учасником 13 повітряних боїв. Любить літати у бій іде безстрашно, впевнено, у парі – злагодженість дій. В одному із повітряних боїв його літак був збитий, сам отримав опіки обличчя, рук, у важкому стані потрапив у полон до фашистів.

Після лікування утік з полону. Повернувся у свою частину і знову брав активну участь у боротьбі з німецькими загарбниками у визволенні Криму. Під час штурму ворожого аеродрому 10 квітня 1944р. літак Палажченка був підбитий зеніткою артилерії і став розвалюватися у повітрі. Палажченко врятувався на парашуті, але знову потрапив у полон до гітлерівців і вдруге здійснив втечу.

Дисциплінований, вимогливий до себе і підлеглих. Матеріальну частину літака Як-1 і двигуна М-105ПФ знає добре, експлуатує грамотно . Користується повагою серед льотного складу полку. Після проходження спеціальної перевірки сповна може бути використаний льотчиком винищувальної авіації. » Командир 291 ВАП гв. підполковник Якимов.
Старшокласники уважно слухали хвилюючу розповідь ветерана про фронтові дороги,про своїх загиблих товаришів, які віддали своє життя в боротьбі проти фашизму.Захарчук Л.М.
провідний бібліотекар
бібліотеки-філії №5 для юнацтва


© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua