www.novograd.osp-ua.info

У Новограді-Волинському відбувся мітинг приурочений 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні
08.05.2012

 

 

За ініціативи міської ради ветеранів війни та праці, ветеранського комітету зі збереження пам’яток історії в місті, міської громадської організації союзу радянських офіцерів напередодні 67-ї річниці Перемоги, 8 травня на алеї Героя Радянського Союзу, почесного громадянина міста Федора Ліпаткіна, відбувся мітинг, присвячений цій знаменній події. (Ф. Я. Ліпаткін проходив службу червоноармійцем у боях радянсько-фінської війни.
 
Під час повернення із розвідки виконував обов’язки командира роти 136-го стрілецького полку 97-ої стрілецької дивізії, 13-ї армії. Він вміло і героїчно діяв в оточенні ворога у нерівному бою. Звання Героя за № 454 йому було присвоєно у квітні 1940 року. Велику Вітчизняну війну Ф. Я. Ліпаткін закінчив командиром танкової роти, після війни продовжував службу в армії. Помер у 1952 році, похований у Новограді-Волинському на військовому кладовищі). На двадцяти гранітних плитах меморіального комплексу викарбувані імена загиблих та померлих від ран учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, які проживали у мікрорайоні „Зелені“.

У своїх виступах перед присутніми голова міської ради ветеранів війни та праці Костянтин Малов, секретар міської ради Валентин Костюк, учениці ЗОШ №7 - згадували про важкі роки війни, силу духу та подвиг нашого народу, що піднявся на боротьбу із запеклим ворогом, впевнено крокуючи до світлого дня Перемоги. А також висловлювали теплі слова вдячності та глибокої поваги всім тим, хто докладає зусиль щодо благоустрою алеї Ліпаткіна, зокрема Віктору Присяжному. До мітингу долучилися учасники Всеукраїнського автопробігу «Естафета пам’яті: «Пишаймося великою перемогою!». Генерал-майор Іван Неумивакін від імені учасників автопробігу на честь пам'яті воїнів, що загинули на території України, привітав новоград-волинців з знаменним святом – Днем Перемоги! Він наголосив на тому, що скільки б не минуло часу, цей день назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Наприкінці мітингу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

 

Р.S. З метою широкого відзначення пам’ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування учасників бойових дій, ветеранів війни та праці, увічнення світлої пам’яті про полеглих Партія регіонів ініціювала проведення Всеукраїнської Естафети пам’яті «ПИШАЄМОСЯ ВЕЛИКОЮ ПЕРЕМОГОЮ!». 7 травня у Житомирі у рамках цього заходу стартував автопробіг «ЕСТАФЕТА ПАМ’ЯТІ: «ПИШАЄМОСЯ ВЕЛИКОЮ ПЕРЕМОГОЮ!».

До складу учасників автопробігу увійшли представники партійних організацій, місцевих осередків ВМГО Молоді регіони, представники молодіжних, ветеранських, інших громадських організацій, чия статутна діяльність спрямована на збереження героїко-патріотичної спадщини, поширення історичних знань щодо подій Великої Вітчизняної війни, формування у молоді патріотичних почуттів, турботливого ставлення до старшого покоління.

Колонна учасників автопробігу в перші два дні (7-8 травня) відвідала населені пункти області (Бердичів, Чуднів, Новоград-Волинський, Коростень, Малин). Вранці 9 травня учасники автопробігу з усіх регіонів України прибудуть до Києва для участі у загальнонаціональних заходах з нагоди Дня Перемоги.Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua